Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos XIII

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egyszer már sikerrel jártam, de mégegyszer a segítségeiteket szeretném kérni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Esetek 95%-ban single játékok, Harry Potter, God of War, Tomb Raiderek, ilyenek
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD, HDD
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    SSD és HDD-n kívűl minden.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200 ezer forint
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1920*1080, 60Hz, HDMI van rajta

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nagyon semmilyen egyedi igényem nincs. Ha megérős, akkor lehet használt is. VGA-nál gondolom alapbol csak a használt piac játszik.

    Köszönöm szépen előre is!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz rumos XIII #174951 üzenetére


    rumos XIII

    Szia,

    A 200k sajnos elég szűkös.

    AMD:
    Alaplap: pl. Asrock B450M Pro4 R2.0 29k
    CPU: R5 5500 37k

    Intel:
    Alaplap: pl. Asus Prime H610M-K D4 31k
    CPU: i3 12100F 36k

    A többi:
    Ram: Aegis 2x8GB 3200 14k / Fury 2x8GB 3600MHz 18k / Fury R 2x8GB 3600MHz 20k
    VGA: új Asus RX 6650XT 117k / Sapphire RX 6650XT 117k, vagy használt RX 6600 70k / 6600XT 85k / 6600XT 85k
    Ház: pl. Everest Private 19k
    Táp: FSP Hexa 85+ Pro 450W 21k / FSP Hydro M PRO 500W 21k / be quiet! System Power 10 550W 23k

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Exodius

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Egy barátom megkért, hogy rakjak neki össze egy munkagépet. El is kezdtem, de nem tudom, hogy lehetne-e e jobbat kihozni, ezért inkább megkérdezlek titeket. Akkor a kérdésekre a válaszaim! :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban munkára: Adobe After Effects és Illustrator.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Sajnos semmi sincs.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A monitort és a perifériákat tekintve mindenre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    300-500K között költenének rá, egy 450-480 lehetne még szűkebb.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    1080p HDMI-s.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem igazán, az ár-érték arány lenne a legjobb.

    Annyi extra van a dologban, hogy céges számlás lenne a dolog, sóval max. egyéni vállalkozótól lehetne még venni gépet, aki számlaképes vagy számtech bolttól értelemszerűen.

    Az általam összerakott gép ilyesmi lenne:
    Alaplap: Asus PRIME H670-PLUS D4 (LGA 1700)
    Proci: Intel i5-12600K
    Venti: Be quiet! Shadow Rock 3 (BK004)
    VGA: ASUS GeForce RTX 3050 8GB OC GDDR6 128bit
    RAM: Kingston FURY Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
    SSD1: Samsung 980 PRO 500GB M.2 (rendszernek)
    SSD2: Samsung 870 EVO 1TB SATA3 (600 TBW) (2.5) (cache + projektek)
    Táp: Cooler Master 650W 80+ Gold MWE V2 Full Modula MPE-6501-AFAAG-EU
    Ház: be quiet! Pure Base 500 Window Metallic Gray

    Min finomítsak szerintetek? :U

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Exodius #174954 üzenetére


    Exodius

    Szia,

    Nem olyan rossz, de azért sok kérdőjel van számomra.
    CPU: 12600K OK, alternatíva: 13500.
    Hűtő: OK, ha 13500 lenne, akkor Pure Rock 2 is bőven elég lenne.
    Alaplap: nem értem, miért kell H670? Én inkább vennék B760-at (pl. Prime B760-Plus D4), vagy még inkább Z-s csipeset, pl. Prime Z690-P D4 vagy Prime Z790-P D4.
    Ram: inkább gyorsabbat vennék, pl. Fury R 3600
    SSD1: a rendszernek totál felesleges pénzkidobás a Pro, nem értem a választást. Sima 980 bőven elég lenne.
    SSD2: én ide is Samu 980-at tennék.
    Táp: 650W totál felesleges (még 400W is elég lenne), s inkább hosszabb gariidőset választanék, pl. BQ Pure Power 11 FM 550W (olcsóbban Pure Power 11 500W).

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • bakkir

    tag

    Sziasztok!
    Az alábbi konfigról szeretnék véleményt kérni, hogy szerintetek így jó lesz-e?
    Korábbi konfigból a házat, a videókártyát és a HDD-t megtartom, a ház Zalman Z9, a videókártya egy Rx580, amit majd egy RX6700-ra szeretném majd cserélni.

    Alaplap: ASRock B550M Phantom Gaming 4
    CPU: AMD Ryzen 5 5600
    SSD: Samsung 980 1TB
    Ram: G.SKILL Ripjaws V K2 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
    Táp: Cooler Master Elite V3 600W

    1080p-ben játszanék heti 5-7 órát, mellette egyszerűbb tervezésre használnám.

    [ Szerkesztve ]

  • Exodius

    őstag

    válasz palfitom #174955 üzenetére

    Uh...nah köszönöm neked is, meg tegnap Meggyi001 is írt egy privát ajánlást.

    De akkor reagálnák a kérdőjelekre, + legalább szerzek egy kis PC-building XP-t. Már amúgy is raktam össze gépeket korábban. :)
    Kicsit hülyén néztem a dolgokat, mert az Oázis Computer-ből néztem csak, hogy ott mit lehet, aztán rájöttem hogy a PCX/AQUA párosnál több minden van, ráadásul az is olcsóbb.

    CPU:
    i5-12600K helyett cseréltem i5-13600K-ra [link] közben. Ha jól tudom az Adobe szereti a nagy GHz-ket egy szálon, a i5-13600K (Base: 2.6GHz---->Turbo: 5.1GHz) meg elég faint-os ezen a téren. Viszont van 30 ropi a kettő között, ezért a 13500 [link] jobb választásnak tűnik.

    Cooler:
    Ha már i5-13600K, akkor a teljesítmény miatt választottam a Shadow Rock 3-at [link], ami biztosan halk és szépen elbír mindent nem zavaróan, terhelés alatt is.

    Alaplap:
    Közben ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4-re [link] változtattam. Igaziból én sem tudom, mivel lenne jobb az eredetileg Asus PRIME H670-PLUS D-m [link] , amit elsőnek választottam. TUF tudja, amire kell és megbízhatóbbnak is tűnik, de lehet csak megzavar a TUF és semmivel sem jobb. Mindenesetre fancy is. Húzva úgy sem lenne semmi.

    RAM:
    Hibás választás volt az eredeti 3200 Mhz-s (bár nem fatális), közben azt cseréltem Corsair 32GB DDR4 3600MHz Kit (2x16GB)-ra [link]. Valamiért jobban bízok bennük, mint a Kingston Fury-kban, pedig nincs rossz tapasztalatom velük se. Szerintem itt majdnem mindegy kategória, mindkettő elég híres és közkedvelt. :)

    SSD1:
    Hiba volt a PRO, a szarul optimalizált Adobe úgyse használja ki eléggé a + sebességet, amit nyújthatna. Samsung 980 EVO Plus (500GB) mellé raknám le én is a voksomat. 970 EVO-ra Meggyi hívta fel a figyelmem, onnan jött a 980.
    SSD2: M2-esben hasonló árban megkapom, mint a 2.5-ös testvérét, így ott is 970 EVO 1 TB lett a választás, de gyanús, hogy elírás lehet, mert a 3 éves garist is ugyanennyiért adják [link].

    PSU:
    Úgy voltam vele, hogy ha nincs akkora terhelés, akkor legalább nem pörög fel a venti se, tehát még halkabb lenne a működés. Tudtam, hogy nem eszik annyit. Aztán a pro-s tápos táblázatból, kinéztem a be quiet! System Power 9 600W CM (BN302)-et [link], de a te Pure Power-ed [link] jobbnak tűnik, még ha drágább is, legalább van +2 év, de ugyanúgy moduláris.

    VGA:
    Közben a VGA-ban hajtottam végre módosítást Meggyi001 ajánlására. Eszembe kellett volna jutnia, hogy vannak munkára tervezett VGA-k is. :))
    ASUS GeForce RTX 3050-t [link] üti (egyenlőre) a PNY Quadro P1000 V2 4GB GDDR5 [link]

    Ha szét akarod rúgni a seggem, akkor pls. oktató jelleggel tedd, mert sok bennem az alázat és nagyon élvezem ezt a feladatot, meg a fejlődést.
    És köszönöm még egyszer az ajánlásokat. :)

    Még pár simítás és összeáll. Még annyit mondjatok, hogy honnan éri meg jobban rendelni. Szegedi vagyok, szóval lehet házalnék a városban is, ne fusson már minden BP-ra, ha nem muszáj. Gariztatás, ha esetleg rossz lenne, gyorsabb legyen az ügyintézés meg hasonlóak miatt. Ha az kizárt, akkor rendelek, aztán lesz valahogy.

  • rumos XIII

    aktív tag

    Sziasztok!

    Köszönöm az eddigieket is.

    Csak egy gyors kérdésem lenne, az előző hónapi konfigomhoz lehet vennék egy RX 6600 vga-t, az lenne a kérdésem, hogy elbírná a fsp hexa 400+ táp? Vagy cserélni kellene 500-ra?
    i3 12100f mellé menne.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Exodius #174957 üzenetére


    Exodius

    Szívesen.

    CPU: jól tudod, de nem az a 2-300 MHz fogja "megváltani a világot", mindhárom jó választás lenne. A K-s procikat alapból nagyon túlfeszelik a lapok, ezért elsősorban Z-s lap ajánlott alájuk, a minél hatékonyabb alulfeszelés miatt. Ha ezzel se te, se az új tulaj nem fog foglalkozni, akkor inkább legyen 13500 és mehet alá a B-s lap. (a TDP-limiteket itt nem árt kitolni, hogy ne legyen 65W-ra fojtva a proci, s meglegyen a kellő teljesítmény)
    Nálam ez a 3 variáció lenne: Z690-Z790 + 12600K(F) kis tuninggal, finomhangolva / B760 + 13500 (TDP-igazítással) / Z790 + 13600K(F) kis tuninggal, finomhangolva.
    Alaplap: BIOS-frissítést kérj hozzá!
    Ram: persze, nem tragikus!
    SSD: a 980 és a 970 Evo Plus is jó választás.
    VGA: ha "örök életre" tervez a géppel a tulaj, akkor OK, de ha számít az újraeladás lehetősége, akkor ne szívasd meg a Quadro-val. Manapság már elég jól használhatók az RTX-ek is grafikai munkára, ráadásul a 3050 több és gyorsabb ramja is jól jön. De ha Quadro, akkor GDDR6-os legyen, pl. T600 vagy T1000.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz rumos XIII #174958 üzenetére


    rumos XIII

    Szívesen!

    Simán vinnie kell azt a konfigot.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • endalon

    csendes tag

    Sziasztok!
    7 éves konfigot szeretnék cserélni, ebben kérnék segítséget.
    Az AM4 platform tűnik jelenleg a befutónak az ára miatt, az AM5-t még drágának érzem, bár az Intel is jónak tűnik. Nagyon nehezen tudok dönteni.
    Nem gyakran szoktam a gépben alkatrészeket cserélni, szóval a bővíthetőség nem a legfontosabb szempont.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban játék, AAA-től indieig mindenféle.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Régi gépből nem tartanék meg semmit.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljesen új konfigot szeretnék.
    4. Mennyi a kereted rá?
    400-450k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Jelenleg 2560x1080 ultrawide 60hz, későbbiekben tervezek upgradet 1080p144hz vagy 1440p60hz-ra (vagy 1440p144hz-ra, ha bírja a gép)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindenből újat szeretnék, AMD vagy Intel szempontból nincs márkahűség, ASUS termékek jónak tűnnek, a hűtésben tetszik a Be Quiet!

    Jelenleg egy ilyen konfigot képzelek el az Aquaból:
    Alaplap : ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ~ 46k
    CPU : AMD Ryzen 5 5600 ~ 56k
    Hűtő : Be Quiet! Pure Rock 2 Black ~ 16k
    RAM : Kingston Fury Beast Black CL16 DDR4 32GB 3200MHz ~ 29k
    SSD : 1TB Samsung 980 M.2 ~ 23k
    GPU : ASUS Radeon RX 6700 XT 12GB DUAL ~ 160k
    Táp : Be Quiet! Pure Power 12 M 650W ~ 44k
    Ház : Be Quiet! Pure Base 500DX ~ 47k

    Ez jelenleg 421k, szóval van még némi mozgástér. Mit lenne érdemes változtatni vagy a keretből jobbat kihozni?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • idealTunes

    csendes újonc

    Sziasztok,

    Úgy tervezem, hogy a játékos gép mellett kellene egy egyszerűbb eszköz is.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Vegyes felhasználású gépnek kéne, irodai (exc. word, stb), otthoni (sport stream, netflix, youtube) illetve ha hébe hóba egy witcher 3 nem szaggatna, azt nem bánnám.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    újat szeretnék

    4. Mennyi a kereted rá?
    100-150
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Sony KD43x85J

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Egyben boltból szeretném

    Köszi!

  • válasz endalon #174963 üzenetére


    #174963 endalon
    Szia!

    Összességében szerintem ok, VGA téren a kövi lépcső nem nagyon fér bele, max használtan, prociból lehet esetleg 5700X-et nézni.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • válasz idealTunes #174964 üzenetére


    #174964 idealTunes
    Szia!

    Intel:

    Alaplap: Gigabyte H610M S2H DDR4 / B660M DS3H DDR4 / B660M Gaming DDR4, Asrock B660M-HDV / Asus TUF Gaming B660M-E D4 ~35-45k
    Processzor: i3-12100F ~37k

    AMD:

    Alaplap: Asus Prime B450M-A IIm Asrock B450M Pro4 / B550M Phantom Gaming 4 / B550M Pro4, Gigabyte B550M DS3H ~35-40k
    Processzor: Ryzen 5 5500 ~37k

    Többi:

    Ram: 2*8GB G.Skill Aegis 3000Mhz ~14k
    VGA: GTX 1060 / RX 580 apróról ~25-30k
    SSD: 500GB WD SN570 ~13k
    Ház: Deepcool Matrexx 30, Aerocool Hexform G-BK-v1, Aerocool CS-107 ~13-15k
    Táp: FSP Hyper K Pro 500W / Hexa 85+ Pro 450W, Be Quiet system Power 9 (CM) 400W ~19-23k
    Össz: 143-177k

    [ Szerkesztve ]

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • Pokesz007

    senior tag

    1.Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék(Single),böngészés,grafikai munka(3D)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX
    CPU: AMD Ryzen 5 3600
    Ram: G.SKILL RipjawsV (4x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C15D-16GVGB
    VGA: SAPPHIRE Radeon RX Vega 56 Pulse 8GB
    HDD: SB ST1000DM010 1TB és WD40PURZ 4TB HDD
    SSD: WD GREEN 240GB WDS240G2G0A SSD + WDBlue 500GB WDS500G2B0A SSD
    Ház: PHANTEKS Eclipse P600S Silent
    Táp: Seasonic Core GC 650W Gold
    Monitor: LG 29WK600 UltraWide 75Hz
    CPU Hűtő:Alpenföhn Brocken3

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap? AM5 fele kacsingatok. CPU? AM5? SSD (mindenképpen leakarom cserélni ,amin a rendszer van.) VGA ,Monitort később akarok, cserélni.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Egyenlőre 220 ezer Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2560x1080,75Hz,HDMI támogatás és Freesync-et.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Azon gondolkozok, hogy visszahúzó tényező lenne fejlesztés miatt a monitorom, mert csak 75Hz-et támogat? Játékokra gondolok.
    Érdemes-e AM5-re felmennem.? Alpenföhn Brocken3 Hűtőm kompatibilis az AM5-re?
    Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    ️️Hardverapró Mindörökké️️

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Pokesz007 #174967 üzenetére


    Pokesz007

    Jobb játékélmény miatt lenne a fejlesztés, vagy mi a fő cél?

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Decimalis

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Egyik ismerősöm gép csere előtt áll. Ebben szeretném a tapasztaltabb kollégák segítségét kérni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    95% Gaming, csak és kizárólag Single Player. Ez leginkább 7 Days to Die(10.000+ óra), de persze szeretne újabb címekkel is játszani. A maradék 5% bögészés és film.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitor és periférián kívül minden
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~350K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    FullHD monitor(DVI), sajnos nincs rajta se DP, se HDMI, de ez marad egyelőre.
    FullHD TV(HDMI), ezen megy a filmnézés.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Gyártó márka mindegy. Ár/Érték legyen jó. Új, garis kellene mindenképp.

    A fórumot böngészve én ezt a konfigot raktam össze az AQUA-ból:

    ASUS PRIME B550M-A 37410
    AMD Ryzen 5 5600 55490
    16GB 3600MHZ DDR4 RAM G.SKILL RIPJAWS V CL18 16820
    1 TB WD BLUE SN570 20390
    ASUS RADEON RX 6700 XT 12GB DUAL 157990
    Deepcool Matrexx 55 20150
    BE QUIET! SYSTEM POWER 10 650W 27900

    egyéb kellékek:
    LANBERG DISPLAYPORT --> DVI-D KÁBEL 1.8M 2600
    ARCTIC F14 SILENT HÁZ HŰTŐ 14CM előre 2810
    ARCTIC F12 SILENT HÁZ HŰTŐ 12CM hátra 2490

    Ez így kb 345K
    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    "Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél"

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Decimalis #174969 üzenetére


    Decimalis

    Szia,

    Gyakorlatilag rendben van amiket összeválogattál! :K

    Hűtő: ajánlott lenne a procira egy a gyárinál kicsit jobb hűtőt tenni, pl. SE-224-XT / PR Slim, olcsóbban pedig CR-1300.
    Ház: én az alaplap méretéhez jobban passzoló, mATX házat vennék, pl. Matrexx 40 / Private / CH370 (ebbe kell még venti) / Citadel / Air 100, és így ventiket sem kell külön venni.
    Táp: megfontolandó egy fél-moduláris felépítésű táp

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Decimalis

    csendes tag

    válasz palfitom #174970 üzenetére

    Köszi!
    Na majd akkor leülök az illetővel tárgyalni, hogy ő hogy gondolja, bár a félmoduláris tápról meggyőzöm, könnyebb lesz szerelnem. :D
    Esetleg ha mégse akar ennyit áldozni, akkor a VGA-t egy 6650XT re cseréljük.

    [ Szerkesztve ]

    "Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél"

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Decimalis #174971 üzenetére


    Decimalis

    Szívesen.
    :)
    OK

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Pokesz007

    senior tag

    válasz palfitom #174968 üzenetére

    Igen ,így igaz. Monitor visszafogná?

    ️️Hardverapró Mindörökké️️

  • Emunem

    aktív tag

    válasz Meggyi001 #174936 üzenetére

    Dánke. Igen, most jöttem rá, hogy M.2 SDD hűtőbordának hívják. :DDD

    "... hát persze ..."

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Pokesz007 #174973 üzenetére


    Pokesz007

    Sokaknak teljesen elég 60-75 Hz, ha te sem érzed ezt hátránynak, akkor nem kell cserélni a monitort.
    A keretedből elsősorban vga és cpu fejlesztést eszközölnék.
    VGA: RX 6700 / 6700XT
    CPU: R5 5600 / R7 5700X (csere előtt frissítsd az alaplapod bios-át!)
    SSD: pl. WD Blue SN570 / Samsung 980

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Pokesz007

    senior tag

    válasz palfitom #174975 üzenetére

    Köszönöm a választ :) megrágom a dolgokat. Szóval am5 öt,lehet csak figyelgetem egyenlőre,majd később.

    ️️Hardverapró Mindörökké️️

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Pokesz007 #174976 üzenetére


    Pokesz007

    Szívesen!
    Nincs sok értelme számodra, egyelőre legalábbis.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz palfitom #174812 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. :R Megfogadtam a tanácsot, és végül vettem 2x8 GB új Aegis DDR4 RAM-ot. Annyira lent van a RAM és SSD ára, annyival nem olcsóbbak a használtak, hogy garancia nélkül vegyem 2-3000 Ft-tal olcsóbban.
    Végül ez lett a vége:
    Gigabyte H510M H: 22000 Ft
    Core I3-10100F: 15000
    16GB 3000MHZ DDR4 RAM G.SKILL AEGIS, 13400
    Összesen 50400 Ft
    Még hátra van az SSD, de nem tudom eldönteni, hogy 500GB vagy 1TB legyen vagy semmi :)
    500GB WD BLUE SN570 M.2 12000 Ft
    1TB WD Blue SN570 M.2 SSD 20390 Ft
    De a jelenlegivel is fényévekkel jobb, mint korábban.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • csimbi82

    csendes tag

    Sziasztok!

    Következő gépet válogattam össze full hd monitor mellé, szeretném, ha megerősítenétek vagy javítsátok, ha szükséges.

    Alaplap: GIGABYTE B760 DS3H DDR4 (rev. 1.0) zárójelben lévő dolog mit takar?
    Processzor: INTEL Core i5-13500 1.80GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
    Proci hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2
    Memória: Kingston Fury 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32
    Videokártya: SAPPHIRE 11318-01-20G Radeon RX 6750 XT 12GB GDDR6 NITRO+ Gaming OC PCIE
    Ssd: Kingston Fury 1TB Renegade M.2 PCIe M.2 2280 SFYRSK/1000G
    Ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete
    Táp: BE QUIET! Pure Power 12 M 650W
    A ház elvileg 3db gyári ventivel rendelkezik, elég vagy javasolt még bele rakatni.
    Iponnál válogattam össze, bios frissítést érdemes a szerelés mellé kérni?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Szíves véleményeteket/tanácsotokat kérném ki. Bocsánat, kissé hosszú lett.

    Régen raktam már össze gépet, és most nyáron kell majd építenem egy újjat a fiamnak.
    Abból indultam ki, hogy esetleg egy újjabb tokozással kezdenénk, egy közepes alaplappal, és gyengébb proci/ram kombóval, amit később lehet majd könnyen upgradelni. Mivel az Intel sűrűbben cseréli a foglalatokat, ezért AMD-re gondoltam.

    Csináltam így egy AM5-ös konfigot, nagyjából, hogy lássam mennyit kell még gyűjtenie a nyáron, melóval a most meglévő pénzéhez.

    Azután elkezdtem kissé utánaolvasni, és január-márciusig bezárólag olyan vélemények voltak a hangadóak, hogy egy hasonló AM4-es rendszer még ár/érték arányban sokkal ütősebb. Nosza, csináltam egy kb. hasonló AM4-es rendszert, és 350.000,- re jött ki az AM5-ös 400.000,- hoz képest.

    Ami most van, és nem cseréljük:
    Egér, bill, Monitor (ASUS VP228HE ->1920 x 1080)

    Cél 90%-ban játék, túlhúzás nélkül.

    Keret: Nem tudom. Jó lenne 300 körül, de akár 400-ig is elmehetünk. A lényeg, hogy ne legyen szar, és jó ideig elketyegjenek a játékok 1920 x 1080-ben. Ár/érték mindenekfelett :DDD

    AM5 variáció
    Alaplap: ASUS PRIME B650-PLUS (DDR5) -68e
    Proci: AMD RYZEN 5 7600 3.8GHZ SOCKET AM5 DOBOZOS (100-100001015BOX) -94e
    RAM: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR5 6000MHz KF560C36BBEK2-16 -30e
    össz: 192e

    AM4 variáció
    Alaplap: ASUS PRIME B550-PLUS (pci 4.0 SSD!) -50e
    Proci: AMD Ryzen 7 5700X 8-Core 3.4 GHz AM4 Box Processzor -70e
    RAM: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz KF436C17BBK2/16 -18e
    össz: 138

    ami mindkettőhöz kell:
    VGA: ASUS Radeon RX 6650 XT DUAL OC 8GB GDDR6 128bit (DUAL-RX6650XT-O8G) -117e
    Ház: Sharkoon S25-V (4044951019298) (167 mm procihűtő, 400 mm vga hossz) -23e
    ssd: Corsair MP600 Core XT 1TB M.2 (CSSD-F1000GBMP600CXT) PCI-e generáció 4.0 -25e
    táp: CHIEFTEC A-90 750W Gold (GDP-750C) -40e
    össz: 205e

    Szóval mindösszesen
    AM5: 192+205= 397
    AM4: 138+205= 343

    Egyéb kósza gondolataim:
    -Proci hűtőt is néztem, de talán elég lesz a gyári. Ha nem, akkor pl. be quiet! SHADOW ROCK SLIM 2 (BK032) -19e
    -Ha nem ez az ASUS alaplap menne az AM4-es rendszerbe, akkor az ssd nem jó, mert ha jól láttam nagyrészt pci-e 3.0-as szabvánnyal szereltek (ott meg ráadásul az ssd valamiért drágább egy tizessel)
    -16GB ram valszeg hamar kevés lesz, de mennyire? Ezt nem tudom
    Ezek alapján azért nem annyira vészes az az AM5, és pl a ram sokkal gyorsabb. Ha veszek pl hűtőt, akkor a box-os proci helyett vehetek (AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz)-et, az meg már megint izmosabb. Csak így meg kissé elszállok árban.
    -tökre szerettem volna nvidia vga-t, de árban nagyon elszállt egy amd-s ugyonolyan teljesítményhez képest.

    Az lenne a kérdés, hogy mit rontottam el (azon kívül, hogy megszülettem) ;] ?

    Köszi
    MagicRat

  • Ajembumbi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Meglévő, gyakran, de alacsony igények mentén használt asztalim kezdi éreztetni a korát.
    Procit mindenképp szeretnék cserélni benne, de az alaplapokban és a memóriákban nagyon megköszönném a segítségetek.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Vegyes, de a szűk keresztmetszet a játékok lesznek. WoW, Witcher3, Cyberpunk, Hogwarts Legacy.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    GTX 1660S (Lehetséges egy későbbi csere, szerintem max 3080-ig, de tökjól elvagyok mid grafikán, ha nem szaggat)
    16 gb random ddr4 ram, part number szerint talán ilyen: (https://www.amazon.com/Kingston-Technology-ValueRAM-2400MHz-Desktop/dp/B01GCWQGIY)
    HDD, M2 SSD, Sata ssd.
    FSP Hydro pro táp, pontosan nincs meg hány W, de nem számítok hatalmas növekményre.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor (i5-7500-at váltana): Ryzen 5 5600x-et és i5 12400F-et néztem, nem igazán látok köztük különbséget, valszeg alaplap dönt ~ 60k
    Alaplap(H170M-D3H-CF -et váltana): Itt vagyok bajban, Micro-ATX van most.
    Húzás, fények stb nem kell.
    Amit szeretnék az bluetooth (legalább 5.0), és nem ártana egy usb c a hátába.
    ~50k körül láttam az elsőt, ami majdnem annyi mint a proci, ezt sokallom.
    + Gyanítom, hogy jó lenne egy 2x16-os memória kit, bár a 16G eddig nekem elég volt mindenre. ~ 31k a 3200-as kingston fury
    + Sima alaplap + bluetotth pcie kártya esetleg?

    4. Mennyi a kereted rá?
    150k-ig vagyok felkészülve, de ha kijönne 120 körül örülnék neki.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    1440p, 75 Hz, FreeSync van (Acer Nitro VG270U)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Elkötelezett nem vagyok, az alaplap tűnik a választási pontnak. Az nyer amelyik jelentősen olcsóbb, vagy időtállóbb tud lenni mint a másik.
    Bluetooth eszközöm van egyre több, szeretném ha az alaplap, vagy valami korrekt bővítőkártya kezelné, és nem egy usb2-es stick.

    Köszönöm a segítséget!

  • Wolfskin

    őstag

    Sziasztok, elgondolkodtam gépcserén, illetve a félgonfigot upgradelném.
    A kérdésekre a válaszok:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Csak munka, iroda, internet, grafika (photoshop), filmezés, zenehallgatás, játék soha

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    • Táp: Super Flower Golden Silent (kb 5 éves)
    • SSD: 850 PRO (128+512GB)
    • HDD: WD Gold 4TB (új)
    • PCI Express 3.0 x16: AMD FirePro W5100 (Dell)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    • 32GB 3200MHZ DDR4 RAM G.SKILL RIPJAW V CL16 (2X16GB) (F4-3200C16D-32GVK) 28.050,-
    MSI B550 GAMING GEN3 ALAPLAP 42.990-
    AMD RYZEN 5 4500 3.6GHZ SOCKET AM4 DOBOZOS (100-100000644BOX) 26.410-
    ----------------------
    ÖSSZESN: 97.450 (netto 76.732) Ft

    4. Mennyi a kereted rá?
    Kb ennyi 75+Áfa

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    • Dell UltraSharp U2413 (DP) 1920 * 1200
    • Dell UltraSharp U2713HM (DP) 2560 * 1440
    HDMI+DP (van egy nagy asszem 60" FHD Sharp TV is rákötve)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Igen, AMD, és minél puritánabb, annál jobb. Agyam eldobom attól az őrülettől, hogy még a ventilátorok is világítanak. :F Ergo kb úgyis minden LED le lesz ragasztva ;]
    ASUS-al nincs jó tapasztalatom :(

    Ami nem számít: Sok USB-re van szükségem, de van vagy 4 x 2 PCI USB3.0 kártyám, ebből az egyik Bodor audio (saját táppal). Nem kell SPDIF sem, mivel az is van külső (USB). Alaplapi video nem szükséges, de nem is zavar. BT, Wifi is van usb-s, a sok Sata viszont kell, legalább 6 db., M2 meg ilyen extrák egyerőre nem lényegesek, alaplapi zene sem érdekes.

    Amire gondoltam ez a Ryzen 5 4500 (utána olvastam jó ár-érték arány, kis fogyasztás) + MSI B550 GAMING lap, (ami kell, rajta van, sok PCI, sok USB, 4 ram slot) + G.SKILL RIPJAW V CL16 (most is ilyen ram van benne.) Esetleg az Aegis jobb lehet , láttam az ajánlóban? (árban, paraméterben ugyanaz)

    Kérdéseim:

    1. megéri-e lecserélni a meglévő konfigot, elsősorban a stabilitás, a halkabb működés, kisebb fogyasztás, hosszabb távú kompatibilitás miatt?
    2. jók a megjelölt komponensek, esetleg van, ami ellenjavalt közülük?
    3. Tudom, hogy van beárazós topik, de ha már ideáig elolvastad, kb mennyit kellene rádobni erre, hogy meglegyen a 76 ezer (számlásan)
    4. Ryzenhez elég a gyári hűtő? Nem hangos?

    Ami megy:
    • Alaplap neve Gigabyte GA-990X-Gaming SLI
    • CPU típusa Octa Core AMD FX-8350, 4220 MHz
    • Modul neve Kingston HyperX KHX1866C10D3/4G x 2 = 8GB
    • Modul neve G Skill RipjawsX F3-1866C9-8GXM x 2 = 16GB
    • Cooler Cooler Master Hyper TX2 + be quiet

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Hegasus

    senior tag

    válasz SyMbioTe #173631 üzenetére

    Sziasztok!
    kicsit még meditáltam rá, és kitoltam a keretet végül ezt tervezem összerakni, de lenne pár kérdésem a konfiggal kapcsolatban.
    alaplap: GIGABYTE Z790 GAMING X AX (rev. 1.0)
    cpu: INTEL Core i5-13600KF 2.60GHz LGA-1700 BOX
    cpu hűtő: DEEPCOOL AG620
    paszta: ARCTIC COOLING MX-6
    táp: CORSAIR HX Series HX1200 1200W
    ház: BE QUIET! Pure Base 500DX ablakos fekete
    ram: Kingston Fury 32GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT KF436C16RB1K2/32
    ssd: KINGSTON 2TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280 SKC3000D/2048G
    vga: PowerColor AMD Radeon RX 7900 XT 20GB

    kérdéseim:
    1. ezek passzolnak-e együtt?
    ahogy olvastam a komponensek leírásait, én úgy láttam minden elfér egymás mellett, de hátha egy szakavatottabb szem jobban átlátja a részleteket. például nem láttam milyen magasak a ramok, és elférnke-e a cpu hűtő mellett/alatt?
    2. ha már ram, megéri a Kingston Fury 32GB Renegade DDR5 6000MHz CL32 KIT KF560C32RSK2-32? mert tesztekben nem láttam sok különbséget játékok alatt eme ddr4 és ddr5 között, vagy inkább ha a ddr5-ök cl16-nál lesznek akkor lesznek csak igazán jobbak?
    3. a táp soknak tűnhet, de egyrészt jobban szeretem túlméretezni a tápot, hogy kb semmit se melegedjen, másrészt nem kizárt későbbi i9+gtx4090 upgrade. van-e jobb ár/érték 1200as táp ennél? mert amiket néztem mind 1 év gari, de ennek az 5 év garija nagyon finomnak tűnik.
    4. van-e jobb paszta?

    Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

  • patyil

    tag

    válasz Hegasus #174983 üzenetére

    Ez a lap ddr5ös, nem lesz jo bele a ddr4 ram.
    Ha ddr4 memoriat tamogato lapot szeretnel akkor altalaban D4 vegzodessel talalsz olyan darabokat, erre figyelj!

    [ Szerkesztve ]

  • petike26

    csendes tag

    Sziasztok!
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Netezés, zenehallgatás, youtube, esetleg 1-2 régi, jó 10 éves játék.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Esetleg a jelenlegi merevlemezt átraknám az adatok miatt.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre ami kell bele.
    4. Mennyi a kereted rá?
    50-70k használtban gondolkodom
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Azt is szeretném cserélni
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Nem

    Kíváncsiságból beteszem hogy erről vagy valami hasonlóról mi a vélemény:
    [link]
    Gondoltam rá hogy elég lenne egy ilyen kis ház is a Sharkoon Vaya II helyett, vagy érdemesebb beleépíteni abba a konfigot?
    Köszönöm szépen.

  • Hegasus

    senior tag

    válasz patyil #174984 üzenetére

    ohh my, danke! akkor az eredetileg tervezett Renegade DDR5 marad.

    Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

  • iknight

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni gép vásárláshoz, Adobe Photoshop és lightroom használatához kellene egy komplett Pc, minden alkatrésszel, 1TB SSD-vel. 300 ezer forintom lenne rá, abból mit lehet kihozni? Monitor nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

  • gyulank

    addikt

    Milyen rendszerigénye van különböző dolgoknak? CPU;GPU Pl. 4k stream 30;60;120;240Hz-en úgy, hogy ennek a processzorhasználata mondjuk 10% alatti marad, és persze folyamatosan tökéletes a kép?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • lali303

    tag

    Sziasztok!
    10 éves gépemet szeretném lecserélni.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Csak böngészés és film nézésre használom.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    WD blu 1Tb EZEX

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház és ami benne van:Alaplap, processzor memória,ssd, táp.

    4. Mennyi a kereted rá?

    140 ezer ebben a gépösszeszerelés is benne van.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Monitor BenQ 940, és egy samsung 4K tv

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Mindenből újat szeretnék, a gépház szélessége maximum 190 mm lehet.

    Amiket kinéztem:processzor: ryzen 5 4600G
    alaplap : GIGABYTE A520M DS3H (rev. 1.0)
    Memória : Kingston Fury 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16 KIT KF432C16BBK2/16
    ssd : KINGSTON 500GB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/500G
    Táp : BE QUIET! System Power 9 CM 400W
    Ház : ZALMAN S3 TG fekete

    Mit cserélnétek, és mire?

    [ Szerkesztve ]

  • MaddeNNNN

    őstag

    válasz lali303 #174989 üzenetére

    Ha tényleg csak netezésre és tartalom fogyasztásra lesz akkor ezt így ahogy van veheted.
    Viszont a lap csak 100Mbps sebességet tud, nem tudom milyen interneted van otthon.

    To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

  • #06171648

    törölt tag

    Üdv!

    Használtan szeretnék alkatrészenként összevásárolni egy gépet innen a Hardverapróról.
    Ebben kérem a segítségetek...

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Singleplayer játékok (1080p).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Gépház + SSD.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Minden másra.

    4. Mennyi a kereted rá?

    200-220k.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    1920x1080 / 144Hz

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Semmi egyéb.

    [ Szerkesztve ]

  • MaddeNNNN

    őstag

    válasz lali303 #174992 üzenetére

    TV-t/monitort mivel akarod összekötni? DP kábel vagy HDMI?
    Mert ha elég a HDMI akkor ASRock B550M-HDV 29k (Giga b450M K-n is csak hdmi van, plusz jóval soványabb felszereltségű)
    ha kell a gigás LAN és a DP is akkor ASRock A520M Phantom Gaming 4 32k-tól
    vagy MSI A520M PRO szintén 32k-tól

    To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

  • menyus05

    újonc

    válasz SyMbioTe #174942 üzenetére

    Köszi a visszajelzést! Az AMD VGA-knál jóval nagyobb a VRAM, ezért kezdtem el errefelé tapogatózni. :) Olvastam, hogy a VGA-kból még több erőt ki lehet sajtolni a Smart Access Memoryval, de ehhez Ryzen proci kell, ezért mondtam le az Intelről is.

    Más helyekről két visszajelzést kaptam még, ezekről mi a véleményetek?
    1. Memória: Javasolták, hogy nézzek utána, a memória támogatja-e az AMD EXPO-t, és mint kiderült, nem. Elkezdtem turkálni a neten, és két alternatívát találtam:
    - G.SKILL Trident Z5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz F5-6000J3038F16GX2-TZ5N
    - Corsair VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CMH32GX5M2B6000Z30K

    A Corsair kb 10.000 Ft-tal drágább, de ezenkívül jelentősebb különbségről nem hallottam. Mind a kettő megbízható márka, vagy van esetleg valakinek negatív tapasztalata valamelyikkel? Csak egyetlen apróbb dolgot találtam, hogy a Corsair-t 6000 Mhz-nél magasabbra nem igazán lehet húzni. Viszont amúgy se vagyok annyira az overclock híve, nekem már az is megteszi ha nem 4800 Mhz-en megy, ha már egyszer direkt ilyen drága memóriát veszek. :)

    2. CPU hűtés: A Be quiet Dark Pro 4 helyett Deepcool AK500-at javasoltak. Olcsóbb és állítólag ugyanúgy megbízható márka, de nem találtam elég forrást a neten, hogy kifejezetten egy 7700X-hez megfelelő lesz-e. A márkával kapcsolatban van bárkinek tapasztalata esetleg? Ragaszkodjak inkább jobb/más CPU hűtőhöz?

    Csak hogy ne kelljen visszakeresni, erről a konfigról beszéltünk idáig. :)

    Be Quiet! Dark Rock Pro 4 univerzális CPU hűtő (BK022)
    AMD Ryzen 7 7700X 4.5GHz Socket AM5 dobozos (100-100000591WOF)
    Gigabyte B650 Gaming X AX alaplap
    Sapphire Radeon RX 7900 XT 20GB Gaming videokártya (21323-01-20G)
    KINGSTON FURY Memória DDR5 32GB 6400MHz CL32 DIMM (Kit of 2) Renegade Silver XMP KF564C32RSK2-32
    1TB Kingston SSD M.2 Fury Renegade meghajtó (SFYRS/1000G)
    Be Quiet! System Power 10 850W tápegység (BN330)
    Be quiet! Pure Base 500 FX üveg ablakos fekete számítógépház (BGW43)

  • Pulykahuszár

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi összeállítást néztem ki Cadcam programok futtatására. Véleményt szeretnék kérni illetve min érdemes változtatni. A keret kb. ennyi, max. 500 000 Ft. BIOS frissítést érdemes kérni?

    Köszönöm előre is!

    Processzor: INTEL Core i7-13700 2.10GHz
    Alaplap: GIGABYTE B660M GAMING DDR4
    Ház: AEROCOOL Rift fekete
    Videókártya: ASUS DUAL-RTX3070-O8G-V2 GeForce RTX 3070 8GB GDDR6 OC v2 PCIE
    Memória: Kingston Fury 16GB Renegade DDR4 3600MHz CL16 KIT
    Tápegység: EVGA B5 750W
    SSD: SAMSUNG 500GB 980 M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V8V500BW

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Szakbarbár #174978 üzenetére


    Szakbarbár

    Szívesen!

    Mindkettő jó választás lenne, leginkább a pénztárcádtól függ. :)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Ajembumbi #174981 üzenetére


    Ajembumbi

    Szia,

    CPU: ár-érték arányban a legjobb vétel mostanság az R7 5700X. Ha megelégszel 6/12-essel, akkor sima R5 5600 vagy i5 12400F.
    Alaplap: "...ezt sokallom" - pedig egy normális alaplap kb. innentől indul. Ha sokallod, akkor olcsóbb lap + BT-bővítő megoldás lehet.
    AMD: pl. Asus Prime B550M-A / Gigabyte B550M Aorus Elite / Asrock B550M Steel Legend / Asus TUF Gaming B550M-E / Asus TUF Gaming B550M-Plus
    BT-os: Gigabyte B550M DS3H AC / Asus Prime B550M-A Wifi II / Asus TUF Gaming B550M-E Wifi II / Asus TUF Gaming B550M-Plus Wifi II
    Intel: pl. Gigabyte B660M DS3H DDR4 / Gigabyte B660M Gaming DDR4 / Asrock B660M Pro RS / Asus Prime B660M-A DDR4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4 / Gigabyte B760M Gaming DDR4 / Asrock B760M Pro RS D4 / Gigabyte B760M Gaming X DDR4 / Asus TUF Gaming B760M-Plus D4
    BT-os: MSI B660M-A Wifi DDR4 / Gigabyte B760M DS3H AX DDR4 / Asus Prime B760M-A Wifi D4 / Gigabyte B760M Gaming X AX DDR4 / Asus TUF Gaming B760M-Plus Wifi D4
    Ram: ha teheted, akkor gyorsabbat vegyél, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600

    Ha adtál volna infót a házadról, akkor még hűtőt is tudtam volna ajánlani.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • weiss

    addikt

    Szerintetek van értelme most gépet venni, amíg lehet kapni "olcsón" AM4 platformot, vagy mondjuk 1-2 év múlva az AM5 ára is csökken erre a szintre? Nem sürgős a gépvásárlás, csak elgondolkodtam.

    I did nothing, the pavement was his enemy!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Wolfskin #174982 üzenetére


    Wolfskin

    Szia,

    Válaszok:
    1. Szerintem igen.
    2. Ellenjavallt nincs, de 2 helyen belenyúlnék, HA a pénztárcád megengedi:
    CPU: inkább R5 5600-at vennék az érezhetően erősebb IPC miatt.
    Ram: ha R5 5600 lesz, akkor inkább gyorsabb ramot tennék mellé hasonló áron, pl. Ripjaws 3600.
    3. Ez nem beárazós topik.
    4. Terhelés, szellőzés és persze igényesség kérdése. Processzorigényes felhasználás esetén én tennék rá egy jobb hűtőt, pl. ID-Cooling SE-224 (XT / XT v2 / XTS) / Arctic Freezer A35. Ha kaptál a TX2-höz AM4 lefogatót, akkor persze maradhat!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Hegasus #174983 üzenetére


    H3gam
    + #174986

    1. DDR5-tel jó lesz. A Fury R elfér a hűtő alatt.
    3. OK. Alternatíva: Corsair RM1000x vagy RM1200x 10 év kisker garival (pl. Alza).
    4. Ez teljesen jó, egyébként nem ezen fog múlni a hőmérséklet jelentős része...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák