Új hozzászólás Aktív témák

  • balisz

    senior tag

    válasz Pazolini #83728 üzenetére

    A 36 bit a Deep Color megoldással érhető el, amit támogatnia kell a forrásnak is, a Blu-ray-ek viszont csak 8 bit-esek, szóval tulajdonképpen ebből a szempontból mindegy is. De ha még a Kuro esetleg úgy is dolgozná fel a jelet és a forrás is olyan lenne, dither nélkül biztos nem tudja megjeleníteni az összes árnyalatot, ez az egész plazma technológia korláta.

    Alapvetően egy majdnem 10 éves tévéért az nagyon sok, persze minőséget kapsz érte, de kérdés, hogy például mennyire öregedett a panel. Előfordul például, hogy idővel pirosas lesz a fekete, azt nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e korrigálni. Alig merem ide leírni, de én már lehet, hogy inkább OLED-et vennék, ha a mozgásmegjelenítés nem első számú prioritás. Az új panelek uniformitása már sokkal jobb mint a régebbieké, az új Rec. 2020 színteret is sokkal jobban lefedik, garancia is van rájuk, szóval jövőbiztosabbak, már amennyire mostanában bármi is az. Persze ha fő szempont a mozgásmegjelenítés, akkor borul minden, akkor neked kell eldöntened, hogy megéri-e a rizikót. Hosszútávra én mindenesetre nem vennék egy ilyen öreg tévét ennyi pénzért, ki tudja, az értékét is meddig tartja, lehet, hogy a plazmák is majd zuhannak egy nagyot ha lesz BFI-s OLED. Persze biztos lesz ellenvélemény is, ez csak az én egyéni meglátásom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák