Új hozzászólás Aktív témák

  • SANKADI

    aktív tag

    Legutóbb kérdezem itt, hogy switchet hova érdemes tenni, azt a választ kaptam mindegy, nem fog lassítani. Nos, van két IPTV vevő egység, a HGW típusa : EPC3925. A 4 port foglaltsága ahogy volt: 1 db IPTV, 1 db PowerLine hálózati egység, 1 db számítógép, 1 db Média lejátszó, a PS2 (hálózatos) konzolnak már nem jutott. Most jött még egy IPTV egység, ezért a DESKTOP-ot, MEDIA lejátszót és PS2-t egy egyszerű (TP-LINK TL-SF1005D) switchre tettem. Jelenség: Időnként az internet sebesség végzetesen lelassult, nem is a sebessége, hanem például böngészéskor a linkre kattintva nem történik semmi, majd jó sok másodperc múlva (néha nagyon sok) reagál. Mintha a DNS feloldással lenne gond, vagy nem tudom. Bent a cégnél ezek a kis mini switchek az intranetes hálón egész jól működnek, itthon meg itt állok vele befürödve. Most kivettem, jelenség megszűnt, megy a net mint a villám. Mit tehetnék, vegyek egy drágább, menedzselhető gigabites switchet, vagy inkább ne tegyem hálóba a média lejátszót. (Van egy 2 TB HDD mellette, csak néha lustaságból nincs felmásolva a letöltött "anyag" és a gépről nézzük, a PS2 is tud menni számítógépről) Lehet az IPTV sok broadcast kérése sok lenne a kis valaminek? Például egy ilyenre gondoltam, jó lenne ez?
    cisco

    [ Szerkesztve ]

    -- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

Új hozzászólás Aktív témák