Új hozzászólás Aktív témák

  • Doki16

    addikt

    válasz Vismajor01 #198977 üzenetére

    Nem a PHEV-el fog sokat menni a delikvens. Szerintem nálam nem sokkal több olyan ember van aki ennyire kihasználja azt a minimális 30-40 km hatótávot. Tehát én gyakran maxolom és minden létező helyen töltök ahol csak tudok. Fizetősön nem szoktam, akkor már inkább a benzin. Tehát vegyük alapnak ezt a 15000km elektromos távot 2,5 év alatt. 6 literes fogyasztással számolva 15000km-en 900 liter kell. Ez a mostani 480-as áron is mindössze 405k Ft. Na most az autó bármilyen hasonló B8-hoz képest min 2-3 millióval többe kerül. És hangsúlyozom, nekem az átlagfogyasztásom 1-2 liter között van, mert szinte csak villannyal megyek. És akkor az újkori árát ne is nézzük, hogy ez a Passat 350-es euróval számolva került anno 18 millióba. Akkor egy Sima B8 volt 10 millió kb. Imádom az EV autózást, de logikusan gondolkozva nem éri meg a PHEV. Ha meg valaki sokat megy egyszerre, akkor nyilván nem tudja tölteni, onnantól kezdve meg egy dinamikus 1.4 TSI csak ami simán 5-6-7 liter eszik. Ezt meg bármelyik TSI is tudja hibrid rendszer nélkül.

    Tehát én sem a megérés miatt választottam hanem szeretem a VW-t és amit nyújt a GTE.

    [ Szerkesztve ]

    A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Új hozzászólás Aktív témák