Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    Tegnap benyomtam a DFX gombot a kocsimon :)

    Váltás: 2-estől 4-5000 alatt nem váltottam, kanyarban is egy kicsit nagy volt a sebességem mert csúsztam fél sávot, eleinte csak poroszkáltam mert volt ahol még csak aszfalt sem volt de utána nem kellett sokszor lassítanom, 2 sávoson nem tartottak fel, főúton aki előttem volt azt lazán megelőztem majd hazafelé a motor úgy döntött, hogy márpedig itt bekapcsol a takarékos üzemmód és ''nagy'' sebességnél megállt... végülis jól tette mert ott már fékezni kellett volna úgyis... begurultam a közeli mol kúthoz, indítottam és indult is... azt mondják a nálam okosabbak, hogy gyújtás probléma ami igaz is lehet hiszen a kábelek csereérettek, mondtak olyat is, hogy a trafó melegedett túl de nem hiszem mert pont felette van a légbeömlő és meg is tudtam fogni kézzel.
    Mindezt este majdnem 11-kor... a főút városon kívüli szakaszán teljesen üres volt...

    Nem volt rossz sőt... de szerintem a következő DFX üzem majd jövőre lesz... az utolsó is kb 1 éve volt amikor megvettem az autót és érdekelt, hogy mit megy maxon...

    Marad inkább a poroszkálás :D Nem beszélve a fogyasztásról és arról, hogy ha mérnek trafival akkor nem úsztam volna meg 2000 ft-os büntetéssel hanem kb 40e bírság és fél évre ugrik a jogsim... sőt... ezek csak 1,5x sebességnél vannak akkor mi van azzal aki 2x annyival megy? Áh nem jó ez... marad a megszokott városi 55 főút 100-as tempó :)

    Jah a váltásra visszatérve: 50-nél van, hogy én is beteszem ötödikbe de azt csak úgy szereti ha éppen gurulok, amint nyomok neki egy kicsivel több gázt már rángat, negyedikben ilyet nem csinál... mégis csak öreg technika bár ha azt vesszük 4 henger 1.3 liter 75 ló még ma sem olyan rossz :)

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák