Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    (#43799) bitpork - ezt még nem hallottam, de nagyon tetszik...engedelmeddel ellopnám (természetesen forrás megjelöléssel) :DDD
    "Szemtelenkedünk, szemtelenkedünk a temető meg üres?" - by bitpork

    (#43781) AndrewTdi - fényképről majdnem láthatatlan, ha fele ennyire el tudnám tüntetni az enyémen a "hibát", már boldog lennék

    Tegnap SOS szervíz látogatáson voltam. :(
    2x ~100km-es karika után beérek a belvárosba, majd halk fémes csattogást hallok. Mintha a turbó szívásával együtt hallanám az ütemet és ahogyan nagyobb levegőt vesz a gép, gyorsul a csattogás. :((
    Álló helyzetben megtúráztattam, úgy hallottam, hogy félre is fúj a turbó (később kiderült, hogy csak képzelhettem). Szerviz felcsörget, SOS bejelentkezés. Háromnegyed órával később már ott is voltam. A szerviz fele nem hallottam semmi különöset, ment szépen, húzott, ahogyan kell.
    Este hazafele megint hallom a csattogást. Hátha kavics a gumiban, a fémes hang ellenére. Első körbejárásra egy apró kavicsot találtam a jobb hátsóba. Hátha. Előre gurítottam, hogy ami eddig alul volt, legyen felül. Bal hátsóból kilóg egy félig elkopott szeg. Ma meg is volt a műtét, defekt nélkül megúsztam, elfordult a bordában így nem ment mélyre. Én marha! :W Habár nem volt egyértelmű, hogy a keréktől jön a hang...

    Visszatérő kérdés a melegre való tekintettel. A DIAG-al meg lehet nézni, hogy a hűtőventi jó-e? Szervíz szerint jó, nincs vele semmi gond, de én még mindig nem tudtam rajtakapni a működésen. Néha hallok valami halk venti zajt, de általában olyankor, amikor nincs időm a motorháztető alá nézni, illetve akkor is elhallgat, ha leveszem a gyújtást.
    Másik kérdés: hogyan tudom megállapítani, hogy a hűtővíz hőmérséklet érzékelője jó és helyes értéket mutat? Kerítsek valami 100-150 fokig hiteles hőmérőt és dugjam a kiegyenlítő tartályba?

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák