Új hozzászólás Aktív témák

  • hunspikey

    őstag

    válasz DM-Fan #31957 üzenetére

    Érdekes gondolatmenet az, hogy vajon a Pana elköveti-e a Kuro hibát. Magyarul a ZT lesz-e annyira drága, hogy a kicsivel szebb képe nem mozgat meg majd senkit. Azért az emberek egy gazdasági helyzet kellős közepén sehol sem hülyék. Még a jobban teljesítő országokban is megfontoltabban vásárolnak - elmúltak azok az idők amikor gondolkodás nélkül vettek emberek dolgokat, csak a tulajdonlás igénye által vezérelve. Ha ez a ZT nem lesz über, kikezdhetetlen tutti, akkor senki nem fogja megvenni 1.5 milláért, nemhogy kettőért. Főleg úgy nem, hogy a nyomában lohol majd az akár 65 colban is kapható VT60-as...

    Én pl tényleg akkor adnék érte pénzt, ha olyan képet ad, amiről az ember elhiszi, hogy "ha ezt most megveszem, többet (reális időn belül) nem kell TV-t venni, mert ennél jobb már nem lehet, hiszen hibátlan a képe".

    Ha így lesz, akkor érdemes szó szerint beruházni, mert az ember talán kikerül abból az ördögi körből, ahol minden évben vásárláson töri a fejét, mivel sokat fejlődik évről évre a kedvenc kis TV-je. Más kérdés, hogy pusztán ROI* elv alapján ha az ember három évente vesz VT-t, akkor jobban jár-e, mintha pl 5 évente venne ZT-t...

    Bár sejtem ez csak az én kis utópisztikus világomban lesz így, ugyanis a valóságban sokkal inkább az az elemi érdeke minden gyártónak, hogy minden évre legyen mézesmadzag a tarsolyban. Ennek megfelelően a ZT-nek is meg kéne újulnia minden évben- ami egy "studio reference" panel esetén nem olyan egyszerű...

    *nyílván a ROI itt nem valós megtérülést jelent, pusztán annyit, hogy a pénzért vásárolt minőség adott vásárlási időciklusra jobb eredményt ad-e VT esetén, mint hosszabb ciklusokkal számolva ZT-vel.

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák