Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz rumos14 #4993 üzenetére

    Igen, a Sony fórumban már kérdezgettem ezt-azt. Unalmas lehet a "kompaktról váltok dslr-re" kezdetű hsz :).
    Én szerencsésnek tartom ezt a folyamtot ami elindult a tükrös gépek terén. Megjelent a belépőszint. 100k-hoz közel lehet venni ilyen masinákat. Másrészt kezdenek "elkompaktosodni". Hozzák a tükrös világból a jó képminőséget és pakolják befelé a kompaktoknál ma már alap video (videoknál AF) és újabban élőkép funkciót.
    Azt sem tudom tükrös gépeknél mióta van műanyag váz. Belépőszint megjelenése hozta, vagy amúgy is volt ilyen.
    Talán az A330 utódjánál kijavítják a kényelmetlen markolatot, de megtartják a - szerintem - tetszetős külsőt és a frankón skálázott belépőszintet. Persze pakolnak bele még valamit.

    Bármilyen gép is lesz végül, obik terén a 17-70 és 18-125 a szimpatikus (vagy Nikon 18-105).
    Azt sajnálom, hogy nincs nagyobb különbség árban a kitobis és csupasz váz közt (utóbbi legyen olcsóbb :) ).
    Kb 10-15 rugó. Ennyit megér egy 18-55-ös objektív ha nem is profi színvonal, de kezdőknek tuti. Mézesmadzag.

Új hozzászólás Aktív témák