Új hozzászólás Aktív témák

  • MARVEL

    tag

    válasz ToBeY #242756 üzenetére

    Nagyon meg kell nézned, hogy mit veszel! Kérj több képet és videót is az óráról. A karcokra ügyelj! Jellemzően mélyen hallgatnak róluk a hirdetők. Kritikus pont a hátlap és a tokfülek. (Vannak akik nem tudnak szíjat cserélni és stiftleszedővel szétkarcolják a saját órájukat. Jártam így én is egyszer-kétszer. 👽) Persze a tokot utólag fel lehet políroztatni. A legfontosabb nyilván a szerkezet. Mikor látott az óra utoljára szervizt? Hol szervizelték? Tömítéscsere mikor történt? Vannak róla az eladónak dokumentumai? Az óravásárlásról vannak papírok? Egy bizonyos érték felett egy eredetiség vizsgálatot azért ajánlok. Manapság még a belépő kategóriás Seikókat is hamisítják, jól nézd meg, hogy nem valami "occó" kétpálcás replikát hirdetnek-e eredetiként.

    Most olvasom, hogy egy Steinhartot szeretnél venni. A Tisell SZERINTEM egy fokkal jobb minőségű homázsokat készít. Másfél évvel ezelőtt vettem egy Steint. Nekem nem jött be. Általában ETA/Sellita SW200 szerkezettel szerelik őket. A lume jó volt, de a tok élei túl kéményre sikerültek, már-már szikravetőzni lehetett az órával, a fémszíj meg hajlamos megvágni az ember karját. Egyébként egy 2018-ban gyártott óránál a szerkezettel nem hiszem, hogy gond lesz. Tudomásom szerint a Steineket nem is hamisítják és alapvetően szeretik is őket a tulajdonosaik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák