Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szakbarbár

    aktív tag

    Üdv

    Valószínűleg szükség lesz itthon egy újabb PC-re, csak internetre és filmnézésre. A TV-vel HDMI csatlakozóval kötném össze, illetve van egy távirányítóm, amit PCI-os kártyára kell csatlakoztatni.

    Eddig ezek a megoldások jutottak az eszembe:
    1. Dell Optiplex 755 plusz egy HDMI-s kártya (HD 3450 - HD 5450 kb 5k) összesen 35.000 Ft
    2. Megveszem ezt. RAM, HDD, táp, ház van otthon. 31.000 Ft
    3. A mostani gép (GA-MA785GMT-UD2H + AMD X3 425 + 2 GB ram) menne a netes gépbe, a 2-es pontban levő konfigot meg felhasználnám a magamnak. Menne bele egy 120 GB-os SSD és egy HD 4830. Az SSD miatt jobb lenne, mert van rajta SATA3 és USB3-is.
    4. Kapnak egy Pentium 3-as gépet, ami fent van a padláson :D 0 Ft

    Sokkal többet nem szeretnék rákölteni, inkább felhasználnám a meglévő alkatrészeimet. Más ötleteket is szívesen várok.

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz membrandj #41037 üzenetére

    RAM: 2 GB DDR3 1333 MHz
    HDD: SAMSUNG 1.5TB F2 EcoGreen 5400rpm 32MB SATA2 HD154UI
    Táp: M-Tech 400 W vagy Codegen 400 W (tudom, nem egy életbiztosítás egyik sem) :D

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz membrandj #41041 üzenetére

    Ezt a konfigot használom jelenleg:
    GA-MA785MT-UD2H alaplap
    AMD X3 425 2,7 GHz
    2+4 GB RAM
    1,5 TB HDD+120 GB SSD
    Corsair CX400-as táp
    HD 4830 512MB DDR3
    Amit te linkeltél hirdetést is néztem, de sajnos az alaplapon nincs HDMI csatlakozó, így ezt nem tudnám összekötni a TV-vel. A CPU meg lehet hogy gyengébb is, mint az X3-as.
    Én úgy gondoltam, hogy a 2 konfig így nézne ki:
    1. Ez menne netezni és filmet nézni.
    GA-MA785MT-UD2H alaplap + AMD X3 425 2,7 GHz + 2 GB RAM + 1,5 TB HDD + valami táp
    2. amit én használnék:
    CX400 + Asrock A75M + A8-3820 + 1x4 GB RAM + 120 GB SSD + talán egy 320-as vagy 500-as HDD belefér a keretbe. A 4830-ast meg csak akkor raknám be a gépbe, ha rám tör a játszhatnék :D

    De nem muszáj AMD-nek lennie, a hirdetésekben nézem az olcsóbb LGA 1155-ös lapokat és a G620-as procit is, azokkal is szimpatizálok.
    Alaplap 13k + proci 9.5 K
    Vagy ez. Ebben a HD 4830 durván nézne ki :DDD

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    Üdv

    Egy kis tanácsot kérnék. Rokonnak kellene az ingyenesnél is olcsóbban összeraknom egy PC-t a régi Pentium 3-as helyett, most lesz bekötve nála az internet is. Ez a gép elegendő lenne még internetezni? Gondolok itt a Youtube videókra, Flash-el teli oldalak böngészésére, Facebook, stb. Ezek mellett szerintem másra nem nagyon használná, talán még excel-ben számol és adóbevallást készít vele. Néztem a hardveraprót, de ennyiért csak P4-es gépeket találtam, erre meg 1 év garancia is van. Igaz ha megdöglik benne az alaplap vagy táp, akkor az egész gép kuka.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz jim bcs #64402 üzenetére

    "kimész a házból, megfogod a 24pines atx kábel végét majd megpörgeted és elengeded 75fokban felfelé a tápot, ezután gyorsan hátatfordítasz és nem foglalkozol vele hol esik le gyorsan bemész a házba nehogy visszaforduljon, ezután bezárod az ajtót és elfelejted hogy ilyen hősugárzód volt"

    Nekem van egy alternatív felhasználási módom: [link]
    :D

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    Sziasztok!

    Gép összeállításban szeretném kérni a segítségeteket, az utóbbi 5 évben nem követtem a piacot és nem akarok mellényúlni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Általános böngészés, Netflix, Youtube, Régi, 2010-12 környéki Single player játékok, Sketchup, eseti videóvágás
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Táp:Corsair CX400 (Ideiglenesen)
    SSD:Adata SU750, 250 GB SSD, (Ideiglenesen)
    HDD: 2 db SATA, 1.5 TB+500 GB
    VGA:Nvidia GTX 750 2 GB.
    CPU Intel Core i3 10100F.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, memória, SSD, esetleg tápegység
    4. Mennyi a kereted rá?
    70.000 Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Full HD, 1980x1080
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Főként használt alkatrészekből építkeznék.
    A cél, hogy a mostani 13 éves PC helyett egy használható teljesítményű gépet szeretnék összerakni, a fő szempont a költséghatékonyság. Az LGA 1200-as platformot és az i3 10100F-es processzort választottam, mint ár-érték arányban arany középutat. Remélem nem döntöttem rosszul. Ehhez lenne szükségem minimálisan egy alaplapra és memóriára. A régi gépből átkerülne ideiglenesen a táp, és a SATA SSD, amit majd idővel cserélnék egy M.2-esre. Ha jól tudom a memóriából az I3-as processzor miatt nincs értelme DDR4 2666 Mhz-nél gyorsabb memóriát vennem, ebből egyelőre 2x4 GB-ot vagy 1x8 GB-ot keresek. Alaplapból elég karcsú a low-budget kategória kínálata használtan, így valószínűleg újat kell vásárolnom. A tápegységet csak a kora miatt cserélném, de még nem tudom mire.
    Így a konfig eddig így néz ki:
    Intel i3 10100F 15.000 Ft, ez már megvan.
    Alaplap GIGABYTE H410M S2H V2 26600 Ft vagy GIGABYTE H470M H
    RAM (a házam csak micro ATX alaplapot fogad)
    1. opció használt 2x4 GB Kingston HyperX 2x4GB 2666MHz DDR4 5000 Ft
    2. opció:használt 1x8 GB Kingston ValueRAM 8GB DDR4 2666MHz 6000 Ft
    Ez eddig 48.000 Ft.
    Ha esetleg tönkremegy a VGA valamikor, akkor max egy 1050-es vagy valami azzal egyenértékű kártyára cserélném, hogy a régi játékok menjenek.

    Előre is köszönöm a javaslatokat.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz palfitom #174812 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. :R Megfogadtam a tanácsot, és végül vettem 2x8 GB új Aegis DDR4 RAM-ot. Annyira lent van a RAM és SSD ára, annyival nem olcsóbbak a használtak, hogy garancia nélkül vegyem 2-3000 Ft-tal olcsóbban.
    Végül ez lett a vége:
    Gigabyte H510M H: 22000 Ft
    Core I3-10100F: 15000
    16GB 3000MHZ DDR4 RAM G.SKILL AEGIS, 13400
    Összesen 50400 Ft
    Még hátra van az SSD, de nem tudom eldönteni, hogy 500GB vagy 1TB legyen vagy semmi :)
    500GB WD BLUE SN570 M.2 12000 Ft
    1TB WD Blue SN570 M.2 SSD 20390 Ft
    De a jelenlegivel is fényévekkel jobb, mint korábban.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák