Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz emre #67467 üzenetére

    Nincs rajta gyárilag termosztát, mármint az olajhűtőn. Lespórolták. :U (Csak arra teszek hideg hónapokban takarót.)
    Ami 15 fok felett nem is hiányzik, de alatta egészen durván lehűti az olajat, onnan vettem észre, hogy haverom kidobtam Pesttől 10km-re és úgy lehűlt a városon kívüli szakaszon, hogy olyan nehézkes lett a váltó működése, mint amikor indulásnál még hideg az olaj, na akkor kezdtem vakarózni, hogy ez mi, aztán megmértem az olajhőfokot és ilyen szűk 60 fokot mértem, na mondom, ez azért annyira nem oké üzemi hőfoknak. A víz termosztátja kb. végig csukva volt, 70 fok körüli vízhőfokkal, az is nagyon kevés.
    Végül kapott ilyet:

    Attól függően hogy rakom be a rács mögé, legalább a felét, és max a 2/3-adát takarja ki.
    Így teljesen jó lett 5-10 fokokban is a gép, mindig príma a váltó, és jó hőfokú az olaj (80 fok magassága).

    Nem láttam volna neki alapos méregetések nélkül. :R

    Amúgy gondolkoztam termosztát közbeiktatásán is, az sokkal elegánsabb lenne, de csak olyat találtam, ami fél kilós majdnem, szval azt bajos lenne rögzíteni, elhelyezni, meg a csöves vacakolás is, így egyszerűbb végülis. És 50K-val (+a csövek ára) olcsóbb. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák