Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Timer #25714 üzenetére

    Jó hallani, hogy neked végül sikerült sok szorgalommal rátalálni az útra. Tényleg. Nekem sem volt könnyű annak idején, én 7 évet lehúztam előtte egy hardver nagykernél, gyakorlatilag tök véletlen (és bátorság) volt, hogy beleugrottam egy kínálkozó lehetőségbe (ami nem is nekem szólt volna :D ). De vannak akik nem ilyen szerencsések, vagy a körülményeik miatt indulnak nehezebb helyzetből. Mindegy is

    A lényeg, hogy a 25-ös port sem triviális annak, aki nem tudja mi az a NAT és mi zajlik a 25-ös porton keresztül (egyáltalán mi az a port? Meg most TCP vagy UDP? Vagy melyiket kell NAT-olni?... :D ), miért kell "kinyitni". Ha eddig nem foglalkozott ilyesmivel, akkor nem fogja tudni. Igen, utána tud olvasni, tengernyi doksi van az SMTP-ről, de hát nem kézenfekvő egyszerűen megkérdezni, ha már van egy ilyen fórum? Hátha van épp valaki, aki ismeri a sulis rendszert és 3 mondatból útba tudja igazítani. Szerintem ez tök oké. És ettől még képezheti magát, mert abból a három mondatos válaszból nem fog megélni. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák