Új hozzászólás Aktív témák

  • oba

    addikt

    válasz IP1954 #141499 üzenetére

    Nálam az a helyzet, hogy 2 kábel jön a szobámba, egy a boxhoz (ami már nincs) és egy a laptophoz. Egy másik kábel egy másik szobába megy, egy pedig a nappaliba, ahol a modem is van. Nálam mindkét kábelen 100mbit-es a hálózat sebessége a hálókártya beállításainál. A másik két helyen egyből gigabites (250-es csomagom van, és ott meg is van szépen a teljes sebesség). Ami fura, hogy pár héttel ezelőtt asztali gépem volt, ugyanitt az én szobámban, és azzal jó volt a sebesség, és gigabites kapcsolatnak is ismerte fel. Szóval most az van, hogy az a kábel (vagyis két kábel) ami korábban jó volt a laptoppal nem akarja az igazságot. Ugyanez a laptop a másik két helyiségben lévő kábelekkel szépen működik. Adalék, hogy 3 évvel ezelőtt volt teljes felújítás nálunk a családi házban, villanyszereléssel együtt, akkor kerültek behúzásra a falon belülre a kábelek, ugyanabból a tekercs utp kábelből, cat5e típus. Csatlakozócsere megvolt a kábelen ami hozzám jön, mindkét végén, pont ma volt itt egy telekomos technikus, aki megcsinálta a cserét. Ő sem tudott mit mondani a helyzetre, én is kezdem feladni. Valahogy majd tesztelem a kábelt, szerzek majd kábel tesztelőt, de gyanítom nem ment tönkre 3 hét alatt két kábel is, amiket ráadásu semmilyen hatás nem ér mert bent vannak a falban.

    Elnézést a hosszú off miatt, ha esetleg nagyon zavaró akkor egy mod törölheti nyugodtan. Csak azért írtam le, hogy teljes legyen a kép.

Új hozzászólás Aktív témák