Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz Cathfaern #683 üzenetére

    érdekeseket írtál, köszi

    Keto nélküli böjtölésnek, és főleg IF-nek az a hátránya, hogy a szervezeted folyamatosan váltogatni fog ch és zsír alapú üzemmód között. Ami azt jelenti, hogy legalábbis eleinte minden nap meg kell küzdeni majd azzal, hogy éhes vagy kajálás után pár órával.

    igen, de én ezt úgy gondoltam, hogy egyszer lenne a szénhidrátdús érkezés, a többi meg ketós lenne, ebben az esetben nem lenne éhezés

    egyébként ketón tényleg nem vagy éhes egyáltalán? semmikor?
    olyan sincs, hogy korogna a gyomrod?

    azt viszont már tapasztaltam többször a szokásos étkezés mellett is, hogy éhes vagyok, de ha éppen nincs rá lehetőségem enni, akkor az éhség el fog múlni egy idő után és utána simán el vagyok megint órákig
    ilyenkor mi történik a szervezetben?

    Ha ezt leküzdöd, akkor már elmúlik az éhség, de ez eléggé nehezítő tényező szerintem. Keto nélküli böjtölésre sokkal alkalmasabbak a hosszabb böjtök, tehát amikor 3-4-5-14 napig nem eszel. Csak ez meg sok embernek bizarul hangzik :) Ugye ennek előnye, hogy egyszer kell átállni ketogén üzemmódra, utána végig abban maradhat a szervezet (és nem, nem fogsz tőle gyenge lenni, nem fogsz összeesni, nem sorvad el az összes izmod. A szervezet nem hülye :) ).

    Ez az izomzat dolog egy érdekes kérdés. Az általános vélemény erre, hogy már pedig ilyenkor lebontja az izmot a szervezet, mert, hogy abból könnyebb energiát nyerni, mint a zsírból. Ezt én sem akartam sose elhinni, mert akkor minek lenne a zsír. Bár valószínűleg részigazság van benne.
    Szóval, akkor hogy is van ez? Ha én most fognám magam és nem ennék pár napig semmit, akkor mi történne?
    Először is kb. 12 óráig elvagyok a glikogénraktárammal (?) Ez után mennyi idő kell, hogy meginduljon a ketontermelődés?
    Tegyük fel, hogy elindul, de ha jól értem ilyenkor még az elején nem biztos, hogy jól tudják hasznosítani a ketonokat a szervek. Az agyhoz meg így is úgy is kell glükóz. Tehát akkor még is csak hozzá kell valamennyire nyúlni az izomzathoz is, nem? Vagy ez elenyésző mértékű?
    Vagy esetleg van még más is lehetőség is?

    az alapvető probléma a ch-protein együtt fogyasztásával: ch emésztéséhez lúgosabb, hús emésztésebb savasabb közeg kell. Ha a kettőt egyszerre eszed, akkor valamelyik nem tud normálisan megemésztődni a gyomorban

    ilyenkor vajon milyen algoritmussal dől el, hogy melyik anyag választódik ki?
    amelyikből többet eszek vagy amelyiket először eszem és az alapján?

    gyerekkoromban mindig úgy ettem, hogy először megettem a krumplit, végül a húst :)
    szüleim pedig mindig mondták, hogy hülyén eszek, pedig lehet nem is volt olyan rossz stratégia :)

    Előbbi max 54 órára jött ki (és ugye nagyrészt ch-t tartalmaz), utóbbi max 72 óra. Ebből következik, hogy ha húst és ch-t együtt eszel, akkor a szervezet vagy lelassítja a ch-t is, és az szépen elkezd erjedni, vagy nem fogod tudni rendesen megemészteni a húst (és ehhez még vedd hozzá, hogy már a gyomorban sem lett rendesen lebontva...)

    ez így ok, csak nem teljesen magyarázza meg a rántotta plusz kenyér kombós hasfájást
    mivel az nem ilyen tizen, huszon óra utána jelentkezik, hanem kb. 1-2 órán belül

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák