Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz wwhy #24270 üzenetére

    Én egy rémséges Sigma 28-300 f3.5-6.3-al indultam.. Aztán hamar rájöttem, hogy iszonyat az egész.. Most sigma 17-70 van meg egy pentax da 55-300 f4-5.8. ég és föld a régi 28-300 sigmához képest mindkettő.. Az 55-300-ért hónapokat kajtattam, hogy használtan megszerezzem, majd sikerült egyet nagyon olcsón találnom (40k) szipi-szupi állapotban, állítólag nem is használták, megvettem, hatalmas nagy öröm. Aztán évente egyszer-kétszer felrakom.. :U :K Nem bántam meg mert évente párszor tényleg rohadt jó, hogy van, amikor a legjobban kell, főleg ennyiért.. Én se fogtam fel, hogy nem is kell nekem annyira az a tele, ha rá vagyok kényszerítve, hogy használjam a lábamat.. :D Aztán van pár olyan "rendezvény" típusú esemény ahol ezt nem lehet és oda maradt a tele. Meg kirándulás persze. Én a DA 55-300-ban azt szeretem, hogy tényleg rekeszelés nélkül is elfogadható élességű, és 190mm-ig el lehet menni f4.5-el és csak utána vált 5.6-ra.. A legtöbb teleobi sokkal előbb veszít fényt..
    Ha meg auto mód és facebook akkor valami tamron/sigma "nép"telére beszélném rá.. :)) 20-30k nem olyan drága tanulópénz.. viszont 380 ezer... :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák