Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz hibavissza #6974 üzenetére

    Kíváncsi lettem, mutass ilyen képkockát, mire figyeljek. Látok én is ezt-azt, de ilyet még nem. Kis foltosodás, füvet picit összemaszatolja, meg a hullámzás egyszer előjött. De még így is 130-ért, pláne 85 ezerért köröket ver mindenre. Lehetne 200 megabites, de nálam a 100-al is rohamosan telik a vinyó. Igaz én eleve fhd kimenetre használom, nincs 4k-s megjelenítőm, nem is tervezem. Egyenlőre a 2000forintos mozijegyért sincs túl sok 4k vetítő :D

    hito: Persze hogy nem ugyan az, csak egy gyors megoldás, ha rossz volt a fehéregyensúly az szívás.
    A wb-re nagyon oda kell figyelni, az lcd szerintem becsapós, ami ott jó, gépemen már általában túl melegbe csúszott. Beállítom, hogy leheletnyit ridegnek tűnjön, általában bejön. LUTot nekem nem sikerült jól használni a Vegasban, erre a kihúzott 8 bites tartományra amit a gx80 csinál nem igazán tűnik alkalmasnak. A visioncolor-nak van ingyenes lut pluginje, de szétcsapj 0-255-ig, tónus és részletvesztés a vége. Inkább a color curve-t használom. Meg a colormatchot próbálgatom, érdekes dolog.
    Az NX500-hoz szokott a szemed, ezen nem lehet segíteni, bepróbálhatsz még Sonyt, csak elég drága ott a 4k.

Új hozzászólás Aktív témák