Új hozzászólás Aktív témák

  • Findzs

    addikt

    válasz AMD Power #47689 üzenetére

    "Ne feledjük, az életkorból és futásteljesítményből fakadó, várhatóan felmerülő szervizköltségeket nem lehet számon kérni az eladón, csakúgy, mint a szemmel látható, elvárható gondosság mellett észlelhető hibákat (kárpit, szélvédő, karosszéria stb.)."

    esélytelen, hogy visszakapja a pénzét vagy, hogy beszálljon a javítási költségbe az eladó

    arra is hivatkozhat majd, hogy így vette a kocsit ő nem szerelgette az egr -t se, aztán mehetnek az első tulajhoz reklamálni :)

    a végén még jobb lesz kereskedőtől vásárolni kocsit:

    "Jogilag nem mindegy, hogy gépjármű kereskedéssel foglalkozó cégtől (tehát amikor a kereskedő egyben az eladó) vagy magánszemélytől vásárolunk. Az előbbi fogyasztói szerződésnek minősül, ami vevői oldalról azzal a könnyebbséggel jár, hogy hat hónapon belül felmerülő hiba esetén a kereskedőnek kell bizonyítania azt, hogy a rejtett hiba csak az adásvétel után állt elő. Ha magánszemélytől vásároltuk a kocsit, akkor ez a bizonyítási teher a vevőn nyugszik. Triviálisnak tűnhet, de arról is meg kell győződni, hogy a törzskönyvben tényleg az eladó szerepel tulajdonosként."

    (#47699) AMD Power:
    nekem is kezd halódni az akksim
    volt olyan hogy már alig akart forgatni, a szerencsém az hogy a kocsi jól indul
    most feltöltöttem és majd kiderül
    én varta black dinamic vagy bosch s3 vagy valamilyen banner akksiban gondolkodom
    ezek az exidok valamiért nem szimpatikusak
    banner akksi van most is benne ezzel vettem a kocsit ki tudja hány éves lehet
    meg vettem is már banner akksit előző kocsiba meg bosch-t is egyikkel sem volt gondom

    [ Szerkesztve ]

    "Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Új hozzászólás Aktív témák