Könnyfakasztó játékok, katarzis a képernyő előtt

Halo 4

11. Halo 4 (343 Industries, 2012)

A tizenegyedik helyezet pedig nem más, mint a méltán híres és elismert Halo széria negyedik része. Gondolom, senkinek nem kell bemutatni a sorozatot, amely már több, mint egy évtizede szolgál etalonként korunk FPS-ei számára. A Halo 4-re nagyon sokat kellet várni, mert hiába jött az évek során több játék is, amely a Halo univerzumában játszódott, a tényleges folytatásra hat évet kellett várni. A játék fejlesztését egy új stúdió, a 343 Industries végezte, melynek tagjai közt fellehetőek többek között volt Bungie-tagok valamint megszállott Halo fanatikusok is. Sokan kételkedtek a játék megjelenése előtt, hogy okos döntés volt e az XBox vélhetően legnagyobb húzócímének jövőjét egy új csapat kezébe adni. Mert bár igaz, hogy a csapat 2011-ben már bizonyított az akkor 10 éves eredeti Halo remakejével (amit sokan egyébként a legjobb remakenek tartanak), de önálló játékot még nem készítettek, ami az ő elgondolásaikon alapul.

2012-ben megérkezett a Halo 4, mellyel egy teljesen új irányba vitték el a Halo sorozatot a készítők. Ideje volt újítani. Az új csapat ellenállhatatlan vágyat érzett arra, hogy bebizonyítsák, nem csak a Bungiet akarják majmolni, semmit se kezdve a hagyatékukkal, hanem egy ízig-vérig a saját elképzelésükön alapuló játékot akarnak létrehozni. Az eredmény? Nos, az én véleményem szerint minden idők egyik legjobb FPS-e. Én sose voltam Halo fanatikus, pedig eddig minden résszel játszottam, de ezzel végre az lettem. A történet olyan ívet vett, és olyan mélységei voltak, amiket talán még soha nem láthattunk ezelőtt Halo játékban. Van persze, akinek ez nem tetszett, s egyenesen elítélte a játékot, mondván, hogy ez már minden, csak nem Halo. Szerintem meg minden valamire való sorozat, ami ad magára, egyre komolyabb lesz, s felnő egyszer. Ilyen volt a GTA sorozat a 4. résszel, és ilyen lett a Halo, szintén a negyedik részével. Van, akinek ez tetszik, van akinek nem.

Mindenesetre, az kétségtelen, hogy a játék végeztével el fogunk morzsolni egy két könnycseppet. A történet két síkon halad - az egyik a Forerunnerek ellen zajló harc kibontakozását, a másik pedig Master Chief és Cortana kapcsolatát mutatja be - nyilván jelen esetben számunkra ez az érdekesebb. S ezzel kapcsolatban fel is merül egy nagy kérdés már a sztori legelején. Mi a különbség ember és gép között? A kérdésre megkapjuk a választ, de csak a történet legvégén. Gondoljatok csak egy kicsit bele: Master Chief, aki már testileg egyre inkább gép, mint ember, köszönhetően a sok génmódosításnak, amit rajta végeztek. Az egyetlen, aki iránt érezni képes, az Cortana. Cortana viszont alapvetően nem egy személy. Ő az egyetlen mesterséges intelligencia, akit valaha létrehoztak. Viszont így emberi módon reagál. Érdekes, nemde?

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt