Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz Bonzo #17064 üzenetére

    Ez az AD-s drive mapping engem is a sírba tesz.
    Van 3 megosztás, ugyanazokkal a beállításokkal, természetesen a fizikai mappa helyén kívül. Ráadásul 1 mappában 3 alkönyvtár, ezek is egyforma fájl jogosultságokkal. 3 különböző meghajtónak csatolódnak, a betűjelen kívül tök egyforma beállításokkal. A 3-ból kettőt megcsinál, a harmadiknál 2 hét működés után kitalálta hogy nincs jogosultság az elérésre a tanárok group-nak, persze átállítva semmi sem lett. Többször elölről kezdtem, minden beállítást újra, fájl-mappa engedélyeket újra állítva, nem megy csak 2 a 3-ból. Aztán szintén ugyanerre a 3 megosztásra ikon is kerül az asztalra, itt is a 3-ból kirak 2-t, a harmadikat nem. Szintén egyforma beállítások mind a háromnál. És nem ugyanaz a kettő jó itt, mint a drive mapping-nál, a hibás mapping ikonját kiteszi, az egyik jót meg nem, akármit csinálok. Pedig eleinte ez is jó volt amikor még próbálgattam, de többször kitöröltem és újra létrehoztam őket a beállítás során. A nem kirakott ikon meghajtója természetesen jó, elérhető, működik. A csoportházirend eredménye varázslót végigtolva természetesen alkalmazott objektumnak hozza, nem elutasítottnak, mégsem kerül ki mindegyik. Ettől tudok kiakadni, hogy még mindig ott tartunk, hogy beállítok valamit, aztán vagy megcsinálja vagy nem. És direktbe egyiket se tudom megoldani. A meghajtóst áthidaltam, az azon levő anyagot átmozgattam a másik működő meghajtón egy külön alkönyvtárba, az úgy most működik. Ja, és pont erre nem akarja az ikont kirakni. De toltam ki egy Sajátgép ikont az asztalra, azt megcsinálja, és az alatt megtalálják a meghajtókat. De azért mégis jobb lenne ha beállítanék valamit és az működne.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák