Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23645 üzenetére

    Kívülről senki semmit nem lát. :DDD / :O

    A világ tele van templomokkal, amiket úgy méricskélnek az emberek (azok a sokak, akik nem járnak misékre, nem hívők), mintha valami űrbéli civilizáció itt hagyott roncsai lennének...
    Aztán bemész a templomba, ahol van egy Istentisztelet/mise/szertartás, amiből látsz, amit látsz, értesz, amit értesz. Kell az aktív megismerés mozzanata, hogy jobban megismerd a hitet, ami felé elkötelezted magad. Szép tanítások, tetszik, elfogadom, hiszem. De mit is?

    Kell, hogy utánajárjon az egyszeri hívő, hogy miről is van szó: pl. egyes krisztusi tanítások értelme, célja, és mit jelent az én életemben ma, holnap, meg holnapután. Kérdezze a papot, olvassa el a teológiai tárgyú irományokat, beszéljen a többi hívővel, stb. - ez egy hosszú elmélyedés folyamata. Elvégre a hívő nem automata (itt jön képbe a szabad akarat, és a hit mint cselekvő aktus az egyén részéről), hanem gondolkodó lélek.

    Az egyházak belülről folyamatosan kommunikálnak egymással (pl. ökumenizmus), hivatalos és informális keretek közt vitatkoznak, körüljárnak, boncolgatnak teológiai témák kapcsán mindenféle kérdéseket (értelmezések).
    A távlati célja ennek az újraegyesülés, egységbe jutás (a szakadások felszámolása).

    Miért a szakadások (kérdik a partvonalról értetlenkedők)?
    Mert minden képletből, olvasatból oly könnyedén kihagyják az egyik nagyon fontos résztvevő, alkotó elemet: az embert.
    Az ember (a hívő) nem passzív elszenvedője, hanem aktív szereplője az Isten-ember kapcsolatnak, ergo a szabad akarat lényegéből fakadóan hajlamos is a tévedésre, a bűnre, az ostobaságra... szóval sok mindenre, ami apró lépésekben eljuttatta az egyházszakadáshoz a közösséget. Az igazság egy. De az értelmezés önálló, és hibázhat, és a hibák reakciókat váltanak ki (pl. reneszánsz pápaság, reformáció, ellenreformáció, felvilágosodás, új mozgalmak, stb.).

    Az emberi (világi) történelem a hívő szemszögéből (természetes módon) üdvtörténet is. Isten mindig szerepel benne, de ahogy a világi (nem vallásos szemlélettel vizsgált) történelem tárgyalásakor is apró mozzanatok sorára jutnak a történészek, ugyanez akkor is igaz, ha az üdvtörténet keretében (szemléletéből) vizsgáljuk meg a történelmet.

    Szabad akarat - hiba elkövetése - megbánás - üdvözülés --> mind összefügg egymással.

    Most a felvetéseidre:
    "Létezik az átlényegülés? Van szentháromság?
    Krisztus isten volt, vagy ember, akit Isten fiává fogadott?
    Üdvözülhet-e az ember csak a jótettei által?"
    Azért is linkeltem be a könyveket, mert aki nem csak mondjuk az angyalokról akar plusz egy sort a többi mesefigurája közé, hanem komplex érdeklődést mutat a keresztény hit iránt, az legalábbis katolikus vonalon el tud indulni.
    Egy kérdésre egy válasz három másik kérdést generál. Viszont a könyvek (melyeket linkeltem) révén a kérdező végül körbeér, mert: minden összefügg, és rendszerben van. A kérdések 99%-ára meglesz a válasz általuk. Ez azért biztos, mert ezek a több száz (inkább ezer) éve feltett kérdések generálták az egész adathalmazt. Nem Te teszed fel ezeket elsőként. Viszont szerencsédre ma már pikkpakk megtalálhatod a válaszokat (értsd jól: nem a középkorban laksz egy eldugott faluban, olvasni sem tudsz, interneted sincs...hanem ma, itt). És utána (már rendelkezel egy alaptudással, sok mindent helyretettél), már van értelme azt a két-három dolgot megvitatni, ami mondjuk érintőlegesen merül fel, tehát a könyvek sem említik, de kikövetkeztethető.

    "Isten szava-e Mormon könyve?
    Szerintem ezek olyan kérdések, amiben két ellentétes álláspontú felekezet soha nem tudna megegyezni."
    Van, ami egyértelműen elvetendő (eretnek), van, ami eltérésekkel, de az eredeti forráshoz alapvetően hű álláspont, ergo van értelme érdemi vitát folytatva közelíteni a saját álláspontokat. Már írtam, folyamatos a párbeszéd a "hitek" közt (katolikus, protestáns, anglikán, zsidó, iszlám, stb.).

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23655 üzenetére

    Hogyne folyt volna kimerítő vita, Arius idejében a tana többséget szerzett a keresztények körében, sőt maga a császár is ezt fogadta el, mégis Szent Atanáz által képviselt igazság nyert végül.
    Ezek a zsinatok sokszor valódi lehetőséget biztosítottak a viták számára. Az már igaz, hogy utána nem tűrtek ellentmondást, mindenkinek el kell fogadnia kötelező jelleggel.
    Az említett zsinatokat pedig minden keresztény elfogadja, az ortodxok, evangélikusok, refek, anglikánok, stb éppen úgy, mint a katolikusok. Ezt közösen meg is tudjuk vallani a Hitvallásban.
    Persze kényelmes álláspont hivatkozni a sok szektára, de szerintem értelmetlen. Akár te is alapíthatsz egy újat, s akkor eggyel több hivatkozási alapod lesz.

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23662 üzenetére

    Nem írtam még csak hasonlót sem, viszont a közel 1800 zsinaton résztvevő személy jelentős része Arius támogatója volt, akik hatalmas számban pártoltak el tőle, s helyezkedtek a másik oldalra.

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Vanyó László – Az ókeresztény egyház irodalma I-II.

    Ebben is találsz róla sok mindent (történelmi környezet, teológiai álláspontok, a viták, a folyamatok) ;)

    "Pártatlan" álláspontot teológiai (pláne ókori) ügyek kapcsán szerintem nehéz találni, mert aki foglalkozik ezzel, az általában érdeklődő/érdekelt fél, illetve a legtöbb, amit tudsz, hogy minden fellelhető írást, összefoglalót felkutatsz, elolvasol és levonod a következtetéseket.

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Oh, és még egy dolog, igaz, hogy szemezgetni kell az infók közt, de rengeteg dolog található meg:
    A Bizantinológiai Intézeti Alapítvány köteteiben.

    "Szerintem."

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #23682 üzenetére

    Ilyen alapon a 20. század történelmét is megkérdőjelezheted, vagy gondolod, azt nem a győztesek írták?
    "Arius elfordult támogatóiról se lehet tudni hogy nem akartak a vesztes oldalon maradni, vagy fenyegették-e őket."
    Hihető, nyilván magát a császárt is megfenyegették, mert a fennmaradt források alapján a történészek úgy gondolják, hogy ariánus nézeteket vallott, vagy legalábbis szimpatizált ezekkel (azt nem tudjuk pontosan, hogy maga a császár mennyire volt hívő).

    Azért teológiai vitákban nem csak fenyegetéssel lehet saját oldalunkra állítani embereket, hanem logikával, filozófiával is. Egy teológiai kérdésben nem feltétlen az a fontos, hogy "én" miként látom, mert "Mert én Isten igazsága vagyok", mint valaki itt írta korábban magáról kijelentve. Hanem megvizsgálják, hogy miként értelmezték az apostoli atyák, akik nem csak írásban, hanem élő szóban is részesültek a tanításból, így sokkal mélyebb ismeretük volt a témában. Számunkra csak néhány levél maradt fenn az apostoloktól, Antióchiai Szent Ignác, Szent Polikárp meg lehet éveken át hallgatta az apostolokat. S nekik is maradtak fenn írásaik, amiből egészen jól látszik, hogy Krisztus egylényegű az Atyával.

    Számomra egyébként pont ezért hiteltelen és álkeresztény minden neoprotestáns, mert az őskereszténységre mutogatnak vissza, s azt mégis teljes egészében elvetik. Ez viszont már nem teológiai hitvita, hanem tény, hiszen számos őskeresztény irodalmi forrás rendelkezésünkre áll, melyekből ez látszik.

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23692 üzenetére

    Azt,hogy Isten meggyógyítani őket pl.

    Füleske! "
    Az emberi hiszékenység és a realitás érzékelésének hiánya határtalan."
    Igen,pontosan igazad van,akik hisznek Istenben,azoknak határtalan!
    Akik csak a láthatóra néznek és annak hisznek,azoknak pedig nem,az ő hitük korlátozva van. Ezen a világon jelenleg a Sátánnak nagy uralma van. Elhiteti az embert a láthatóakkal. A kézzel foghatóval,amit tudománnyal bizonyítani lehet.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23695 üzenetére

    Nem szoktam érvelgetni!
    Semmi értelme!
    Feltételezgetni lehet,de annak sincs értelme,ameddig nem tudjuk az igazat.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23697 üzenetére

    Értem! Oké!
    Sajnálom,hogy nem bizonyítgatok.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23699 üzenetére

    Mert számomra egyértelmű,hogy ha valakinek pl.egy öklömnyi tumor van a mellében,ami egyszerűen eltűnik akkor amikor a hölgy forróságot érzett a mellében,ahol pl. Adres Bisonni csak az Istent hirdeti.
    kimennek az emberek a színpadra sírva,hogy meggyógyultak. Ki ettől,ki attól. Aztán nekem is van saját tapasztalatom,de már elmondtam. És mivel nem bizonyított be,mert Isten nem egy próbababa,ezért te nem hiszed el. Szóval én ezt lezártam.
    Aki vágyik Istenre,az megtalálja. Én élő pêlda vagyok. Torben is az és sokan mások. De ha nem hiszed el,nem tudok vele mit kezdeni. Majd lesz valami az életedben ami után bizonyos leszel. Isten majd bebizonyítja. Vagy ha keresed,majd megtalálod.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23709 üzenetére

    "De legrosszabb: azt akarja, hogy ne gondolkodj."

    Erre a világ tanít,senki más. Ez okozza az identitás zavart. Ami azt sulykojja belénk,hogy ha elérték valamit,akkor vagy valaki. Ha nagy házad van,új autód,a legjobb okostelefon...stb,akkor vagyunk emberek. De ez hazugság! Félalvó módban vagyunk. Az egyház segít ebből kilépni? Ha majd meghalunk,az egyház miatt és a saját cselekedeteink miatt mehetünk a mennybe,mert kiérdemeljük, vagy Jézus áldozata miatt,amit ha elhiszünk,felismerjük,hogy Istennek a gyermekei vagyunk? És amit a laikus csodának gondol,az a normális a megtérés után,mert Isten megígérte. Ebben hinnünk kell,és megvallanunk az üdvösséghez,és tenni amit Jézus parancsolt.
    Máté 28
    "19 Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében,
    20 tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."

    Torben ezt teszi és aki szereti Jézust és a Szentszellem benne jelen van,azok is erre vannak elhívva. Nem kell ezt kiforgatni azért mert mi még nem tartunk ott,majd fogunk valamikor.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23709 üzenetére

    "Nem mondták még neked, hogy aki azt akarja, hogy ne gondolkodj, sohasem a barátod?"
    +1 :K

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23549 üzenetére

    Majdnem elfelejtettem, de ajánlom megtekintésre Darren Aronofsky - Pi c. filmjét.

    Mindenkiben ott lapul a kérdés, de nem feltétlenül tudja, mire is vonatkozik. Mégis hajtja, mert legbelül meg van róla győződve, hogy van rá válasz. Hogy ez matematikai, vallási, gazdasági, politikai, más megközelítésű-e, az már egyéni szimpátia/véletlen kérdése.

    Ez a korai alkotása még nyersen művészi (befogadható), és legfőképp a fentire, így végső soron a Te kérdéseidre (is; részben) kíván valamely választ kínálni.

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23728 üzenetére

    Istenben való hitről beszélek.
    És Jézusnak való hitről,amit próbálok elmondani.Az identitásunkról.
    Hogy Jézus él,bennünk van és mi Őbenne,és ha hiszünk,és imádkozunk hittel,az Atyához Jézus nevében,akkor az Atya megadja azt.
    "A hívő ember tudja hogy a tudomány is kell az embernek,de az Isten fontosabb."
    Na ne. Legalább akkor ismerd be, hogy nincs szükséged a tudományra, csak akkor ha alátámasztja a hitedet."

    A tudomány nem tudja alátámasztani a hitemet. Isten szelleme és munkája tudja alátámasztani azt. Most én lépek, az Isten áldjon benneteket!
    Remélem a békesség embere is olvasta amiket beszéltünk és hitre jutott. Azért dicsőség Istennek!
    Sziasztok!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23731 üzenetére

    "Isten szelleme és munkája tudja alátámasztani..."
    Ami mi is lenne? A saját hiteddel akarod alátámasztani a saját hited?"

    Nem! Nem a saját hitem.
    Isten szelleme,aki a tanítvány munkáit jelekkel bizonyítja.
    Márk 16:17
    17 Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják követni: a nevemben gonosz szellemeket űznek ki; új nyelveken szólnak;evangéliuma | 16. fejezet
    18 kígyókat fognak meg, vagy halálos mérget isznak, de az sem nem árt nekik; ráteszik a kezüket a betegekre, azok pedig meggyógyulnak." És ezen felül,amit már említettem párszor,de ki lett " figurázva",amikor Isten kijelenti a szívedben/ vagy szellemedben, hogy veled van.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23737 üzenetére

    "Ha Jézus simán csak arról hablatyolt volna, hogy ő Isten fia, a kutya nem hitt volna neki. "
    És a legtöbb ember most sem hisz neki! És annak sem aki róla tanúskodik és Őt dicsőítik.
    Értem amit mondasz/mondotok.
    Legyen szép napotok.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23740 üzenetére

    "A legtöbb ember nem találkozott Jézussal, "
    Bizonyára nem vágyják Jézust igazából,hogy találkozzanak vele.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23742 üzenetére

    Nincs több kérdésem.
    Szép napot!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23747 üzenetére

    Te ilyeneket nézel azért,hogy ne higgyél? :D :N

    Normális dolog annak,aki még test szerint gondolkozik.
    Én próbálkozok minél ritkábban,sajnos nem sikerül mindig.
    Érdekes látni,mennyire azt keresed,hogyan találhatnál okot arra,hogy ne kelljen hinni.
    Mintha félnél valamitől?! :U

    Engem az ilyen videóktól Isten távoltart.
    Ez a videó amit linkeltél,úgy saccolom,a 70- és évekből való lehet,igaz ez senkit nem jelent.
    Reinhard Bonke 60 éven keresztül hirdette Isten Igéjét. Vajon azért tette,hogy milliárdokat megvezessen?
    Mi értelme lett volna neki?
    Te azt gondolod,hogy mondjuk a pénz miatt tesznek ilyet a hívők?
    Meglehet,hogy sok csaló azért teszi.
    Aki viszont megtért,annak megváltozik a gondolkodása és az értékrendje,és többé nem a pénz lesz neki a legfontosabb.

    Egyébként nem láttam még ezt a videót,most megnéztem mert linkelted. Csalók mindig lesznek!
    Irigyek is,akik azért csalnak,hogy a hívőket elbizonytalanítsák pl.

    Azt gondolom,sokak esetében sikerül is a csalóknak megvezetni sok embert.
    Én inkább hiszek Istennek és a bibliában leírtaknak.
    Hazugok mindig is lesznek. A Sátán a hazugság atyja,ameddig ő itt jelen van a földön,addig hazugok is lesznek.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23750 üzenetére

    "Azt kellene elfogadd, hogy a kétkedést nem a Sátán és az irigyek szítják,"

    Dehogynem,a kétkedés a Sátán műve,és minden más is,ami azt próbálja velünk elhitetni,hogy nincs Isten,és hogy nem tesz napjainkban csodákat.
    Mert nem az ember teszi,amik történnek,Bonke csak Jézust dicsőíti,magát soha nem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23755 üzenetére

    Az Istentől való távoltartás és az Istenben való kétkedés a Sátán műve.

    "Jól van, ki ez a Sátán, hogy monopóliuma van rá?"

    Istennek angyala volt,aki elfordult Istentől,mert nagyobb hatalmat akart attól ami Istennek van.
    Van is hatalma a földön,de már Jézus legyőzte,aki hisz az is hatalmat kap,hogy taposson rajta Jézus nevét használva.
    A Sátán az,aki elhiteti,hogy mi magunk fontosabbak vagyunk mindentől és mindenkitől. Azt sugallja,hogy "ÉN" vagyok a fontos az egyén maga. Hogy a pénz fontos,a földi javak,az egónk,a büszkeségünk,az " én" az " én" és az "én".
    Ez a Sátán,aki ezt teszi az emberrel,Isten gyermekeivel,akiknek csupán rá kellene ébredni,hogy Isten az apánk. És ,hogy hatalmunk van a Sátán felett! De ameddig ezt nem tudjuk,addig semmi nem fog változni bennünk és saját magunk sem.

    A Sátán elhiteti velünk,hogy ha baj van,az Istentől egy büntetés nekünk. Mekkora badarság! Isten szeret bennünket és azt szeretné,ha ezt mindannyian tudnánk.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23757 üzenetére

    "Mondd meg nekem, nem a legnyagyobb önzőség ragaszkodni ahhoz, hogy csakis nekem lehet igazam?"

    Istennek van igaza,én pedig egy ember vagyok,aki tévedhet,kivéve akkor,amikor Isten adja a szívembe az Ő akaratának megfelelő dolgot.

    "Ismered Jób történetét?"
    Igen ismerem. Ott mutatkozik meg igazán,hogy a Sátán büntet és nem Isten és csak addig mehet el ameddig Isten engedi neki. Isten nagyon jól tudta,hogy Jób ki fog tartani mellette!
    Maga a büntetés nem Istentől jön,ez is bizonyítja.
    Köszi,hogy felhoztad Jób esetét.

    Napjainkban is annyi hatalma van a Sátánnak felettünk,amennyit Isten enged neki,VAGY.-
    Mostmár mi is ellene tudunk állni a Sátánnak,mert azóta már a Szentszellemet Jézus elküldte nekünk. Jób esetében még nem volt jelen a Szentszellem,mert Jézus még akkor nem dicsőült meg.
    De most meg van írva:
    Jakab 4:7
    "
    7 Engedelmeskedjetek azért az Istennek, de álljatok ellen az ördögnek, és elfut tőletek. 8 Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. "

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23759 üzenetére

    "Istennek van igaza,én pedig egy ember vagyok,aki tévedhet,kivéve akkor,amikor Isten adja a szívembe az Ő akaratának megfelelő dolgot."
    Ezzel egyrészt elhárítod megint a felelősséget, másrészt a kivételezés hibájába esel.
    Ha emberként tévedhetsz, úgy akkor is tévedhetsz, amikor azt hiszed "Isten adja a szívedbe" az igazságot."

    Köszönöm a kielégítő választ,logikusan gondolkodva igazad is van.

    "Ott a Sátán Isten akaratának végrehajtója."
    Olvasd át újra,mert nem erről van szó benne.

    "De felhozhattam volna az özönvizet is, vagy más történetet. Az Ószövetségben sok helyen van szó Isten haragjáról"

    Igen,volt büntetés,és Isten megmutatta a haragját több ízben,azoknak,akiket figyelmeztetett embereken keresztül,mégsem hittek neki,mert azt gondolták bolond,vagy téved,mert tévedhet. Pont ugyanúgy,mint napjainkban,nem hisz az ember az embernek,mert azt gondolja: " Miért pont neki mondaná bármit is az Isten,ki ő,mit képzel magáról?
    Közben csak annyi történik,hogy ő hisz.

    Ez volt az ószövetség. Azóta Jézus megbékéltette az Istent az emberekkel.Új szövetséget kötött Isten és az ember között.
    Ezért halt meg.Most lehet közvetlen kapcsolatunk az Istennel. Mégsem hiszünk,mégis elfordulunk Istentől.
    Lesz még ítélet,lesz még fogcsikorgatás,amikor Jézus újra eljön. Isten tudja,mikor. De ugyanúgy a Sátán fogja megbüntetni a búnös embereket és Isten engedni fogja,mert Ő igazságos.
    Márk 16:16
    "Aki hisz és bemerítkezik, az üdvözülni fog. De aki nem hisz, az kárhoztató ítélet alá kerül.
    János 3:18
    "18 Aki hisz a Fiúban, azt nem fogják elítélni. De aki nem hisz benne, az máris elmarasztaló ítélet alatt van, mert nem hitt Isten egyszülött Fiában."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23761 üzenetére

    "Köszönöm a kielégítő választ,logikusan gondolkodva igazad is van."
    Én is köszönöm. Akkor már érted mi bajom van azzal, ha valaki kijelenti, hogy semmi nem változtat az álláspontján?"

    Igen ,értem,te a logika szerint gondolkozol.Mert még az uralkodik rajtad,amiben élsz. A tudat,a tanulás általi identitás....
    Még szellemi szinten nem tudsz gondolkodni,és most ezt nem sértésből írom.
    Újjászületésig tart ez,azután már egyre inkább megpróbálsz nem logikusan gondolkodni,hanem azt szeretnéd,hogy Isten gondolatai legyenek az elmédben éppúgy,mint a szívedben.
    Ugye,amit a biblia ír:
    Galázia levél 2:
    "19 Maga a Törvény vetett véget annak az életnek, amelyet a Törvény uralma alatt éltem. Meghaltam a Törvény számára, hogy attól kezdve Istennek éljek. 20 Krisztussal együtt engem is keresztre feszítettek, és meghaltam, s így ettől kezdve már nem a saját régi életemet élem, hanem Krisztus él bennem! Ezt az életet, amelyet most testben élek, az Isten Fiába vetett hit által élem, aki annyira szeretett engem, hogy önmagát áldozatul adta értem.

    "Legyen elég annyi, hogy más értelmezők nem erre a következtetésre jutnak."
    Miért más értelmezők után mész? Miért nem te magad olvasod és értelmezed a bibliát? :F

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23765 üzenetére

    "2. Nincsen objektív valóság, tehát tények sem, ezért egyik elképzelés sem igazabb a másiknál. Az igaz hit csak egyeseknek igaz, másoknak nem."

    Én azt fogadom el igazságnak,amit a biblia ír. Ez a kiindulópontom,mert Isten ezt elmondta nekem.

    A tények az életben történt dolgok,de nem feltétlen igaz.
    Vegyél elő egy mostani fényképet magadról.
    Egy friss fényképen tény,hogy úgy nézel ki,ahogy az életben kinézel.
    Ha előveszel egy rólad 10 évvel ezelőtti fényképet,akkor látod,hogy hogyan néztél ki 10 éve,ezek tények. Tény,hogy öregszik a test. Tény,hogy azt mondta az orvos,hogy náthás vagy pl.
    De az igazság ezzel szemben az,hogy ha megtértél,Isten gyermeke vagy,áldott,egészséges,fájdalom nélküli.
    Curry Blake nagyon jól elmagyarázza.
    Ha a bibliából indulunk ki,mint igazság,akkor megváltozik az életünk.
    Meggyógyulunk,gyógyíthatunk,Isten használni fog bennünket,mert meg van írva. És ez a lényeg! Meg van írva.

    Ha nem hisszük,nem lesz úgy. Másképpen lesz.Ahogy hisszük,úgy lesz. Szívből szól a száj és minden élet a szívből ered.
    Fontos,mivel töltjük meg.

    "Az igaz hit csak egyeseknek igaz, másoknak nem."

    Mindenkinek lehet igaz,aki megtér. Aki vágyik Istenre és az igazságra,az előbb utóbb rá is talál.
    Az igazság megszabadít.

    "Gondolom a szellemi nálad a spirituális szinten gondolkodást jelent."
    Nem tudom pontosan leírni,szerintem szellembeni gondolkodás nincsen.
    Ezt az elme nem tudja.
    Vagy csinálja az ember,amit Istentől szellemben kap,vagy nem.
    Szellemben járás van,de gondolkodás nincs,szerény véleményem szerint.
    Ha csinálja,akkor meg is történik a csoda,amit Isten tesz rajtunk keresztül.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23766 üzenetére

    Az ógörög egy csuda nyelv. Érdemes elmerülni benne. Egy mondat ógörögül és ugyanaz a mondat lefordítva pl. magyarra ég és föld, mert tuti adatvesztéssel jár sajnos. Olyan "nyelvtani tartalomtömörítést" tud felmutatni, hogy csak na.(Pl. a használt igeidő és igealak megmutatja a beszélő szándékát és a tartalommal kapcsolatos gondolatait is: pl. előre eldönti, hogy amit kérdez, arra a leendő válasz kamu lesz-e, stb.)
    Ezért, ha tényleg érdekel a forrás (bibliai szövegek mibenléte, értelmezése, stb.), akkor rá kell menni a nehezebb útra: 1. nyelv, 2. olyan szakirodalom, ami kevésbé olvasmányos, inkább alapos (ha ez így érthető).

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23774 üzenetére

    Én azt fogadom el igazságnak,amit a biblia ír."
    Nagyszerű. Így biztosan pontos, elfogultságmentes képet kapsz a világról.
    Tudod-e hogy keletkezett a Biblia? Vagy hogy ki írta?
    Tudom,emberek írták,akik megélték a leírtakat. Napjainkban is gyógyít embereken keresztül is.
    Isten az embereken keresztül is cselekszik.

    "De ha ezt nem is nézzük, mit csinálsz, ha a Biblia valamire nem ad választ?
    Mindenre ad választ,amire nem,arra ad Isten Szelleme,akit te saját gondolatnak gondolsz vagy valami ilyesmi...

    Hogy találsz magyarázatot? Hogy döntöd el, hogy igaz-e?
    Isten elvezet a teljes igazságra.

    "De úgy látom felesleges az egész, ha magad sem tudod az igazság definícióját.
    Az igazság az ami a bibliában le van írva.És ezentúl minden amit Isten mond.
    De ezt hiába erőltetem,hagyd figyelmen kívül ,mert te nem fogod megérteni mindaddig,ameddig nem kapod meg Istentől a Szentszellemet.

    És akkor megérted,hogy ezt is kijelenthetjük,mert ez is igaz:
    "Jézus az út az igazság és az örök élet."
    Vagy
    "Az Ige testté lett és közöttünk lakott.."

    "Vagy "az, ami a Bibliában van" neked elég definíciónak?"

    Elfogadom a bibliát alap igazságnak,mert Isten a tudtomra adta. Szó szerint hallottam.
    Tudom,tudom,ezt is megmagyarázod majd azzal,hogy egy hangot hallottam a fejemben.
    Pont,hogy nem. Hanem sejt szinten az egész testemmel és a szívem környékéről,mint egy kútból feltörő természetfeletti hang.
    De majd mindjárt te ezt felülírod valami ésszerű,logikus válasszal,amit a tudománnyal meg lehet magyarázni.
    De mindaddig ameddig nem te testi szinten én szellemi szinten élünk,vagyunk,addig nem fogunk tudni megegyezni. Én tudom,hogy te miről beszélsz,mert 37 évig én is úgy voltam,viszont te nem tudod ezt elhinni,elfogadni,mert neked még nincs meg.
    De bármikor meglehet,csak te magad vagy az akadálya.

    Melyik Bibliában? Katolikus, ortodox, kopt, vagy mormon? Mert többféle is van

    "Katolikus"

    Egész egyszerű a válaszom a többi kérdésedre.

    Figyelmesen olvasd el légy szíves!

    Róma 8
    "1 Ezért már nem fenyegeti büntető ítélet azokat, akik a Krisztus Jézusban élnek. 2 Miért nem? Mert én a Krisztus Jézusban élek, és őbenne az Élet Szellemének törvénye uralkodik, amely felszabadított engem a bűn és halál törvénye alól. 3 Így oldotta meg Isten azt, amire a Mózesi Törvény képtelen volt, mivel a régi emberi természet miatt nem volt rá ereje. Isten azonban a saját Fiát küldte el hozzánk, hogy általa leszámoljon a bűnnel. Igen, a Fiú ugyanolyan testben élt a földön, mint amilyenben most mi élünk. Isten ezt az emberi testet, Jézus testét használta fel arra, hogy általa elítélje a bűnt. 4 Így érte el azt, hogy a Törvény jogos követeléseinek meg tudjunk felelni. Mi ugyanis nem a régi természetünket követjük, hanem a Szent Szellem szerint élünk. 5 Akik a régi természetük szerint élnek, azok egyre csak arra törekszenek, amit ez a természet kíván. Akik azonban a Szent Szellem szerint élnek, azok arra törekednek és azzal foglalkoznak, amit a Szent Szellem kíván. 6 Régi természetünk igyekezete végül is a halálhoz vezet. A Szent Szellem azonban mindig az életre és a békességre törekszik. 7 Régi természetünk igyekezete tehát ellentétes Isten törekvésével, mivel az a természet nem akar, de nem is tud engedelmeskedni Isten törvényének. 8 Ezért akik a régi emberi természetük uralma alatt élnek, azok nem képesek Isten tetszésére élni. 9 Ti azonban már nem a régi természet irányítása alatt éltek, hanem a Szent Szellem uralma alatt. De csak akkor, ha valóban bennetek él Isten Szelleme, mert ha nem, akkor nem is tartoztok Krisztushoz. 10 Ha viszont Krisztus valóban bennetek él, akkor a testetek ugyan halandó a bűn miatt, a szellem azonban él, mivel Isten befogadott bennünket! 11 Ha pedig annak Szelleme, aki feltámasztotta Jézust a halálból, bennetek lakik, akkor a ti halandó testeteket is fel fogja támasztani a bennetek lakó Szent Szellem segítségével. 12 Így tehát, testvéreim, nem vagyunk a régi természetünk uralma alatt. Nem szükségszerű, hogy annak a kívánságai szerint éljünk.
    13 Ha ugyanis a régi természet szerint éltek, meg fogtok halni. Ha viszont a Szent Szellem segítségével könyörtelenül lemetszitek a régi természet dolgait, akkor fogtok igazán élni. 14 Mert azok az Isten fiai, akiket Isten Szelleme irányít. 15 Hiszen a Szent Szellem, akit befogadtatok, nem tesz újra félelemmel megkötözött rabszolgává benneteket. Ellenkezőleg! Isten fiaivá tesz, és az ő segítségével így kiálthatunk Istenhez: Abba! 16 Maga a Szent Szellem a mi szellemünkkel együtt megerősíti, hogy Isten gyermekei vagyunk. 17 Ha pedig valóban azok vagyunk, akkor az örökösei is. Igen, Isten örökösei és Krisztusnak örököstársai vagyunk.

    23775 MageRg!

    "Majd ha megéled,az lesz."
    Bocs, de ez megint egy üres kijelentés. Gyak. azt írtad le egy szkeptikus számára, hogy ha majd olyan elfogultan és irracionálisan gondolkodsz mint én, akkor majd egyetértesz velem."

    Itt nem az a lényeg,hogy velem értsenek egyet az emberek,hanem,hogy megtudják,hogy kik ők,ki Isten,milyen Isten és milyen a kapcsolatunk egymással. Hogy mit tett értünk,mennyire kegyelmes,mennyire szeret,és hogy mi az IGAZSÁG.
    Nem az én igazam a fontos!!!

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23779 üzenetére

    A Vida-féle fordítás (amit használ) igen régi cucc (más szövegforrás, szemlélet, stb.), azóta már készült pár teljes, új fordítás itt meg ott (katolikus, református, stb.).

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23778 üzenetére

    A biblia olvasásnál sok féle fordítást el szoktam olvasni és összevetem öket,köztük az általad említett King James- ből is,sőt Luther által fordított,LUTH 1545,
    aztán a Schlachter (SCH 1951) / SCH2000.....
    Szóval ezen ne akarjunk fel. :DDD

    További szép napot.
    Isten áldjon!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23782 üzenetére

    Ugyan már! Most te kötözködni akarsz? :DDD
    Ezekben a bibliákban mindegyikben benne van a lényeg.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23785 üzenetére

    Miért lenne nehéz ellenőrizni 4- 5 bibliafordítást? Egyes mondatokat ellenőrzök,aminek a fordítása miatt érdekes a jelentése.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23787 üzenetére

    Nem mond ellent egyik sem a másiknak. Csak az emberek különböznek,akik fordították,maga az alap ugyanaz,és a mondanivalója szintúgy.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23789 üzenetére

    Ha neked nem,akkor kutasd az igazat. Van rá egy életed,persze ha érdekel.
    Én már Istenhez tartozom.Meggyőződni és csak akkor tudsz,ha leteszed a te " tudásod" és megbánod a bűneidet .
    Ameddig azt,hogy nincs Isten, te tudományos bizonyítgatásaiddal megpróbálod bebizonyítani,és nem rendeled alá magad Istennek,addig senki nem fog téged meggyőzni!

    Kívánom,hogy minél előbb megismerd az Istent és majd Ő maga meggyőz téged. Szeretni fogod.
    Szép napot!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23791 üzenetére

    "De én azt látom, hogy te már megtaláltad az abszolútumot és mindent tudsz amit kell."

    Rosszul látod!
    Minden nap van mit tanulni.
    Igen megtaláltam az abszolútomot,Istent. Ő az abszolút mindenben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23793 üzenetére

    A Principiában az szerepel, hogy nem állít fel hipotéziseket, csak leír tapasztalt jelenségeket.
    Ámde:
    1. Sok esetben hipotézisből indulnak ki a vizsgálódáskor,
    2. Az emberben mindig is volt egy belső késztetés (kíváncsiság), amely hipotézisekhez vezetett, innen pedig ld. 1-es pont.
    3. Isten és hit kapcsán ez csak megközelítőlegesen járható út: korábban már írtam, így most máshonnan közelítve - a természettudományos módszer és a transzcendenciával foglalkozó filozófiai (logikai) módszer a vizsgált tárgy (jelenségek) mérhetősége miatt "almát a körtével" szindrómához vezet...
    4. A kollégát nem fogod meggyőzni, és Ő sem Téged: Ő hisz, Te kutatsz. :)

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23793 üzenetére

    Mert a tudomány embertől való és tanulható. Tudományban nincs egy egyetemes igaz tudomány,azt gondolom.
    Egy sem állnak meg örökké,és ugyanúgy sok dolog nem bizonyítható benne,mint pl.a gravitáció. Nem tudhatjuk ,hogy a föld mágneses ereje miatt esnek le a dolgok,vagy csupán azért mert a tömegük nagyobb a levegő tömegénél.
    Persze a tudomány állítja,hogy gravitáció van,és mindenki el is hiszi.
    Mi csak annyit tudhatunk,amennyire le vagyunk korlátozva,amennyit megtanultunk az iskolában és az életben. De ezek valóban mind az igazságot szolgálják? Elég távol állnak attól,szerintem.De ebbe ne menjünk bele.
    Isten Igéje viszont örökké megáll és megmarad.
    Ezt sem lehet bebizonyítani,de már pár ezer éve ugyanaz. A tudományban pedig sok minden változott az utóbbi pár ezer évben.
    Isten szavával ellentétben.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23796 üzenetére

    "...a Bibliának nincs kitüntetett szerepe. Egy kézikönyv ahhoz, hogy legyünk jó... (emberek)"
    Ha nem hívő az ember, akkor mindegy, hogy a Micimackót veszi le a könyvespolcról vagy a Bibliát (szöveg-szöveg). De a hívő embernek igenis sokkal-sokkal több, fontosabb, jelentősebb iromány a Biblia:
    Az egész világ (szimbolikus és konkrét) üdv-történetét tartalmazza - indokolja, hogy miért lebzselünk az életben, és választ nyújt a - még az életbeli - problémák miértjeire, a felfoghatatlan igazságtalanságok okozta frusztrációt feloldja, és megnyugvást kínál az elkerülhetetlen pusztulás/elmúlás kapcsán is. Hovatovább útmutatást nyújt, hogyan legyen élhetőbb a világunk (viselkedési kódex). Ja, hogy leszarjuk? Az más kérdés...

    Azért tettem zárójelbe a keresztények helyett az embereket, mert kizárólagos, egyetemes üzenetnek szánta Isten az Örömhírt (új szövetség mindenkivel). Az, hogy csak részben (egy szekta a sok más mellett) valósult meg, az adottság kérdése (jelen helyzet).

    "...a vallásos szövegeket a rabbik akkor tartották "élőnek", ha annak többféle értelmezése is volt."
    Ez egy igen aktuális, érdekes kérdés: ld. az iszlámot, ahol viszont a fejlődés megállt, nem szabad eltérni (szabadon értelmezni) a leírtakat. Hová vezet ez?
    Megmerevedett, kompromisszumképtelen életszemlélethez, ami miatt a multikulti-tervezet egy vicc. Másrészt viszont elméletileg ellenállóbb a modern trendekkel szemben (zűrzavaros etika, fogyasztói kultúra), más kérdés, hogy az egyén szintjén ott sem hibátlan a rendszer... ahogy az értelmezések is megoszlanak, még így is.

    A keresztény kultúrkör (Európa, amerikai kontinens) lassan feladja identitását, és a laikus-gazdasági szemlélet határozza meg a "teljes" etikai kódexet:
    - egyre kiterjesztődik az abortusz,
    - a biológiai nemeket aláássák holmi elméleti gender javára,
    - a fogyasztás/birtoklás mind többet számít (alsóbb osztályok szintjén is) - hitelek, adósságcsapdák,
    - az élet konkrétan beárazva: orvosbiztosítások, gyógykészítmények, egészségügyi eszközök, stb. mint önálló iparági biznisz alapjai (nincs pénzed, jogodban áll megdögleni),
    - bűnök beárazva: lopás x-től y-évig, emberölés z-től a-évig terjedő, kivéve, ha korrupció...

    Mindezek arányaiban fajsúlyosabbak lettek a régmúlthoz képest, nem jó irányba, miközben a pszichológusokra, meg new age mozgalmakra egyre nagyobb igény van, mert nincs iránymutatás (leszámítva a "fogyassz"-t), nincsenek mély kapcsolatok (mert nincs rájuk idő: bőségtál a világ, ha nem jó, lecseréled; munkamunkamunka, stb.), stb.

    Ezekre anno ott volt a közösség és a közös értékalapú szemlélet: volt egy bizonyosság, hogy miért vagy, mi a dolgod, hogyan tedd. Soha nem volt jó az embernek, mindig kiskapuztunk, de most sokkal nagyobb a bizonytalanság.
    A természettudományok, a technológia nem ad választ, megnyugvást, útmutatást. Ezek csak eszközök (kényelem, gazdagodás). az életed leéléséhez nem járulnak hozzá, csak mint eszközök. Ezért hisz valaki (szabad döntés), aki felismeri, hogy üres, tökéletlen a világ, kell, hogy legyen egy nagyobb igazság (Isten), és abból levezetve több értelem, mint a puszta bolygóhéj, amin futkosunk, mint mókusok a fán.

    (Na jó, ez messzire vezetett, abbahagyom, bocsi.)

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23798 üzenetére

    "Az meg megint egy orbitális tódítás, hogy a a vallás változatlan."

    Nem a válláról beszéltem,Isten Igéjéről,és arról amit Isten mond. Ez nem ugyanaz a " vallás"- al,amiről te beszélsz. Isten nem vallásos. Jézus sem volt vallásos és ma sem az.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23803 üzenetére

    "Csak aztán jönnek az olyan kérdések, hogy mi a felelős döntés a túlnépesedés ügyében? Isten szerint szaporodjatok és sokasodjatok, ugyanakkor meg van egy egyre élhetetlenebb bolygónk."
    A "hajtsd uralmad alá" parancs nem a zsákmányold ki utasítást tartalmazza, hanem felelős gondviselést. Ebbe beletartozna a szaporulat is, elvégre:
    1. egyik-másik fő bűn (a fösvénység és torkosság is) a mértéktelenségre utal, a bujaság is továbbgondolható ugyanebbe az irányba, aztán ott az irigység is...
    2. az ókori városállamok kiáramlása (birodalmi törekvések) napjainkig jellemző magatartásformát jeleznek: "többet akarok"
    3. a tízparancsolat is korlátozná az emberi alap-viselkedést, de hát Barabás Jézus helyett...
    4. tehát végső sorban egy önkontrollra építő modell lenne a megoldás, amiben benne van a szaporulatszabályozás is (szex csak gyermeknemzés céljából - tudatosan; itt egy kb. idézet (nem pontos) egy aktuális index-cikkből: "havi 70 ezer a bevételem, de ebből hogyan neveljem a 12 gyerekemet?")

    iszlám:
    nagyon hosszú folyamat lesz, mire eldől, mire jut... Önfeladással betagozódik a kereszténység kijelölte úton látható "megtűrt-kiszorított vallások" sorába, ez politikai-gazdasági döntés is a vezetők részéről (mint államok, a javakból való részesedéshez nagy, erős, markáns tömbnek kell lenniük, de már most is szakadások vannak...). Ha viszont nem haladnak a korral (most egy középkori rezervátum a közel-kelet, hiába a modern technikai környezet - már ahol), végleg kiesnek a játékból. Hacsak nem fremenekként rajzanak ki, és jön a mad max-világ...

    erkölcs:
    van, de az egyén szintjén esetleges hatással. Globálisan viszont totális ellenszél.
    Mit próbál meg a szülő (és akkor már ott tartunk, hogy legalább próbálkozik)? Jó embert faragni a gyerekből. Mi lesz, ha kikerül otthonról (ovi, ált. iskola, középsuli, egyetem)? Az alapjátszma: a szülői etikai háttér háttérbe kerül (eddig volt ideje a kiteljesedésnek), innentől a korcsoport hatásmechanizmusai dominálnak, mindvégig pedig ott a média (kapitalista gazdaság hajtóerejét kiszolgáló fogyasztói magatartás-befolyásolás). Az erkölcsi értékek termék-birtoklási minőségi meghatározókká degradálnak: csoporttag vagy, vagy kitaszított - fogyassz vagy szűnj meg (haszontalan)!
    Aztán felnőttként, újra a magad ura leszel egy szétráncigált erkölcsi iránytűvel, múlttal, valahol, valakiként... Vagy kérdezel (kik vagyunk, mi végre vagyunk? - természettudományos/vallásos érdeklődés) vagy struccpolitika (csak a ma számít, semmi más - robotüzemmód).

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23804 üzenetére

    Ha kutatsz,rájössz magad is,hogy Jézus nem vallásos. Nem a vallásod alapján fogad el,nem azt nézi,hogy mindennap járunk-e templomba vagy sem,és nem törölte el a bűneinket,mert pár ezer évvel később valamikor mi templomba fogunk járni.
    Nem a vallás miatt,nem a templom miatt,nem a papok miatt tette,hanem az emberek miatt.
    Egyen - egyenként mindenkiért adta az áldozatot,ami örökké tartó egyszeri áldozat,szeretetből,kegyelemből.
    Semmit nem kér érte. Elmondja,hogy ha megtérünk,akkor üdvösségünk van.
    Ezért örömhír a neve lefordítva az evangélium szót,mert már-már hihetetlen,hogy mennyire egyszerű Istenhez tartoznunk.

    Ez miatt képtelenek sokan elhinni,mert nem találnak benne buktatót,mert azt gondolják,hogy ez túl egyszerű. Mert az ember úgy van berendezkedve,és "megtanítva",hogy ingyen nem kaphat semmit...azt ki kell érdemelni.
    Azért biztosan tenni kell valamit....
    És még szellemi ajándékok is járnak emellé ingyen? Ezt már végképp nehéz elhinni. Az emberek keresik a buktatókat.
    A vallási közösségek pedig gyermekszinten tartják a hívőket,hogy ne legyenek képesek Jézust követni. Ez a vallás. Ami bezár egy úgymond " kalitkába"/ dobozba, és a hagyományok szerint ott tartja a hívőket.

    Halálunk napján nem az fog számítani,hogy mit értünk el az életben saját erőből,hanem hogy Jézus mit tett értünk és ,hogy mi elhisszük- e amit mondott. " Térjetek meg, és merítkezzetek be,hirdessétek az evangéliumot...
    ( örömhírt ).
    Minderre rájön maga minden ember ,aki rá akar jönni és valóban vágyik az Istenre és nem a bizonyítékokban bízik. Mert ha a bizonyíték van hiszek,nem Istenben hiszek,ha nem Istenben hiszek,nem is vágyok igazán Istenre. Ha nem vágyok Istenre,-(Ő látja a szívemet)- akkor nem is találom meg Őt.
    Egyszerű.
    Vagy a tudományt Istenítem,mert az kézzel fogható és bizonyít,vagy hiszek Istenben,ami nem kézzel fogható,és nem is látható. Ha látnám, nem kellene hinném,mert tudnám,hogy ott van. A tudománynál a bizonyítékot pedig tudjuk,mert látjuk.
    A hit: a nem látott dolgokról való meggyőződés,amelyet Isten megjutalmaz. A tudományt pedig az ember jutalmazza,minél többet tud az ember,annál jobb állása lehet,több pénzt kereshet stb...
    Nem mondom,hogy maradjon buta az ember,nem erről beszélek.
    De nem az az élet célje,hogy milliomosak legyünk,nagy ház,új autó,trendi ruhák......
    Hiába van még mindez,annak az embernek aki a szívében kárt vall. A hit,remény és a szeretet sokkal fontosabb ezektől,melyek közül első a szeretet. :K

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23807 üzenetére

    ""...Jézus nem vallásos"
    Máté 5:17-19"

    "17 Ne gondoljátok, hogy a törvényt, vagy a prófétákat eltörölni jöttem. Nem eltörölni, hanem betölteni jöttem őket. 18 Bizony azt mondom nektek, hogy amíg a menny és a föld elmúlnak, a törvényből egy i betű vagy egy vesszőcske sem múlik el, amíg csak minden meg nem történik. "

    Igen,most milyen összefüggést látsz ebben,ami azt magyarázná,hogy Jézus vallásos?
    Betöltötte helyettünk a törvényt. Még ez sem utal arra,hogy vallásos.
    Jézus szabaddá tesz minket ha megtérünk,nem pedig bekorlátoz a/egy vallásba.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23807 üzenetére

    1. Zsidó nép kiválasztása - Törvény (nevelés, felkészítés, Messiás-próféciák)
    2. Jézus, a Megváltó (próféciák beteljesedése, a szövetség kiszélesítése - minden ember)

    Összeköti az Ószövetség Istenét az Újszövetség Istenével.
    Egy Isten - egy üdvtörténet

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23810 üzenetére

    Betöltötte a törvényt helyettünk.Azt amit ember nem képes betartani hiba nélkül, annak érdekében,hogy üdvözöljön.
    Csak Jézus volt képes erre egyedül. Mert a Mózesi törvény szerint ha csak egyet a parancsolatokból egyetlen egyszer valaki megsértett,mindet megsértette,és örökre elveszett.
    A saját cselekedetei által ugye senki nem képes kiérdemelni az örök életet.

    Ezért jött Jézus,betölteni azt. És mint a biblia írja a betű öl,a Szentszellem életet ad. Jézus a feltámadása után elküldte nekünk a Szent szellemet az Atya dicsőségére. És aki Istenhez megtér,és bemerítkezik,az jogosult az örök életre. De mindehhez hit kell. Ha nem hisszük el,akkor semmi értelme bemerítkezni. Mert hit által igazulunk meg és hit által leszünk igazak Isten előtt,hogy hiszünk Jézusban.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23810 üzenetére

    A Farizeusok nem ismerték fel Jézust,mint megváltót,amikor Jézus a földön járt és az Atyát képviselte. Már hogyan hinnének ugyanabban az Istenben? Lehet,hogy ugyanabban az Istenben hisznek,csak nem ismerik igazán. Ez van napjainkban is,ez a legnagyobb bajunk,hogy félre ismerjük Istent,nem helyes az Istenkép bennünk. És ennek az oka az,hogy olyan tanításokat hiszünk el,amit a "vallás" tanít és nem mi magunk keressük Istent,Jézuson keresztül. Pedig ha Jézust megismerjük,megismerjük az Atyát és azonnal kiderül,hogy Ő nem a messzi távolban elérhető mennyországban van csak jelen,aki arra sem méltat,hogy meghallgasson bennünket,hanem a legszeretőbb Apa,aki Jézust adta értünk és ha elhisszük,akkor sok minden mást is nekünk ad,amit ígért.
    Szóval,Jézus és a Farizeusok által kigondolt Istenkép 2 teljesen ellentétes Istent mutat be ezért mondhatjuk nyugodtan,hogy nem ugyanaz az Isten az akiben Jézus hitt,mint akiben a farizeusok hittek.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23819 üzenetére

    "Ateistából is annyi féle van, mint égen a csillag."
    Nyilván. De a "miért nem nyaltok kerítést?" meg "miért marad el a gyűlés?" nem megalapozott ateizmus a szememben :D

    "...konkrétan a vallás mászik bele szekuláris dolgokba."
    Na, ez érdekes. Megfordítva: a szekularizáció szorítja ki (etikai/lélektani/gazdasági/stb.) dolgokból - szép is a világ... Pedig állítólag jobb kéne, legyen "babonák" és "bilincsek" nélkül...

    "Az USA-ban ilyen pl. a kötelező ima az iskolában, melegházasság ellenzése, vagy bármilyen törvény, amit a Bibliára hivatkozva próbálnak áttolni."
    Én olyanról olvasgattam pár évvel ezelőtt, hogy betiltották valahol a főtéri karácsonyfát, mert érzékenyek a nem hívők a vallási erőlködésre, de emellett engedélyezték a sátánisták ugyanakkorra időzített nyilvános "ünnepségét"...
    Most akkor döntetlen?

    "Hazánkban jó példa pl. az egyházi iskolák favorizálása."
    Nem feltétlenül csak hazánkban, mert:
    1. az oktatás csak viszi a pénzt (közvetlenül)
    2. ami pénzt visszahoz (pl. az államnak), az közvetett, és időeltolódással realizálódik
    3. állami oktatást szidjuk, egyházi oktatást szidjuk, magánoktatást csak irigykedve olvassuk, hogy van, ezért szidjuk... igazából sapkák mindenhol (kézben, fejen, úgyse jó)
    4. vannak rohadt erős egyházi iskolák, szóval egyrészt döntés kérdése is (szülők oda íratják-e, hit/világnézet/verseny-szempont alapján). Aztán vannak "lepusztult etikai" egyházi iskolák is (fegyelmezetlen diákok, nem jó tanulmányi eredmények), de ez a nem vallásos intézményekre ugyanígy igaz, hogy jobb-rosszabb...
    5. viszont azt a sulit nem kell teljes egészében államilag finanszírozni (spórol az állam).
    6. alapítványi (nem vallásos, de mégis szemléletet közvetítő) iskolákkal miért nem dobálózik soha senki? A szekularizáció/liberalizmus (nem az eredeti érett szabadság, hanem a piac-központú elferdített) miért jelent abszolút pozitív értékeket (értékelő elemzés nélkül)?
    Továbbá:
    Németeknél-olaszoknál, stb. is levetetik a keresztet az iskolákban, mert szülők kérték...
    Bajoroknál a püspöki konferencia vétózta meg a világi bajor kormány tervezetét, mely szerint kitennék a közintézményekben a keresztet...ez az evangelizáció magas foka.

    "Aztán van, akit zavar, hogy a vallás konkrét veszélyes hülyeségeket terjeszt, és gyerekeket nevelnek erre. Hitchens például a körülmetélést kérte számon."
    Van akit zavar, hogy emberek hülyeségeket terjesztenek, sőt a szülők még is erre nevelik a gyerekeiket. Nem kell ide a vallás, általános a jelenség.
    Körülmetélés: fura, a felvilágosult, hiteles-fontos médiában ezt csak lányok esetén (nemiszerv-csonkítás) hallom-olvasom problémának, a fiúknál kb. az örmény népirtás misztériumával egyenlő a jelenség...

    "Érdekes módon az ateizmus nem zárja ki a vallásosságot. Vannak buddhisták, akik nem hisznek semmilyen istenben."
    Erre utal (vagy nem is tudta) a kolléga "hit nem egyenlő a vallással"-tétele. Hihetsz, de nem kell feltétlenül Istenben.
    Az ateizmus nevében is szerepel, hogy nem a hitet, hanem a teizmust, istenhitet tagadja. A köznyelvi használat csűrte-csavarta teljes hittelenségig.

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23815 üzenetére

    "Jézus pedig nem a törvényt jött betölteni, hanem a próféciát (Dániel, Jeremiás, stb.)"

    Máté 5:17
    "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a Mózesi Törvényt, vagy a próféták tanítását! Ellenkezőleg, azért jöttem, hogy beteljesítsem! "
    Kerek perec leírja,hogy a törvényt beteljesíteni jött Jézus.
    És persze a próféciákat is betöltötte egytől egyig.

    "Akárhogy is nézzük, a farizeusokat nem lehet hibáztatni, mert ők is csak a próféciát teljesítették be."

    Persze,én nem hibáztatom őket. Ha elhitték volna amit Jézus mondott,soha nem feszítették volna meg Őt. Akkor nem halt volna meg értünk és nem lennénk megváltva. Szóval mindenki a pokolba kerülne kivétel nélkül.

    "Egyébként hogy gondolod, hogy ellentétes? Az Ószövetség istenét nem ismerik el mind a keresztények, mind a zsidók?"

    Azt gondolom,hogy félre ismerik Istent.
    A betűnek és a törvénynek élnek.
    Nézd meg a zsidókat,még máig is várják a Messiást,a 10 parancsolatot nem bírták betartani,kiegészítették őket,valami 260 körüli parancsolatot alkottak.
    Feljebbvalónak tartják magukat minden más népnél,mégis sokan el fognak veszni a biblia szerint,és minden más népből is az emberek.Ugye a pogányok beoltattak,ők is,és mindenki Isten népévé váltak.Mindenki aki nem Isten népe volt,Isten népe lesz.
    De itt maga a megmentett nép nem fog minket megmenteni,csak akkor ha mi magunk Isten mellett döntünk.
    Itt is arról beszél a biblia,hogy azok lesznek/ vannak megmentve/ megváltva,akik megtérnek és nem a népek szerint válogat Isten.

    "Az Ószövetség istenét nem ismerik el mind a keresztények, mind a zsidók?"

    Az ószövetség Istenét sokan elismerik és el is hiszik. De már azóta az Isten Jézuson keresztül Új szövetséget kötött velünk. Ha az Ószövetségi Istenről alkotunk képet magunkban,akkor nem fogjuk tudni megismerni igazán az Istent. Hibás lesz az Istenről alkotott kép bennünk.Félreismerjük,hiszen .

    Hit által igazulunk meg. Ha nem az Újszövetségben látott Istent ismerjük meg,akkor nem fogjuk elhinni,hogy mennyire szeret bennünket az Úr,hanem egy büntető Istenkép lesz bennünk róla. De Ő szerető és kegyelmes Isten,a Fiát adta értünk ,és ha Róma 8
    "32 Aki tulajdon Fiát nem kímélte, hanem mindnyájunkért odaadta, hogyne ajándékozna nekünk vele együtt mindent?"
    Ha valaki annyira szeret,hogy az elsőszülött Fiát adja érted 2000 évvel ezelőtt,úgy,hogy előre tudta,mennyi bűnünk lesz életünk folyamán,az mekkora szeretet? Előre odaadta Jézust,hogy majd az összes bűnt,amiket el fogunk követni,megbocsátott a előre.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23826 üzenetére

    Pedig így igaz,csak gondold át.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23829 üzenetére

    "Az ateizmus nem egy világnézet, se nem vallás. Szóval miért kellene közösen kerítést nyalni?"
    Ez utalás volt a Füleske által belinkelgetett/bedobált "a vallásosok mind hülyék" tételeire, és egyben pont arra is, hogy borg25 "összemosta" (gondolom nem direkt szándékból) az ilyen megnyilvánulásban kicsúcsosodó "ateizmust" az általad korábban linkelt ateista filozófiai életművel bíró megközelítéssel. Nem egységes a tábor.
    No problem, ezt simán félreértetted.

    "A szekularizáció terjedése természetes folyamat."
    Biztos? Csak mert, minden jel szerint az ember eredendően vallásos (transzcendenciára fogékony) lény.

    "Ha megnézed a világ legboldogabb, legprosperálóbb társadalmai mind szekularizáltak."
    Melyek ezek? (Ezt komolyan kérdem, hogy tovább tudjunk haladni.)

    "Ettől még az emberek igénylik a vallást, de ez nem azt jelenti, hogy államilag kellene ráerőltetni a többiekre."
    Az emberek igényelnek valami többet (vallást, misztikumot, izgalmat - ki mit), de fordítsuk meg: ez nem azt jelenti, hogy államilag kellene gátolni. Éles szembeállítás van a "szekularizált jogállam" és a "hit, mint egyéni magánügy" tétel között. Ahol közeledés tapasztalható, az egész liberalizált-jogállami világ birkaként béget, hogy "neeee". Pedig lehetne ez belső (nemzeti) ügy is, csak épp az egész gazdasági szemlélet a globalizációra tette fel az összes tétet. Milyen érdekes, hogy a vallási globalizáció rossz, a gazdasági globalizáció jó. Hmm. :F

    "Amit te a hited kiszorításaként élsz meg, az más hívőknek a pálya kisimítása."
    Bejegyzett vallás. Ja, hogy troll, akkor nincs gond (gúny, megalázás, "pozitív" szemlélet a hozzáállásban - mennyivel szebb a ratio etikai kódexe...). :U Milyen konstruktív, etikai, közösségi értékeket képvisel pl. egy sátánista (vallásos) szekta, amit jó ha támogat az állam (pálya kisimítása), szemben más vallásokkal, melyeket korlátoz ugyanaz az állam, mert miért is? Kettős mérce? Lobbi (korrupció, ellenérdek, stb.)?
    forrásra: nézegettem most google-t, de nem adja ki (pár éves sztori, egy usa-beli kisvárosról), engedelmeddel keresem tovább, és ha megvan, akkor utólag beszúrom.

    "A magyar helyzet pedig az, hogy az egyházi iskolák magasabb állami támogatást kapnak, mert csak."
    1. index nálam fakenews, de ezt most félretéve:
    2. ahogy az egészségügyet, úgy az oktatást is próbálják egy lassú, de stabil folyamat keretében a "magán" szektor felé terelni (állam tehermentesítése hosszú távon), így az oktatás is visszamigrál a régi megoldás felé: anno sokszor az egyház volt egyedüli oktató "intézmény". Na most, ahogy a multiknak is erős kedvezményeket adnak, hogy egyáltalán érdekelje őket a biznisz, itt is a méz-technikával szerkesztik a folyamatábrát.
    3. Továbbá: jó lenne egy nyílt, átfogó értekezés arról, hogy pl. az állam milyen feladatokat vállaljon. (szubjektív véleményem: egészségügy, mentők-tűzoltók, rendőrség, katonaság, energetika-vízmű, szemét, a többi mehet a magán/egyházi szektorba. Igen, az oktatás is. Miért? Pink Floyd - The Wall, ha röviden akarom.)

    Az egyházak adómentességét mindig felhozzák, a világ legnagyobb maffiáját Svájcot meg közben istenítik, mint álom-célt. Sosem értettem.
    1. Mindig is adómentes volt minden egyház (alapértelmezetten, pluszmínusz kivételes esetek)
    2. tized ma már nincs, csak az önkéntes felajánlások maradtak, amikhez befolyik a) állami (esetleges) támogatás, b) saját (helyi/globális egyházi) üzleti befektetések, egyebek. összességében töredéke a "régi szép időknek".

    "A "nem kell ide vallásra" meg azt mondom, a vallás számos hasonlóságot mutat az összeesküvés-elméletekkel. Csak míg az utóbbiakat nyugodtan ki lehet röhögni, addig az előbbieket még mindig nem "illik" széles körben kritizálni."
    Itt mire gondolsz?
    Amúgy: vicsorogva, lábbal tiporják a vallásokat már elég régóta...

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz MageRG #23830 üzenetére

    Félreérted, Jézus betöltött mindent ami meg volt próféták a róla. És azért ,mert Jézus mindenben követte az Atya akaratát.
    Persze,ha nem hiszel benne,akkor elviccelheted,de az nem változtat az igazságon. Az igazság függetlenül igazság marad,akkor is,ha csak 15 ember hisz benne,és akkor is ha 7000000000. Nem attól lesz igazság,mert minél többen hisznek benne,hanem azért mert az az Isten igazsága. Szóval mi ezen nem tudunk változtatni,vagy elhisszük vagy nem hisszük el. Akkor is igazság maradna,ha egyetlen ember sem hinné el. Nem tőlünk függ. Mi csak azt gondoljuk,hogy a többség által elfogadott dolog az igazság,de ez nem feltétlenül igaz. :K

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

Új hozzászólás Aktív témák