Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Egyenlőre merőben elméleti kérdésem lenne.
    Valszeg év végén :DDD tudom majd frissíteni 6-7éves konfigomat, de már most ezen agyalok :))
    Eddig csak intelben gondolkodtam, de miután megláttam haver hasonló agymenését amd terén, ott jobb árúak az alaplap+proci kombók. Az amd-hez eddig hozzá se szagoltam, és most, hogy olvasgatok teljes a káosz :K FM1 vs AM3, feloldott magok stb...
    Szóval, van az alábbi konfig és utána a kérdések:

    ASROCK Z77 Extreme4 41,2e
    I5-2500K 52,9e
    GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB 54,9e
    Kingston 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 12,9e
    Alpenföhn Brocken 11,4e
    Be quiet! Pure Power 530W BQT L7 17,0e
    OCZ Agility 3 SATA-III 2.5" SSD 60GB 19,8e
    500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16 MBc 18,9e
    NEC ad-7280S 4,4e
    BitFenix Shinobi Midi-Tower USB 3.0 - black 17,6
    ÖSSZESEN: 251,1e

    1 jó-e ez így, kilóg-e valami teljesítményben föl/le a konfigból?
    2 hasonló minőségben milyen alaplap+procit ajánlanátok amd szinekben?
    3 lehetne faragni az árból, valszeg nem lesz ennyim rá, csak álmodozom :O
    4 jó ötlet-e amd alap+nvidia vga? (szeretnék nvidiát vga-nak)

    Némi magyarázat: Főleg játékra kellene és azért veszek tuningos cuccot, mert valszeg megint nem tudok majd jópár évig gépre költeni és jól jön majd az a lehetőség, +Ivy bridge+pcie3
    Köszi és üdv
    Magicrat

  • Magicrat

    tag

    válasz Coolmat #7504 üzenetére

    Igen, tudom, hogy sokminden fog változni. De valszeg nem 25-ször, hanem vagy százszor átírom addig. A 6-os szériás GF-ra meg nem lesz pízem szerintem, nem fognak akkorát esni, én még ebből a konfigomból is faragnék. Igazából ez a "mi lenne, ha most venném" konfig-om", addig tényleg nagyon szét fog esni, mire megvehetem...
    Az ssd mérete nem annyira fontos, rajta lesz egy win7,+alap progik+1-2 game és kész, ott a sebesség fontosabb :)

    Slayer007: ok, utánanézek a 2gb-os vga-nak, ha meg nincs, majd lesz jó árban.
    Hmm, OCZ-vel mibaj van, hol és mit szidnak rajta? Asszem abból is most jött ki a kövi verzsön
    Igen, a memórián még lehetne javítani, valszeg ez a legrugalmasabb tétel a táblázatban...
    Hát AMD-s vga-t nagyon nem szeretnék, sajnos hiába jók a teszten, többször befürödtem velük driver vs. játék problémákkal, ezt hanyagolom, megfogadtam.

    Köszi a válaszokat
    Magicrat

    [ Szerkesztve ]

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Haver szeretné frissíteni ódon gépét, kellene bele alaplap,proci,vga,ram, és mivel ide vinyó+dvd-je van, valami átalakító, hogy ez utóbbi kettőt ne kelljen cserélni. Van rá max 70k-ja, és főleg játszana meg netezne rajta. Tudom, ez nagyon karcsú, jó lenne, ha a wot közepesen elfutkorászna rajta 1024-ben pl. Ha teljesen halott az ügy majd még gyűjt rá :(
    Köszi
    Magicrat

  • Magicrat

    tag

    válasz Magicrat #17095 üzenetére

    Lécci a 17095-ösre valaki mondjon valamit, holnap valami megközelítőt kellene mondanom :W
    thx
    magicrat

  • Magicrat

    tag

    válasz horush #17169 üzenetére

    Azt csak holnap tudom meg, félek is tőle, hogy be kell majd nyögöm: még azt is kell venni. Ha igen, nagyon tarthatatlan lesz ez a 70k-s limit...

  • Magicrat

    tag

    fezlergabor és Crias!

    Ezeket most jól elviszem hozzá, és meglátjuk holnap, hogy milyen tápja stb-van.
    :DD
    BIG THX
    Üdv
    Magicrat

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Nővéremék kértek meg, hogy elméletben rakjak össze a fiuknak egy gépet, lécci segítsetek, mert már rég csináltam ilyet :DDD

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékra lenne főleg, illetve játék streamelésre.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi nincs, 0-ról menne a dolog.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gép+perifériák+monitor+kamera kellene.

    4. Mennyi a kereted rá?
    200k-ba jó lenne beleférni Első gép lenne és jó lenne, ha nem kéne használt alkatrészekből összerakni ;]

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    nincs még monitor, az is kellene

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Én személy szerint nvidia+intel párti vagyok, de ha nagyon bestby valami más, hajlok az okos szóra.
    Húzva nem lesz a gép.

    Nagyon köszi :R
    Magicrat

    [ Szerkesztve ]

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy gép építéshez.

    Fiam nyári munkájából való pénzét gépre költené. Viszont ez a 180.000,- Ft-os keret nem elég igazán ütős gép építésére, ezért lejjebb kell adni az igényeket. Ami cél, hogy később fejleszthető legyen a gép, ne kelljen mindent egyszerre cserélni, ha gyorsítani akar, szóval az alapoknak tartósaknak kell lenniük.

    Tavaly összeállítottunk elméletben egy gépet, azt most kicsit felturbóztuk, de fogalmam sincs, hogy milyen egyensúlyban van maga a konfig, ráadásul ez így most 204.000,- nél tart, szóval még úgy is faragni kell belőle, hogy monitort most nem veszünk, hanem egy meglévőt fog megkapni. Azt úgyis tudja bármikor gond nélkül cserélni, és elég drága tétel az egész gépet nézve… Szóval:

    Mire fogod használni a gépet?
    Főleg játék (LOL, WOT és bármi) és internet, + házi feladatok (11. gimnázium)
    Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor: ASUS VH222D
    Milyen alkatrészekre van szükséged?
    minden más (konfig+billentyűzet+egér+mikrofonos fejhalgató)
    Mennyi a kereted rá?
    kb. 180,000,- kicsit talán lehet fölé menni
    Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
    D-sub; 1920x1080; 21,5"; 5ms; 60 Hz
    G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Nem
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Én alapvetően Intel+nvidia párti lennék, jobban bízok ebben a kombó stabilitásban, de ár/érték arányban egy éve mindenki csak AMD-t ajánlott, de hátha változott azóta az erőviszony.
    - Csicsa-gémer kinézet kerülendő, főleg ha többe kerül miatta valami.
    - Házat, alaplapot ATX méretben gondolom jónak, mert úgy szellősebb maga a gép belseje.

    Van egy tavalyról maradt elméleti konfig összerakás amit kiindulásnak használtam, de pl a ram valószínűleg kevés már talán mostanában. Ráadásul túl is futott a kereten, szóval jó lenne karcsúsítani valamit (vagy kidobni az egészet és nvidiára gyúrni):

    Alaplap: ASRock B450 Pro4 AM4 -- 24.000,-
    Processzor: AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4 – 40.000,-
    VGA: ASUS Radeon RX 560 4GB GDDR5 128bit PCIe – 53.000,-
    Táp: FSP HEXA+ 500W – 14.000,-
    Ház: bármi, kb. 6.000,-
    Memória: Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz – 33.000,-
    SSD: Kingston UV500 2.5 240GB SATA3 SUV500/240G – 12.000,-
    HDD: 1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM – 11.000,-
    Egér: White Shark Attila GM-1803 – 5.000,- (bár ezt még nem próbáltuk, ez tapintás kérdése is)
    Füles: Zalman ZM-HPS300 – 3.000,-

    Bocs a hosszó olvasnivalóért, megköszönöm a hozzáértő válaszokat :R

    [ Szerkesztve ]

  • Magicrat

    tag

    válasz martin66 #145474 üzenetére

    Köszi az infókat.
    Visszavettem a ramból, rátettem a 560 as VGA helyett 570-re, és olcsóbb lett ;] :P
    Most itt tartok:

    ASRock B450 Pro4 AM4 Alaplap 24e HUF (nem lenne jobb esetleg +3eHUF ért egy Fatal1ty?)
    AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4 40e HUF
    MSI RX 570 ARMOR 4G OC RX570 4GB DDR5 48e HUF
    FSP HEXA+ 500W 14e HUF
    Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz HX426C16FB2K2/16 25e HUF
    Kingston UV500 2.5 240GB SATA3 ssd 12e HUF
    1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII 11e HUF
    ház 6e HUF
    billengyű + egér + fejhalgató 11e HUF

    összesen 191e HUF

    Az lenne a kérdésem, hogy a fenti konfighoz hasonló árú csak Intel proci + alaplap + Nvidia vga hogy nézne ki kb? Mi a bestbuy ebben az ársávban?

    Köszi
    Mr

    [ Szerkesztve ]

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Szíves véleményeteket/tanácsotokat kérném ki. Bocsánat, kissé hosszú lett.

    Régen raktam már össze gépet, és most nyáron kell majd építenem egy újjat a fiamnak.
    Abból indultam ki, hogy esetleg egy újjabb tokozással kezdenénk, egy közepes alaplappal, és gyengébb proci/ram kombóval, amit később lehet majd könnyen upgradelni. Mivel az Intel sűrűbben cseréli a foglalatokat, ezért AMD-re gondoltam.

    Csináltam így egy AM5-ös konfigot, nagyjából, hogy lássam mennyit kell még gyűjtenie a nyáron, melóval a most meglévő pénzéhez.

    Azután elkezdtem kissé utánaolvasni, és január-márciusig bezárólag olyan vélemények voltak a hangadóak, hogy egy hasonló AM4-es rendszer még ár/érték arányban sokkal ütősebb. Nosza, csináltam egy kb. hasonló AM4-es rendszert, és 350.000,- re jött ki az AM5-ös 400.000,- hoz képest.

    Ami most van, és nem cseréljük:
    Egér, bill, Monitor (ASUS VP228HE ->1920 x 1080)

    Cél 90%-ban játék, túlhúzás nélkül.

    Keret: Nem tudom. Jó lenne 300 körül, de akár 400-ig is elmehetünk. A lényeg, hogy ne legyen szar, és jó ideig elketyegjenek a játékok 1920 x 1080-ben. Ár/érték mindenekfelett :DDD

    AM5 variáció
    Alaplap: ASUS PRIME B650-PLUS (DDR5) -68e
    Proci: AMD RYZEN 5 7600 3.8GHZ SOCKET AM5 DOBOZOS (100-100001015BOX) -94e
    RAM: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR5 6000MHz KF560C36BBEK2-16 -30e
    össz: 192e

    AM4 variáció
    Alaplap: ASUS PRIME B550-PLUS (pci 4.0 SSD!) -50e
    Proci: AMD Ryzen 7 5700X 8-Core 3.4 GHz AM4 Box Processzor -70e
    RAM: Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz KF436C17BBK2/16 -18e
    össz: 138

    ami mindkettőhöz kell:
    VGA: ASUS Radeon RX 6650 XT DUAL OC 8GB GDDR6 128bit (DUAL-RX6650XT-O8G) -117e
    Ház: Sharkoon S25-V (4044951019298) (167 mm procihűtő, 400 mm vga hossz) -23e
    ssd: Corsair MP600 Core XT 1TB M.2 (CSSD-F1000GBMP600CXT) PCI-e generáció 4.0 -25e
    táp: CHIEFTEC A-90 750W Gold (GDP-750C) -40e
    össz: 205e

    Szóval mindösszesen
    AM5: 192+205= 397
    AM4: 138+205= 343

    Egyéb kósza gondolataim:
    -Proci hűtőt is néztem, de talán elég lesz a gyári. Ha nem, akkor pl. be quiet! SHADOW ROCK SLIM 2 (BK032) -19e
    -Ha nem ez az ASUS alaplap menne az AM4-es rendszerbe, akkor az ssd nem jó, mert ha jól láttam nagyrészt pci-e 3.0-as szabvánnyal szereltek (ott meg ráadásul az ssd valamiért drágább egy tizessel)
    -16GB ram valszeg hamar kevés lesz, de mennyire? Ezt nem tudom
    Ezek alapján azért nem annyira vészes az az AM5, és pl a ram sokkal gyorsabb. Ha veszek pl hűtőt, akkor a box-os proci helyett vehetek (AMD Ryzen 5 7600X 4.7GHz)-et, az meg már megint izmosabb. Csak így meg kissé elszállok árban.
    -tökre szerettem volna nvidia vga-t, de árban nagyon elszállt egy amd-s ugyonolyan teljesítményhez képest.

    Az lenne a kérdés, hogy mit rontottam el (azon kívül, hogy megszülettem) ;] ?

    Köszi
    MagicRat

  • Magicrat

    tag

    válasz Magicrat #174980 üzenetére

    Sziasztok!
    Megpróbálkozom rövidebbre fogni.

    Segítséget szeretnék kérni az alábbi géphez

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Játékra 90%, Single és multi is, LOL, Dying Light, Borderlandok, Ark Survivor (de ugye ezek amikkel most játszik a gyerek, jobbak most jelenleg nem mennek)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    monitor: ASUS VP228HE
    vinyó adatnak: WCD WD10 EZEX 08wn410 1TB
    perifériák
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, processzor, vga, táp, ház, ssd
    4. Mennyi a kereted rá?
    350-400 körül
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    1920 x 1080 hdmi
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    AM4 és AM5 platform között vacillálunk. Túlhajtás nem lesz. Jó lenne, ha később esetleg fejleszthető lenne a konfig. Használt alkatrészt annyira nem szeretnénk, csak ha nagyon muszáj. A legfőbb szempont az ár/érték arány. :DDD

    Köszi
    MagicRat

  • Magicrat

    tag

    Sziasztok!

    Gépfrissítés előtt állok, és szeretném kikérni a véleményeteket. Elsőre a típust vagy szempontot írnám le, utána a kiszemelt példányt, mert az is érdekel, hogy pl 850W-os táp jó, de ne ezt, hanem amazt.

    Cél, főleg játék lenne (most pl életem játéka lenne a Starfield), meg hogy sokáig ne kelljen hozzányúlni. A monitorral majd még gondban vagyok, mert arra csak később lesz pénzem, ha eladtam a jelenlegi konfigom (remélem lesz 100e a bevétel ott). Ezért ilyen felbontás kérdést most nem tudok még feszegetni :P

    Ezt néztem ki:
    alaplap: B650 - ASUS TUF GAMING B650-PLUS 78e
    proci: AM5 - AMD Ryzen 5 7600X 92e
    hűtő: (nagy és nehéz) - ID-COOLING SE-207-XT ADVANCED 25e
    ház: (ár/érték fontos) - be quiet! Pure Base 500 33e
    táp: 850W (legyen benne kis ráhagyás) - Seasonic G12 GM-850 850W 80Plus Gold 40e
    ram: 32GB (alaplap támogassa hivatalosan) - G.SKILL Flare X5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz 46e
    ssd: (ár/érték fontos) - Samsung 980 Pro 2TB M.2 46e
    vga: (ár/érték fontos) - ASRock AMD Radeon RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC 234e

    Mindent felfelé kerekítettem kicsit az áron, ez most összesen 608e-re jön ki, ami már kissé sok, de még valahogy beadom otthon :DDD

    Köszi ha találtok valami jó csiszolnivalót :R
    Üdv
    Mr

  • Magicrat

    tag

    válasz MaddeNNNN #178416 üzenetére

    Hmm,
    köszi a házas figyelmeztetést, ez az 500DX sajnos ablakos, az meg nálam kizáró ok, a hideg kiráz tőlük :DDD Keresgélek akkor még.

    Az SSD biztos 2 terrás, most itt a legolcsóbb, de nem gagyi IPON-ból, de árukeresőn is van még találat.

    Tápokat holnap összenézem árilag (ez a fél moduláris dolog bejött volna).

    Monitor kérdés: Én 1440p-el teljesen jól elleszek szerintem. 60MHz is jó, nem fps multizok.

    Köszi SyMbioTe-nek is!
    Mr

  • Magicrat

    tag

    válasz MaddeNNNN #178423 üzenetére

    Igazad van, az a 46e az 61. A ramról néztem véletlenül annak az árát. :P

    Okés, akkor min. 90-es monitort keresek :)

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák