Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #18291 üzenetére

    ("(beleértve az iwiw-en többek között 1 igazán hard core biológussal folytatott eszmecseréket is) még csak EMLÍTÉS szintjén sem hallottam, hogy esetleg a törzsfejlődésre is létezik többféle elképzelés is"

    pedig ott is felmerült ez a sorrendbeli különbség)

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18291 üzenetére

    Nem tudom, hogy egy izraeli (elnyomott és kifosztott nép) prófétájának jövendölése egyáltalán eljut-e egy birodalom vezetőjéhez és akkoriban egy istennek az erejét a nép nagyságában mérték. Szóval egy gyenge isten jövendölését miért akarná egy teljesen más istenhitet követő uralkodó betölteni, miért akarna egy másik nép hitvilágának eleget tenni? Egyébként még ha előtte is íródott mivel az írás megmarad és a szó elszáll, ha valaki mindenképpen próféciákat akar teljesíteni megtehette. Egyébként azt hiszem pont Nagy Sándor csinált magából istent (bár ez majdnem minden ókori uralkodóra jellemző volt) és akkor pláne nem játszik egy másik isten keze alá...

    ""Ebben a világban szabad vagy, te döntöd el, hogy kussolsz vagy sem"
    (ez is meg lenne az enyémben is)"
    "...Tehát nincs meg a szabadságuk"
    hát..nálam nem lenne, de most megvan nekik
    ez kétségtelen
    istennek legyen hála ezért a lehetőségükért:)"
    Tehát akkor most van szabadság vagy nincs a világodban? Az emberek döntenek a saját sorsukról, cselekedeteikről vagy más emberek? Ha túl sokat akadékoskodok akkor szólj, de ez a következetlenség a logikádban, már régóta bánt és próbálnék erre rámutatni, de lehet eddig rosszul csináltam.

    De Krisztus nem kitaláció. Ezt végig rágtuk, hogy rajtad kívül mindenki elfogadja Krisztus történelmi voltát és jelenlegi munkája ma is megtapasztalható a keresztyén közösségekben (ahogy az meg van írva).Az antropomorfizálás az az, hogy azt mondod, hogy szakállas bácsi ül a felhőkön. És nem azt mondod, ami a Bibliában van. A Biblia istenképe, nem egy öreg bácsi képét mutatja aki úgy gondolkodik és cselekszik mint egy ember, hanem egy olyan személyt mutat be aki a semmiből csinál valamit (ilyet egy ember se tesz), végtelen (ilyen ember sincs), uralkodik mindenen, természeti és lelki dolgokon (ilyen ember sincs).

    Az hogy Ádámék feltudták fogni Istent honnan jön?

    Szerintem sincs helye a gonosznak egy világban, de én ezt nem MINDEN ember fogságba zárásában látom, hanem az emberi lélek, gondolkodás megváltozásában. A te világodban nem csak a "rosszak" elkülönítése van meg, hanem emiatt a "jók" is szenvednek. A világodban folyamatos átjárás van és folyamatosan képesek az emberek egymást megbántani, még ha fizikálisan nem is sértik meg egymást, lelkileg megtehetik (kérdés, hogy mennyivel jobb a lelki terror mint a fizikai). Egy fejbecsapást elkerülnek, de hazugságot, cserben hagyást, megcsalást már nem tudnak elkerülni.

    Nem tudom, hogy miért nem jutottatok el a biológiai elméletek tárgyalásáig, de jó pap holtig tanul, most már ezt is tudod :) Utána nézhetsz, nem titok, vagy szektás összeesküvés amit írtam.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák