Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    Topikgazda

    válasz schawo #3160 üzenetére

    Jól néz ki, mintha a penge tövénél egy nagyon kicsit keskenyebb lenne az élszalag, de lehet, hogy csak az objektív nem volt azonos távolságra.
    Pár kép képet mutathatnál a befogásról, mi és hogyan tartja a kőhöz a pengét.

    Rákerestem a nevekre, látom. Egyenes élhez jó, de az ívesekhez nem tudom mennyire van vezetve. A Tormek videón billenti kicsit a hegy felé haladva kézzel. OK, hogy fönt fölfekszik a vezető rúdra, lent meg a penge fekszik a kőre, de a penge hosszirányú mozgatása is kézi meg a billentés is, a kettő nincs összekötve. Ha nem jól billentem, akkor laposodik az élszög a hegy felé. Az íves élszakaszon minden mm-hez más billentés tartozik, ezt kézzel eltalálni nem lehet.
    Valahogy úgy képzelem, hogy az adott késhez be lehessen állítani a penge mozgását teljes hosszában billentéssel együtt, nekem csak ezen a kényszerpályán kelljen mozgatni és a nyomóerőt adni, ami a kőre szorítja a pengét.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák