Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lao ce #7964 üzenetére

    "ez mondjuk nekem mindig is magas volt hogy lehet hinni valamiben joszerival csakis azert mert masok a kornyezetben vagy sokan a vilagon hisznek benne."

    Valójában az egyes egyének tudása nagyrészt (90+ %) nem saját tapasztalat alapján jön létre, hanem elhiszi valakinek. Nincs ezzel semmi baj, így épül fel az ember és a társadalom.

    "hogyan maskent, hiszen ebben a kulturalis kornyezetben nott fel! "
    Sőt egymástól elszigetelt ember csoportok jutottak a hittel és az istenekkel kapcsolatban nagyon hasonló következtetésre. A hitvilág és a vallás iránt az emberben van egy természetes igény.

    "a hitet ennek az embernek tehat gyakorlatilag a szuletesi/felcseperedesi helyenek koordinatai dontenek el?"
    Nem a hitét, inkább annak formáját. De igen, nagy mértékben befolyásolja. Igaz manapság azért a nyugati világban ez több okból is átformálódik.

    "raadasul, ehhez is kell valamifele belso labilitas es hiszekenyseg."
    Ezt nem egészen értem? E szerint csak labilis emberek fordulnak a vallás felé? Szerintem meg minden ember. Lásd fentebb.

    "ddig nem jut el hogy a joemberek azert kedvesek vele mert nekik az eloiras."
    Biztos, hogy csak azért, mert előírás? Nem lehet, hogy tényleg kedvesek? Vagy sikerült interalizálni azt az előírást?

    "lehet hogy van valami mas modja is betaplalni a bibliat valakinek a jozan agyaba de nekem az vilagos hogy ez nem nekem valo. masok vagyunk es kesz."
    Isten őrizz, hogy "betáplálják a józan agyába" valakinek. Nem erre való, és nem is ez a cél.
    Az, hogy neked más való, az a te döntésed. Ezt tiszteletben tartjuk (én pölö), ugyan ezt várjuk tőled. :R Te legalább adtál egy adekvált választ erre a benned lévő dologra. :)

    "mas utakat is kezdtem keresni. el...."
    Aztökjó. :DDD Lásd fentebb. :)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák