2019. szeptember 23., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

GAMEPOD.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

(#46651) proci985 válasza dvd_R+ (#46650) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

nincs megtorve a cso?

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#46652) dvd_R+ válasza proci985 (#46651) üzenetére

dvd_R+
(őstag)

eddig nem csinálta, lehet most megtört .. hogyan tudom ellenőrizni ?

Feltöltöttem ide a hangot, amit ki add viszont így felvételen nem olyan mint élőben.. de így is borzalmas
[link] ezen a linken megtudod hallgatni

[ Szerkesztve ]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#46653) DigitXT válasza energy4ever (#46638) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Hőtermelést írtam, és direkt kiemeltem, hogy a mért hőmérséklet semmit nem
jelent itt: nem attól lesz melegebb a víz, hogy egy 70-75 fokos vmivel érintkezik,
hanem attól, hogy egy 360W-os valamit tart elfogadható hőfokon. Esetedben is
jól ráéreztél amúgy, hogy a hőátadással lesz gond és nem a CPU eszik 400-500
Wattot. Egyszerűen szarabbul hűthető, ergo a vizet kevésbé (!!!) melegíti. Ennyi.

És igen, ha javítod a hőátadást, hűvösebb lesz, a vízen meg többet fűt, de úgy is
jóval kevesebbet, mint egy 360+W-os vízforraló: procit annyira nehéz meghúzni.
Szóval tényleg csak általában van úgy. Pl. a te esetedben is. Egy "szénnéhúzott"
proci, és egy gyengébb VGA párosa esetén lehet fordítva. De 1-2 fokról van szó!

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#46654) CMST2015 válasza dvd_R+ (#46652) üzenetére

CMST2015
(tag)

Szerintem levegős a pumpa ... anno hasonlo hangon kereget az AVC Herculesem a VGA-n

nincs klick bat marketing ref link DEL + POST******* tiltás őszes reklám szemét**** rajtam nem keres egy site se

(#46655) carr válasza carr (#46607) üzenetére

carr
(senior tag)

Reverse atx a ház.... Ha rá teszem bent a tápra a szivattyút az gáz lehet?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.No answer=blocked. Ne üdvözölj, köszönj!

(#46656) seniman válasza dvd_R+ (#46650) üzenetére

seniman
(addikt)

A kompakt vizes topikban előbb fogják tudni a választ. :K

(#46655) carr

Csak ha szándékában áll folyatni. :D Bár nem egy életbiztosítás ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#46657) Armando_19

Armando_19
(őstag)

Sziasztok.
Elég rég jártam már erre... :)
Előkerült néhány kicsit régebbi vizes alkatrészem, és gondolkodóba estem, hogy össze rakok rá egy rendszert. Meglepődve tapasztaltam, hogy a használt piac az kb 0, nem találtam szinte semmi értelmeset, talán 1-2 csatlakozót tudok majd venni.
Szóval amim van: egy 12V-os Phobia pumpa, 600L/h, egy kék színű, sárga kupakos Innovatech kiegyenlítő tartállyal. Ez még a régebbi, lekerekített dizájn, nem egészen úgy néz ki, mint a DC12-260 12V, ami a varázslónál is árulnak. Van egy 240-es slim radim, szerintem ez egy asetek Waterchill rendszerhez volt anno.
Akad egy univerzális chipset blokk is, de azt szerintem nem fogom használni, nem igazán szeretném megbontani a vadi új z270f-em. Találtam egy adag 8/10-es csatit is, bár szerintem egy 10/13-as szerencsésebb lenne.
A kérdésem az lenne, hogy van értelme ezzel nekem elkezdeni vergődni? Jelenleg egy Noctua NH-D15-öm van, és egy 7600K-s CPU-m,amit nyilván szeretnék rendesen megrángatni. Ahogy elnézem, hogy kezdetekben csak a CPU-t hűtsem, 6db csatlakozóra, némi csőre, és egy CPU blokkra lenne szükségem.
Nyilván itt egy blokk minősége, és ára sem mellékes az adott esetben.
Ez vajon nekem előre vagy hátralépés lenne? :)
Tippek ötletek?

(#46658) LLKobe válasza Armando_19 (#46657) üzenetére

LLKobe
(veterán)

Szerintem a Noctuához képest nemigazán lenne előrelépés azzal az egy radival.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#46659) Grózi válasza dvd_R+ (#46649) üzenetére

Grózi
(Topikgazda)

Mostanában nehezen találsz meg/el mindent-a kérdésed ide tartozik:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46660) Armando_19 válasza LLKobe (#46658) üzenetére

Armando_19
(őstag)

Szóval, ha megint vizet szeretnék, akkor inkább szórjam ki a meglévő dolgokat, és spóroljak össze egy rendes 2x140 és 3x120-as radis rendszerre? Nagyon várom már a Vega szériát, egy komolyabb VGA-ra ruháznék be, és jöhetne is a víz.

(#46661) abridabri válasza Armando_19 (#46660) üzenetére

abridabri
(addikt)

Ugy hallottam a VEGA bol csak AIO vizes megoldasok lesznek mint a Furybol is , leghuteses nem lesz , biztos lesz hozzajuk elobb utobb FC blokk is ,de nem latom semmi ertelmet . Egy mar eleve draga kartyara ( AIO ara ) meg rakolteni egy fc blokk arat is.

(#46662) DigitXT válasza Armando_19 (#46660) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Szerintem ha kész vagy 200+K-t kiadni egy komolyabb VGA-ra,
amellé ne vmi szedett-vedett 8-as csatlakozókkal stb. operálj.:N
Sőt, ha már az előttem szólót is olvastad, akkor csak várd meg,
mire elérhetővé válik a hőn áhított VGA: milyen kiépítésű, stb.:K

Egyébként a kérdésedben benne volt a válasz(od): van-e értelme
ezekkel vergődni? Hát nincs: tényleg vergődés lenne csak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#46663) Armando_19

Armando_19
(őstag)

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat, akkor szerintem most, és egy darabig hanyagolom ezt a dolgot . :(
Majd ha kijöttek a VEGA kártyák, vissza térek majd még tanácsért :)

További szép napot, és jó fórumozást. :R

(#46664) Ijk válasza Armando_19 (#46657) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Add el ami van, vedd meg a VGA-t majd amit szeretnél. Aztán ha lesz felesleges 200k-d, akkor építs egy rendes vizet rá ha még érdekel. Nocutát csak rendes vízre (D5 szivattyú, minőségi radik, 16/10-es csövezés, stb.) cserélnék le.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46665) proci985 válasza Ijk (#46664) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

D15ot normal viz alatt felesleges cserelni.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#46666) abridabri

abridabri
(addikt)

DazMode elmondasa szerint deformalodik a PTG cso idovel es igy elazik a gep... Na ennek fuggvenyeben hasznaljatok ;)

[ Szerkesztve ]

(#46667) fuvi válasza abridabri (#46666) üzenetére

fuvi
(senior tag)

manapság a boroszilikát üveg a divat :D

kissé pöcsölős mondjuk

de elég csini:

Steam/Origin/Uplay: L4zul, Battletag: lazul#2765, RSC: lazuljunk

(#46668) Tikakukac válasza abridabri (#46666) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Benne van a pakliban. Minden másban is ami inkább csicsa, mint funkció. Mikor a folyadékokat válogattam mit is rakjak a rendszerbe kinti fórumon is parasztlázadás volt, hogy xy gyönyörű szín miért fog be mindent 1 hónap után meg trutyisodik. Hát van aki nézni, van aki használni veszi a gépét :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46669) #45997568 válasza abridabri (#46666) üzenetére

(törölt tag)

Nem azt mondta h idovel hanem hogy a magas hotol deformalodik a PTG cso es ezutan hogy deformalodot elkezd ereszteni, ami logikus. A kerdes mar csak az ami a "magas" ho.

(#46670) Omli85 válasza Tikakukac (#46668) üzenetére

Omli85
(őstag)

Következőre én is úgy döntöttem veszek színes csövet és nem lesz gond, hogy színeződik vagy nem :D.

ASUS CROSSHAIR VI HERO, AMD Ryzen 7 1700@3.8Ghz , RX Vega 56@64, G.SKILL 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16, Corsair TX850M 80+ Gold

(#46671) DigitXT válasza #45997568 (#46669) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Legutóbb vmi hasonló videóban vmi olyat láttam, hogy felforralta a vizet, és utána...
Tényleg életszerű... Természetesen, kellő kreativitással mindent tönkre lehet tenni!

(#46672) #45997568 válasza DigitXT (#46671) üzenetére

(törölt tag)

Hat en nem nagyon lattam ~35C-nel magasabban a hofokot a sajat rendszeremben, legkozelebbi szervizen cserelek csoveket, teszek be aramlasmerot meg hofok merot is a pontosabb ertekek miatt. Nem is tudom hogy lehet felforralni a vizet, kikapcsolod a pumpat fu(or)rmark alatt :F Elobb kapcsol le a hardver hovedelme...

[ Szerkesztve ]

(#46673) DigitXT válasza #45997568 (#46672) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Képletesen értettem a felforralást. Bár, ha leáll a keringés, akkor adott ponton akár meg is történhet még az is. A lényeg, hogy jó "forró" víz kell a deformációhoz, ami rendesen üzemelő és jól méretezett vízhűtéses rendszerben nem fog előfordulni.:N

Egyébként a kolléga ezt elég jól nyomja... A nagy radival át vagyunk verve, a D5 az pénzkidobás, kell a francnak FC blokk, most meg már a PETG szivárog magától: mintha vmi "antivízhűtés troll" lenne és mindenben csak a hibát próbálná keresni...

Kicsit még visszább olvasva volt olyan is, hogy a radi vastagsága se nem számít: az nem hűtőfelület növekedés, ha vastagabb...:W (Érdekes "szakmai tévedések" mondjuk...:R)

Persze senki ne vegye készpénznek! Ez csak amolyan benyomás, mellékzönge. (Nem azzal van a baj, ha vki kevésbé tájékozott, inkább azzal, ha túl magabiztos.)

[ Szerkesztve ]

(#46674) #45997568 válasza DigitXT (#46673) üzenetére

(törölt tag)

Ja, oke, en csak most tevedtem vissza miutan egy topikban kerdeztek mennyi egy rendes rendszer penzben. :B

(#46675) abridabri válasza #45997568 (#46669) üzenetére

abridabri
(addikt)

Gondolom elso nap nem fog deformalodni a magas hotol, pl egy honap mulva mar aggodnek. Tehat idovel

DigitXT Ha szerinted trollkodas ,az ami nem felel meg a te velemenyednek , es marpedig minden ugy van ahogy te kitalaltad ,akkor nyugodtan rakj ignorera :K

[ Szerkesztve ]

(#46676) DigitXT válasza abridabri (#46675) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Háööö, egy kicsit többről van szó, mint vélemények ütköztetése. Amikor épp
a tényekkel vitatkozol, azt nehéz a véleményszabadság égisze alá besorolni.

De biztos úgy van, hogy én "kitalálom" a fizikailag is mérhető dolgokat.:R

Szerk: egyébként én tudom, hogy miért "nem működött" nálad a D5, de nem
árulom el.:P Mivel úgyis ingore-ra kell, hogy rakjalak, keresd meg magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#46677) Grózi válasza abridabri (#46675) üzenetére

Grózi
(Topikgazda)

Na nyugodjunk meg,attól megnyugszunk!!!

Nem rosszból,de ez a jóember ahány f@szságot állított már annyiszor kapnék 10E-t,jó darabig nem kéne melóznom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46678) Tikakukac válasza Omli85 (#46670) üzenetére

Tikakukac
(félisten)

Nekem is azért van fekete csövem. Egyből látod ha kicsap valamit, kintről meg nem látsz bele. Macerásnak meg legkevésbé macerás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46679) tom_tol

tom_tol
(addikt)

Sziasztok!
Már említettem ezt a blokkot
Elképzelhető, hogy ezt használva több mint 10 fokkal magasabb a CPU hőmérséklet egy EK Supermaci-hoz képest ? Vagy valamit elkeféltem, bár nem tudom mit :U

(#46680) Atke válasza tom_tol (#46679) üzenetére

Atke
(senior tag)

Elképzelhető, ha ugyan akkora a hőleadó/cserélő
Jóval nagyobb felület melegszik a chipset miatt is. 2 melegedő dolgot hűtesz, a proci blokkot meg csak a proci fűti. Szóval ha a procit pl egy 120-as radi hűtötte, és most ugyan az a 120-as hűti a monoblockot is akkor lehet több bőven.

/// KÁBELFÉSŰ /// Kábelharisnya /// Egyedi kábelek készítés ///

(#46681) rup1u5 válasza tom_tol (#46679) üzenetére

rup1u5
(veterán)

Gondolom a VRM rész felfűti rendesen az egész blokkot.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#46682) tom_tol válasza rup1u5 (#46681) üzenetére

tom_tol
(addikt)

Az hidegebb lett vagy 10 fokkal :D
Nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Idle nincs olyan nagy különbség de load katasztrófa. Pl. XTU EK 60°C, ez meg 80+

(#46683) proci985 válasza Grózi (#46677) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

kiegesziteskent: barki tud youtube csatornat inditani.

ordenare meretu hulyesegeket hivatasosok is irtak mar (ld a guru3d es a TDP esete az uresben nulla aramfelvetelunek vett GTX480al), de azert egy youtube oldallal jobban kell vigyazni.

(#46685) carr válasza LLKobe (#46415) üzenetére

carr
(senior tag)

Egyetértek.
:))
Szintén Barrow fittingek. Nagyon szép munka.
Bár nálam még csak ülnek, nem dolgoznak... de érzetre is jó minőség.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.No answer=blocked. Ne üdvözölj, köszönj!

(#46686) carr

carr
(senior tag)

(#46687) F e Z o válasza carr (#46686) üzenetére

F e Z o
(veterán)

A felső videókari nem tudom mennyi levegőt kap úgy, hogy felette a két 120-as venti tolja ki a házból a levegőt.