Új hozzászólás Aktív témák

  • HalasKYO

    aktív tag

    válasz MC Pite #20089 üzenetére

    Átnyálaztam a lehetőségeket.

    NEX-3 kezd kiesni, az ára egyedüli előnye és a mérete.
    Megnéztem az új Alpja A6000 képeit, és a zaj (főleg a szín) az szerintem nagyon sok a képeken.

    Ami miatt jó lenne a NEX 6 vagy az A 6000 illetve még a Nikon 1 J3 vagy V2-3 az az, hogy hibrid AF-jük van azaz a szenzor mögé van építve fázis alapú élességállító rendszer.
    Ami nagyon szépen működik is a tesztek szerint.
    Ez ütött szöget a fejembe:[link]
    A táblázatban az AF-rész

    Videóban az A6000 nagyon erős lett, viszont a képzaja hát köhöm... ISO 800 is még úgy ahogy illetve JPEG ben 1600 ig, de itt már lágyul erősen.

    [link]
    Érdemes itt megnézni. Engem nagyon meglepett egy alapobival 230 ezres géptől jóval többet vártam.
    Szemben a Fuji szerintem ISO6400 ig használható.
    [link]
    Tudom, hogy ez az M1 tesztje, de az A1 és az M1 közt zajban nincs nagy különbség, illetve az A1 en kicsivel kisebb a színzaj.
    A Nikon 1 nek szintén nagyon jó az AF-je, tud lassított felvételt akár HD-ban, de zajban csúnyán elvérzik szerintem.

    Jelenleg az alapján nézem a gépeket, hogy főként képekre milyen minőséget tudnak, alacsony fény mellett, akár ha feljebb kell menni ISO-ban.
    És ebben szerintem MILC-ben a jelen pillanatban A1 a legjobb. Ár/értéke is eléggé rendben van.

    Nem tudom, ti láttátok e a fenti teszteket, ha nem akkor mi a véleményetek ?

    Mivel a jelenlegi gépem ISO200 ig használható, illetve sokszor nem talál, vagy nehezen fókuszál. Fókuszban jobbak a fent említettek, de lehet hogy ez a fázis detektálás lesz a MILC következő forradalma.
    Onnantól meg csak hűteni kell a szenzorokat és nagyon szép képek lehetnek :).

    A legszimpatikusabb a 144 ezres 2 aksis változat, talán később megveszem a tele obit hozzá, de kezdésnek szerintem nagyon rendben lesz.

    Pana GH3 nak még utánanézek de ára miatt kiesik szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

Új hozzászólás Aktív témák