Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18290 üzenetére

    "Csak egy kérdés van most már, hogy akkor a prófécia teljesült be, vagy Nabukodonozor és Nagy Sándor passzióból könyvek történéseit másolta le...
    így van, ez itt a nagy kérdés:)
    továbbra is
    talán annyi megjegyzéssel, hogy esetleg nem csupán passzióból, hanem általuk "jószándékúnak" vélt HAZUGSÁGBÓL
    értsd: esetleg ők hittek vmiben, ezért úgy intézték, hogy mások számára is hihetőbbnek tűnjön
    ők talán vhogy úgy fogalmaztak volna, hogy "mi csak segítünk a többi embernek is rálelni az igazságra"
    kb úgy, mint amikor a hiányzó ember és ember-majom közös ős közötti hiányzó láncszemet összeragasztották 1 ember és 1 majom koponyájából, majd "megtalálták"...
    (már ha ez igaz persze
    nem tudom, 100 éve olvastam vhol)

    egyébként lehet, hogy ezt az egészet könnyen rövidre lehet zárni:
    ez a prófécia nabukodonozor születése és uralomra jutása előtt íródott le, vagy utána?
    mert ha előtte, akkor vitathatatlanul van benne vmi, amit nagyon meg kellene tudni magyarázniuk az ateistáknak
    (...mondjuk pont emiatt én arra tipplenék, hogy utána:) )

    "Ebben a világban szabad vagy, te döntöd el, hogy kussolsz vagy sem"
    (ez is meg lenne az enyémben is)

    "A Krisztus megismerése által megváltozott élet, csak Krisztus által lehet. Ha Feri által változik meg az élete, akkor nem Krisztus miatt és fordítva"
    és mi van akkor, ha csak feri találta ki krisztust?

    "Kezdjük ott, hogy ember nincs végtelen hatalommal, láthatatlan embert sem ismerek. "
    de van ember, van hatalom és vannak olyan apró, vagy éppen olyan hatalmas dolgok, amiket már nem is láthatunk...stb
    "És lehet folytatni, Isten nem ember."
    csak éppen tele van emberi tulajdonságokkal ("antropomorfizált", ahogy vki már megfogalmazta itt nem rég)
    de mindegy, nem ragozom
    sztem ez is tipikus példája annak, amikor 2 ember meg van győződve a saját - egymásénak ugyan ellentmondó - igazáról, de emiatt aztán beszélhetnek egymásnak bármeddig

    "Nem azért nem bírjuk felfogni, mert nincs akkora értelmünk, hanem azért mert mi testbe zárt véges lények vagyunk, de Ő végtelen....
    ádámék mégis elég jól fel bírták fogni
    és Jézus is
    és az angyalok is

    "De szabadok arra, hogy azt csinálnak amit szeretnek (mondjuk gyilkolnak), de mégse szabadok, mert nem gyilkolhatnak..."
    és jól értelek, szted ez PROBLÉMA lenne??
    ...egyébként egyrészt már felajánlottam az ilyeneknek is 1 személyes mátrixot efféle célokra:)
    (álmot az álomban?)
    másrészt isten szép új világában ezt pontosan ugyanúgy nem tehetnék majd meg
    (mert idővel ott is akadhatnának ám ilyenek újra!
    mint anno a sánta)
    de OTT ugyanezt gondolom pozitívumként könyveled el...

    "...Tehát nincs meg a szabadságuk"
    hát..nálam nem lenne, de most megvan nekik
    ez kétségtelen
    istennek legyen hála ezért a lehetőségükért:)

    "ez így működik minden tudomány területen, ált. suliban kevesebbet tudunk mint gimiben, és ott is kevesebbet tudunk mint egyetemen "
    nincs is ezzel semmi bajom
    azzal van, hogy én 42 év alatt (beleértve az iwiw-en többek között 1 igazán hard core biológussal folytatott eszmecseréket is) még csak EMLÍTÉS szintjén sem hallottam, hogy esetleg a törzsfejlődésre is létezik többféle elképzelés is
    persze lehet hogy ezt fennen hangoztatják, csak az én figyelmemet kerülte el ez is

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák