Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok!

    Olyan gyorskérdésem lenne, hogy sok kütyüm van, amihez kellett egy gigabytes switchet vennem (TP-LINK TL-SG1005D), és az alábbit tapasztaltam.
    Csak Cat5E-s UTP-s kébeleim vannak 1,5-2-3méteresek, melyeket az alábbi eszközökbe dugtam be.

    Trendnet 812dru-es AC-s touterem van aminek egyik lap portjába bedugtam a Gigabytes switch-t , majd a switchbe az alábbi eszközöket:

    - Sony TV(KDL42W805B) - Cat5E - tudja a gigabytet
    - Raspberry Pi 2 - Cat5E - tudja a gigabytet
    - HTPC (Asrock N3150 + WD purple) - Cat5E - tudja a gigabytet
    - NAS (Zyxel NSA325V2 + WD RED 3TB) - Cat5E - tudja a gigabytet

    Asztali gép a Trendnet router-be dugtam, Cat5E-s kábel, írja hogy 1GB\sec-es a sávszél.

    Eddig ha NAS-ról => asztali gépre másoltam, => 70-90mbit\sec volt, most 30-40 max.
    HTPC => asztali gépre másolok => 80-90mbit\sec
    NAS => HTPC -re másolok => 70-80mbit\sec

    Miért lehet hogy a NAS másolása ennyire lecsökkent?
    Kábelt azóta cseréltem, vettem egy zsír újat, illetve mikor a HTPC-t összeraktam nemrég akkor mindent kihúztam, áramtalanítottam majd a kébeleket visszapakoltam.

    Valakinek valami ötlete erre?

    Mindenhol jelzi a gép ahol Win van (asztali,HTPC) hogy 1GB-es hálózatot ismer, viszont a NAS sebessége sajnos drasztikusan visszaesett (Másoláskor mindent lekapcsolok,torrentezés,bármi)

    Illetve az érdekelne itt ph!-n láttam elég olcsón Cat6-os kábelt érdemes lenne váltanom?

    Segítséget előre is köszönöm. :R :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák