Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz Novics #60380 üzenetére

    Értem én amit mondasz, de ez nem cáfolja az én állításomat sem, mert én sem profi felhasználásról beszélek. Itt azért nem arról van szó, hogy teljesen kietlen tájakon bóklászik az ember mindentől tál napokig és elengethetetlen az atom biztos hardver a tájékozódás miatt. Szerintem egy telefon és egy normális outdoor progi azért bőven kitudja szolgálni az igényeket, ha az rendesen felvan készítve. Nekem csak egy kínai telóm van, de még eddig nem hasalt el a gps-nyomkövetés, vagy nem igazán jelzett be túlzottan pontatlanúl. Pedig jártam vele kietlen helyeken. Mondjuk pár méteres pontatlansággal találkoztam, de azért azt nem nevezném túlságosan problémának, főleg olyan helyeken leginkább, ahol már eléggé messze volt a lakott terület és leginkább út sem volt. Ilyen helyen ha láthatóan picit arrébb jelez a térképen mint ahol tutira biztosan vagyok, azért nem akadok fent. Ilyenkor azért a térkép pontatlansága is beleszólhat. Mindenesetre jobban tudsz tájékozódni mint egy sima papír alapú térképpel, persze jó ha az is van. Nem akarom én egyáltalán ellene állítani egy célhardvernek, de bizony alternatíva lehet bőven egy telefon és egy sokoldalú, jól megtervezett sw. Nem beszélve az egyszerű azonnali felhasználásról. Ma pl. elmentünk a családdal Zebegénybe tökfesztiválra, amit hétvégére hírdettek. Persze, hogy csak szombaton volt. De semmi gond, megyünk csavarogni ha már ott vagyunk. Teló elő, nagyar túrista térkép betőlt, és kerestünk gyorsan egy új útvonalat a Börzsönyben, ahol még nem jártunk Zebegényből.

    (#60383) aleister : Ali, pont ezért írtam a Tamásnak a locust, mivel sok oldalú. Navi, tracker, sportteljesítményt rögzít, és igazi outdoor progi, meg egy csomó minden más... van aki tud megoldást is kompromisszumok nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák