Új hozzászólás Aktív témák

  • Cy-clone

    csendes tag

    válasz Robar #81 üzenetére

    Szia,

    a mai gyerekek teljesen mások! A társadalmi normák is változnak - nekünk szülőknek ott jelent ez problémát amikor felsejlik hasonló szituáció gyerekkorunkból és rádöbbenünk hogy: na mi ezt ugyan nem tehettük volna meg! S ilyenkor megérthetjük saját szüleinket amikor azzal jöttek hogy: bezzeg az én időmben....
    Egy valami tény: mi sokkal többet problémázunk mint a szüleink tették - ez 100%. Hajlamosak vagyunk túlgörcsölni dolgokat, túl nagy jelentőséget tulajdonítunk olyan dolgoknak ami saját gyerekkorunkban teljesen természetes volt (sőt ciki lett volna ha ennyire ránkszállnak... :( ), viszont amit ösztönből meg kellene tennünk (pl. néha egy jól irányzott fenékbe billentés) azon meg azért görcsölünk mert mit szólna ehhez a többi szülő ha megtudná...és egyáltalán milyen szülő vagyok éééén...! :O
    Én még valamit észrevettem magamon: nem nevelem a gyereket önállóságra - lelkiismeret-furdalásból. Kevés idő jut a gyerekre (sztem emiatt hülyeség a "minőségi időtöltés") abban is koncentráltan gondoskodunk róla (megcsináltad a leckét, mi volt a suliban, pakold be a cuccod, faragd ki a ceruzád - ja hagyd csak míg fürdesz majd megcsinálom stb) nem tanul meg felelősséget vállalni magáért, és emiatt bizalmatlanok leszünk vele szemben. ( :W éppen dolgozom ennek helyrehozásában)
    Viszonylagos lazítás szükséges, sokat kell velük beszélgetni + sok-sok időt tölteni velük, még akkor is ha csak egymásnak dőlünk a kanapén és olvasgatunk.
    Még valami nagyon fontos - tudnia kell hogy bármilyen témában és problémával jöhet hozzánk, de azért azt ne felejtse el hogy nem vagyunk a haverjai... :N
    Nem vagyok szakember - tapasztalat beszél belőlem. :))

    "Soha ne harcolj disznókkal - koszos leszel és a disznók élvezni fogják!"

Új hozzászólás Aktív témák