Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #20867 üzenetére

    Van Olympus Zuiko 17mm f/2.8 és Zuiko 17mm f/1.8 ami pont ekv. 35mm. Előbbi olcsó, de ugye nem túl fényerős és DOF-ban is messze van, addig az f/1.8 verzió már drágább (de persze még így szinte csak a fele egy XF 23mm f/1.4-nek).

    De sokkal többen esküsznek a Panasonic 20mm f/1.7-re, ez viszont már szűkebb, pont mint a Fujifilm XF 27mm f/2.8. A szenzor méret különbségből adódó veszteséget is számolva eléggé fej-fej mellett van a Pana és a Fuji üvege, mindkettő szépen rajzol nyitott rekeszen is, meg árban is hasonlók. A Panából sokkal több van a használt piacon, míg a Fujit időnként akciózni szokták, olyankor 200 USD.

    Nincs könnyű dolgunk... nekem is az ekv. 35mm a legkedveltebb gyújtótávolságom. Ez rendszerint minden gyártónál drága (vagy egyszerűen nem is létezik, mint a legtöbb APS-C DSLR és MILC rendszeren). Szóval vagy csengetsz, vagy kompromisszumra kényszerülsz. Én már egyenesen ott tartok, hogy az XF 23mm f/1.4 objektív helyett inkább vennék egy X100s gépet. :D

    De most egy darabig megelégszem majd az XF 27mm f/2.8-al is. Várom, hogy megint akciós legyen, múltkor nem tudtam élni vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák