Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz lugosi #100810 üzenetére

    Műszaki termékekről beszélünk, így várhatóan ezek egy egyébként is csökkenő piacon már nem mennek vissza. Az inflációt a fizetés követni fogja, idővel...

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #100813 üzenetére

    Igen, a Pana felirat engem is zavar, hogy kitudja épp mikor lesz bandingos a képe vagy a váz folyamatosan nyitogatja zárja a blendét úgy, hogy hozzá se nyúlok a géphez. Ezért is örültem, hogy nem raktak rá semmi extrát, mert az meg eleve nem menne soha se Olympus vázon és feleslegesen fizetnénk ki azt a feature-t.

    Viszont rajta tartom a szemem, mert az ára, a mérete és paraméterei nagyon jók. Szóval majd ha valaki bevállalja és jó, lehet kiegészítőnek beszerzem, este városba meg csillagozni jó lehet, minden másra ott lesz a 8-25 és 60-as macro.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #100813 üzenetére

    "A legtöbb PRO lencse most is annyiba kerül újonnan, mint 2 éve (emiatt a külföldi rendelések már nem is érik meg egy jó ideje), "

    A 2 év pont egy olyan dátum, hogy azóta nem, de előtte nem sokkal meg rengeteget. A 17,25,45 pro árai magasabbak lettek. A 7-14 pro konkrétan 80 ezerrel drágább, az 300 meg 200 ezerrel. Ami nem nőtt, az a 40-150, de talán még a 12-40 is nőtt. (ezt most konkrétan nem néztem) Ezek mind olcsóbbak voltak 2019 őszén, utána jött az emelés, ami jelentős volt.

    De ezt nyugodtan fogadjuk el, mindennek nőtt az ára. Én egyedül a nem pro objektíveknél vakarom a fejem, egy idejét múlt 9-18 (aminek egyébként imádom a képét) soha nem ér 230 ezret, amennyibe most kerül. Annak az árát miért nem tudták eredetiben tartani, mi ennit kér még a fejlesztése után 13 évvel?

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #100804 üzenetére

    Nos, átvettem személyesen a boltban, de online rendeltem. Direkt rákérdeztem, hogy ez egy vissza hozott példány-e, csak mert érdekel meg fura, hogy sehol se kapható jelenleg. Nem, dehogy is az, ez egy bontatlan teljesen új, érkezett a válasz. Sohasem volt még Pro dobozos objektívem, de a dobozon amit kaptam, volt egy repedés a sarkán, ami nyitás után szokott keletkezni. Egyébként belül semmi se volt leragasztva (a doboz se), az objektíven 1-2 apró porszem volt. Szóval ha így csomagolják a PRO objektíveket, hogy sehol se kell ollóval elvágni egy ragasztót sem, akkor elhiszem, hogy kaptam egy bontatlant, mert végülis ezt is mondták.

    A lényeg, jelenleg csak kézből tudtam fotózni és nem állványról, de enyhén decenteresnek tűnik. Viszont nem úgy, mint ahogy nálam szokott, hogy vagy kompletten a bal oldala rossz a képnek vagy a jobb, hanem ennél tök érdekesen a bal felső sarka gyengébb mint a jobb felső és alul pedig fordítva, a jobb alsó a gyengébb, míg a kép közepén tökre egyenletes a kép. A napokban kimegyek a szokásos teszt helyemre, viszem a 9-18-t ami makulátlan és összelövöm őket állványról, stabi nélkül. Nem mondom, hogy ijesztő a különbség, meg a 9-18 az extrém sarkokban maszatol, ez meg ott is éles, így nehéz lesz fej-fej mellett elemezni, viszont csak állványról merek végső döntést hozni.

    Egyébként maga az objektív építési minőségre egy álom és nem húzza el az E-M5 II-t, aminek nagyon örülök. Iszonyatosan éles képet ad, nagyon jók a színek, ha bele r.hadok is lesz egy ilyenem, de csak tökéletes példány jöhet szóba ennyiért, mert ez nem kevés pénz.

    Tudom, többször volt téma, de nagyon sajnálom, hogy így kell boltból vásárolni ebben az országban, hogy sohase lehetsz benne biztos, hogy ami egyszer új, az valóban új-e és nem egy valamiért visszavitt darab. Folyt köv a napokban.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #100827 üzenetére

    Régen azt hittem, peches vagyok. Mára viszont megértettem, hogy működnek itthon a boltok. Ez nem pech, egyszerűen csak el akarják adni a terméket és mivel mindig csak bolti akcióban vagy pénzvisszatérítéssel vettem objektívet, valószínűleg a bolti akciósok mind-mind visszavitt példányok lehettek. Az MM-ben pl. és ezt konkrétan be is vallotta az eladó, fél év alatt nem bírtak eladni egy 25/1.8-at 100 alatt sem, végül leárazták kb. 50.000 Ft környékére (a pontos számra nem emlékszem) én meg sűrűn jártam arra, annyiért meg nem hagyom ott. Aztán hazajöttem és nézem, még egy műanyag sorja darabka is van az objektív közepén, belül. Felkerestem az MM-t, hogy én nagyon szeretném ezt az objektívet, nem lehetne esetleg cserélni? Na akkor fakadt ki az eladó, hogy kicsit elegük van már, hogy ezeket nem lehet eladni és általában veszteséggel árulják őket fél év után, ők visszaadják a pénzt de újat nem rendelnek be, mert nekik az veszteséges üzlet lenne. Na akkor döntöttem úgy, hogy ennyit basszus megér nekem és egy új objektívet elvittem szervizeltetni, kiderült, hogy decenteres is, volt vagy 2 kör, mire okés lett. De ennyiért megérte. :) (Azóta többször voltam abban az MM-ben, igazat mondhattak, mert nincs azóta készleten semmilyen MFT objektívük.)

    Egyébként azóta állt rá a szemem nagyon erre, amióta úgy jöttem haza életem legjobb nyaralásáról, hogy az 500 képből alig lett 1-2 használható, mivel jóhiszeműen elhittem annó, ha egy objektív fókuszál, akkor biztosan jó is. Pana-Leica 12-60 olyan decenteres volt, hogy azt "öröm" volt nézni. Aztán jött a cécó, mert bőven kiestem a 14 napból és nagyon nehezen jöttem ki ebből az egészből, hónapokig húzódott és addig fotózni se tudtam. Az is egy boltban elég jól leráazott termék volt. Van még 1-2 ilyen story, sőt van pozitív eset is, de valamilyen szinten én vívom ki a sorsomat, mert most már biztosan tudom, hogy ami le van árazva, az erősen gyanús és kerülni kéne.

    Kivétel ez alól a pénz visszatérítés, a mostani eset szerintem csak simán szintén egy utolsó példány ami az országban maradt. Miért maradt a boltban? Lehet azért, mert decenteres. Hány ilyen van? Ezt csak a Mintabolt tudhatja, de az is lehet, hogy mivel pro, bejött vagy 20-30 db az országba és csak 1 ilyen, az, amelyik a boltban maradt raktáron úgy, hogy sehol se kapható. Azért is mentem be személyesen, mert az áramos boltban még nem vásároltam és eléggé közel fogok hozzájuk költözni 1 hónap múlva, van is időm most tesztelgetni (utána már nem lesz), bepróbálom hááátha. A dobozt eleve úgy hozták elém, hogy az nagyon erősen bontottnak nézett ki, majd megtesztelem a napokban alaposan, viszont nem tartanám magamnál 14 napig. Arra leszek még kíváncsi, hogy most nincs nekik raktáron, 4-8 héten belül nem is tudnának kapni sehonnan, ha visszaviszem, vajon újra el akarják adni, mint ahogy azt az MM tette a 75-300-al? Ott konkrétan a webshop nem csak, hogy kiírta, hogy 0 darab és rendelésre, hanem azt is, hogy nem forgalmazzák már többet, beállították a mindenkori legolcsóbb árát, hogy még az árukeresőt is bezavarják és kész. Csak aztán visszavittem és direkt szóltam, hogy ez nem jó példány, ne árulják már, küldjék szervizbe... 2 nap után akciósan megint volt náluk egy 75-300. :D

    Nem szabad hagyni magunkat, ezért is jók ezek a fórumok. Sajnos ez egy pici ország, az MFT-s objektíveket itt is mondták, hogy nem igen viszik, így akciónál jó eséllyel futunk bele abba a pár hibásba, ami jár kézről kézre. Viszont én egy jó 8-25-el már úgy érzem, hogy megérkeztem, szóval nagyon nem fog érinteni a dolog egy jó ideig, csak még ezt kell leküzdeni. Ha kell, akkor megveszem eredeti áron is, tényleg eléggé szerelem első látásra dolog. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Oly-Service #100834 üzenetére

    Ez egy nagyon hasznos információ, ugyanis ez a sorszáma. Köszönöm! Akkor ez egy új. A garit nem tudom honnan hozta az eladó, a kezében volt már, utólag rakta bele a dobozba, de az is lehet, hogy menet közben amit még nem láttam bontotta ki és vette elő a dobozból, ezt nem láttam. De nektek elhiszem, hogy ez úgy, hisz ti látjátok, melyik termék hová kerül.

    Meg fogom tesztelni állványról is és ott lesz a makulátlan 9-18 is, tehát gép hiba, tesztelési módszer hiba biztosan nem lesz. Kiderül a napokban. Érzésre amiket kézből lőttem (kb. 12 kép 8mm-en), a jobb alsó sarka taknyol szegénykének, de lehet csak rosszul tartottam stb. stb. Majd az állványos teszt, direkt 9-18-al való összehasonlítás után jobban kiderül.

    Az biztos, hogy amíg a 25/1.8-el 50 ezerért elszórakoztam, mert ár/érték arányt nézve bőven megérte, addig egy 300+ ezres PRO-val nem fogok, viszont az is biztos, hogy kell egy ilyen objektív, mert jó az átfogás, nagyon szép színek jöttek át, kontrasztos is a kép és egyébként iszonyat éles. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #100836 üzenetére

    Nekem annó 2-3 hét volt emlékeim szerint 1 kör, akkor még Portugáliába vitték, most nem tudom, ez hogy megy. Ezt baromi nehéz javítani, 1-1 iszonyat pici eltérés teljesen dönti az objektív képét. Nekem a 25/1.8 bal fele, különösen a sarkoknál gyengébb volt, mint a jobb fele, majd javítás után ugyanolyan mértékben a jobb fele lett gyengébb. Második kör után már közel tökéletes lett, azt már elfogadtam. Szóval ez egy jó kis móka. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Speeedfire #100857 üzenetére

    Vagy tenni egy próbát mégis a 17/1.8-al. Basszus a 9-18 olyan éles képközépen, hogy ihaj és 9mm-en maszatol az összes sarok meg a szélek is, akkora a difi hogy még egy nem fotósnak is feltűnhet, mégis emberek tömkelege imádja azt az objektívet és jó képeket készít vele. Ehhez képest a 17/1.8 nem annyira maszatol a kép széleken, cserébe nem annyira éles középen, de összességében elég egységes képet ad. Nekem volt régen, eladtam, megbántam, vettem megint és bár most megint eladom valamikor, de csak azért mert létezik azóta 20/1.4 és 8-25 is lesz mellé, tehát le lesz fedve a tartomány bőven.

    Azt aláírom, hogy nem a legélesebb a képe, de egy képem se ment kukába az életlensége miatt. Az ára olyan amilyen, én akciósan vettem az igaz, de a manuális fókusz lehetősége is ritka a rendszerben, azt is meg kell fizetni benne. Ha arra egyáltalán nincs igényed, akkor úgy már nem jó vétel valóban.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz syIex #100864 üzenetére

    "minél kisebb legyen a rekesz érték, tehát megpróbáltam 2.8-as értékkel fotózni a páromat relatív közelről"

    Az az objektív csak 12mm-en tudja az f/2.8-t. De ekv. 24mm-en nem igen fogsz elmosni hátteret úgy, hogy egy egész alakos ember benne van. Lépj hátrébb párat és tekerd 25mm környékére, úgy kb. f/3.4-t fogsz látni, de jobb elmosást kapsz.

    Az az objektív egy utazó zoom. Ha egész alakos portrét szeretnél, inkább a fixek világában kellene objektívet keresned, pl. M.Zuiko 20/1.4.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz 0519 #100958 üzenetére

    Én úgy tudom van itt valaki, aki egy pro kategóriás 8-18-at frissített Olympus megoldással és elcsesződött az objektív, mivel gari időn túl van, a Pana úgy tudja javítani, hogy közel teljes árat kér. Ez hol normális úgy mégis? Már eleve az fura, hogy tud elromlani egy objektív firmware frissítés után?

    Nekem is az a véleményem, hogy Panára Panát, Olympusra pedig Olympust. Azért vállalnak felelősséget, semmi másért nem. Hiába egy rendszer, egyszerűen nem egyszer szembesültem én is azzal, hogy a Pana nekiállt az Olympusra mutogatni. Hiába 1000 mérnök szövetsége, ha a boltban azonnal rátolják a másikra a felelősséget probléma esetén.

    Olyan objektíveknél nem érzem hátrányát, ha "idegen", amelyiken nincsenek gombok, vagy valami manuális okosság (vagy vannak, de lemondasz róla, pl. 15/1.7 Olympus vázakon) A 45/1.8 valószínűleg tényleg ugyanolyan jó Pana vázon, mert egy rém egyszerű felépítésű objektív. Viszont ott a Pana 20/1.7, amit már rég megvettem volna, ha nem lenne banding csomó Olympus vázon. Ez is rendkívül fura probléma.

  • jaanoo89

    aktív tag

    Kis infó a decenteres múltamhoz. Úgy döntöttem, újra bepróbálom a 45/1.8-t, mert most a MM-ból + pénzvisszatérítéssel 49 ezer FT-ért hozzá lehet jutni egy új példányhoz, ami még régen is nagy vételnek számított volna, mai árakon meg különösen. Vettem én annak idején egyet (utolsó bolti vásárlásom volt) ami még f/2.8-on is láthatóan decenteres volt, teljesen nyitva meg ég és Föld volt a képe. A boltban azt mondták, lehet a két oldal között ekkora különbség nyitva... de nem, nem lehet! És itt is a példa, a mostani darab tökéletes, ugyanazt fotóztam, ugyanolyan beállításokkal, ugyanazon a gépen, teljesen rendben van a képe már nyitva is.

    Szóval tényleg ajánlom, hogy mindenki tesztelje ezt, mert igenis vannak nagyon jól és nagyon rosszul sikerült példányok is, ami rossz, azt pedig érdemes visszavinni átnézésre.

    Most nagyon örülök, brutál jó képe van. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz MrChris #101021 üzenetére

    Most ha nagyon bele akarok kötni, megnéztem újra, 10 centire belehajolva az iMac monitorába (nem életszerű), talán a bal oldal életlenebb valamivel, de komolyan, ez már az a szint hogy betegesen ezt nézem, vissza veszem teljes képernyős módra és nem ketté választva a kijelzőt 100% nagyításban a bal és jobb szélét egyszerre nézve, nem is veszem észre a különbséget, pedig tudom mit kell nézni. Szóval nálam ez már az elfogadott szint, de az előző az nagyon decenteres volt, még telefonon is látszódott, kukkolás nélkül is. :D

    Szóval ez marad, imádni fogom, főleg ennyiért. :D

    Aginor: Basszus most nézem, hogy az MM visszarakta az online árat 100.000 fölé, én még 83.990-ért vettem, amiből elvileg az Olympus visszaad 37.000 Ft-ot. Sry, írtam az akcióról, csak az Olympus FB csoportjába. Ide ritkábban jövök. :(

  • jaanoo89

    aktív tag

    Próbálj rátenni egy 72-es kerek szűrőt, az is érdekes lehet. Nagy az 8mm-es látószög, én a tartókban nem bíznék feltétlen. Van 9-18-am, kipróbáljuk azzal?

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz t.imi #101059 üzenetére

    Én majd csak jövő héten fogom intézni, de gondolom minden rendben lesz, rendben szokott lenni.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz ecaddsell #101058 üzenetére

    Igen, ha slim szűrővel nincs semmi gond, akkor nincs "nagy" gond... Ez UWA a javából, örüljünk, hogy van rajta szűrőmenet, a 7-14-en nincs. :(

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101066 üzenetére

    Én már szét teszteltem az enyémet, végre nagyon jó példányt fogtam ki. Baromi éles, egyenletes a képe és tényleg hihetetlenül pici. Erről szól az MFT. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz #91873024 #101068 üzenetére

    Én sajnos abból is kifogtam egy decenteres példányt. De ez a mostani nagyon jó. :)
    Statisztikailag mostantól elég sok jó objektívet kellene kifogjak, de igazából már kezd véglegesedni a szett... :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #101085 üzenetére

    Szerintem mindegyik MFT kamera sávosodik bizonyos mértékű ráncigálás után. Itt nincs 14 bites RAW, nem értem miért nincs, de ha "vérprofi" E-M1X és az új OM-1 is maradt 12 bitnél, akkor valószínűleg sose lesz.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #101087 üzenetére

    Jajj de jó, akkor még egy hibalehetőség, amit nem néztem meg annó... Mondjuk nem szoktam sokat húzni a képeimen, csak feltűnt volna már.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz jjeahh #101105 üzenetére

    Az Olympusban nem lötyög a stabi mint pl. a Pana gx80-ban. Szerintem az enyhét még kibírja, én legalábbis futottam vele, azt bírta. Ha garis, akkor vidd. :D

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz lugosi #101117 üzenetére

    Valóban nem egy kategória portréra, mert az Olympus még jobb is. Az a helyzet, hogy oda semmi sem kell a G9 csúcsságából. Se időjárásállóság, se videó... Ellenben jó lenne, ha a bőrszínekkel nem kellene állandóan szenvedni, hanem elsőre vagy kis utómunkával tökéletes lenne. Na erre kell az Olympus, az ezt pont tudja. Ő pedig csak portréra kérdezte.

    320-ből kijön a nagy pirosnál az E-M10IV és pénzvisszatérítéssel az M.Zuiko 45/1.8 párosa, bőven elég hobbi szintre.

    Viszont ha idővel már nem csak portréra kellene a gép, akkor jelentősen árnyalódna a kép...

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #101207 üzenetére

    Lehet valamelyik alkatrészből hiány van és inkább foglalkoznak az OM-5 gyártásával. Csak adná az ég, hogy visszahozzák az E-M5 II-nél használt anyagot.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101525 üzenetére

    A mai világban, minden ami nem OM-1 szint, az kevés ilyen Fuji vázak mellett. Sajnos ez van, egy E-M5 és E-M5II-höz képest mindenképp nagy ugrás ez a mini E-M1 III, tehát lesz kiknek eladni ezt, de E-M5 III-ról nem hinném, hogy váltanának.

    Én azt gondoltam, butított OM-1 lesz és nem egy mini E-M1 III. Az árakat meg hagyjuk, mindenki emel, manapság már nagy kiváltság a fotózás. Az OM-1 ára is valószínűleg fel fog menni januártól 900.000 Ft fölé, érzésre az lesz ami a 300-as zuikoval, 799-ről 999-re fog felmenni. Szerintem aki még ésszerűen szeretne fejleszteni, az most vegyen OM-1-t vagy a nagyon régi pici vázak helyett egy E-M5 III-t, mert utána ár/érték arányt nézve nem fog jól járni és már az Olympus felirat se jár.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101537 üzenetére

    Nem olyan rossz ez, csak többet vártunk. Tulajdonképpen megkaptuk 100 ezer Ft-al olcsóbban az E-M1 III-at a tesztelők alapján attól egy picit gyorsabb fókusszal. Ha így nézzük, ez nem rossz, mert nagyon picike vázban adják azt, amit régen egy nagyban adtak. (pl. live nd, kézi hi-res). Viszont többen azt mondják, lesz árváltozás (drágulás) januártól.

    A menü engem túlzottan nem érdekel, kirakták végre a B módot a tárcsára, így nem igen mászkálnék eztán a menüben.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Neck #101545 üzenetére

    Oké, de akkor mit veszel 530.000 Ft-ért? De ez a még rádobok 150-et és akkor ezt meg azt veszek szálat most engedjük el, ennyiért vagy ettől olcsóbban mit lehet kapni mai árakon annak, akinek fontos a csepp és porállóság és a méret?

    Én annak idején 250.000 Ft-ért vettem az E-M5 II-t, de annak idején 250 Ft-ért vettem tejet is, amit most 500-ért veszek.

    Újonnan egyébként valszeg a Fuji vonalat választanám, de régi áron vásárolt, akciós olcsó objektíveket nem tudnám rá rakni, szóval meglévő tulajként kérdezem.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Neck #101547 üzenetére

    Azért hegyezem ki, mert ez sok pénzbe kerül egész egyszerűen. Az nem kevés tervezés, tesztelés, garikkal kapcsolatos ügyintézés, hogy valaki rá mondja azt, hogy na ez csepp és porálló és ha valami baja lesz a gépnek, nem dobják vissza, hogy hékás úgy látjuk víz érte a gépet, ugrott a gari, mert mi ezt nem csepp és porállónak terveztük. Ezt igenis nézni kell és ennek ára van, méghozzá nem kevés.

    aginor: Úgy tudom a két Fuji nem szigetelt, az egyikben még csak IBIS sincs és kényelmes méretű szemkagylót se lehet rá tenni, csak valami kínai fura megoldással lehet megoldani. Számomra ez nagyon belépő szint. Z50-ben szintén nincs IBIS, ma már ilyen gépet nem vennék. Az A7II már valós alternatíva lehet, bár az meg nem ez a méret.

    Ennek a gépnek a valós ellenfele egész egyszerűen az E-M5 III vagy egy Ibises csepp és porálló Fuji X-T40 ami nem létezik, illetve a Sony a6600, a többi nem ez csomag. A Sony pedig valszeg ettől jobb, csak kétszer drágábban kellene hozzá objektíveket venni újra.

    Ahogy kezdtem, ez a gép nem feltétlen az újakat fogja idehozni, hanem a régi E-M5 és E-M5 II tulajoknak készülhetett, illetve akiknek elég az E-M1 III tudása, de azt szeretnék kis méretben megkapni. Az árak pedig hamarosan újra változni fognak és mindenkinél! :(

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Neck #101551 üzenetére

    50.000 Ft-ért vettem 25/1.8-at, 45/1.8 is e körül volt. 100.000 Ft-ért vettem 9-18-t és 120-ért a 60-as macrot, mindegyik teljesen új, garis volt, akciókban. Ezeket ilyen színvonalon, ilyen áron sehol se kapom meg. Ha én most nem ezt venném, hanem mondjuk a Sony 6600-t, akkor vehetném újra ezeket, de egész biztosan nem ilyen árakon. :) Ezek ugyan nem csepp és porállóak, a macrot leszámítva, de ha OM-5-nél maradok, akkor biztosan kitben jönne hozzá a 12-45 is, a zordabb témákhoz, amik tervben vannak.

    Újonnan más a téma, az is lehet, hogy több pénzt pumpálnék bele és eleve már FF szett lenne, de most ebből főzve, lehet veszek még egy gépet tőlük és akkor elérték azt, hogy az E-M5 tulajok egyike már frissít is. :D

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101574 üzenetére

    "Tehát jelenleg 100K a felára a pár szoftveres fícsőrnek és az OM System logónak. Nonszensz és aránytalan. Szerintem."

    Levezetem, én miért nem gondolom így. Tehát az E-M5 III az az E-M1 II kisebb, butítottabb változata volt. Azóta lett E-M1 III új processzorral, jobb stabival és 1-2 szoftveres fícsőrrel. Ez az OM-5 pedig egyáltalán nem E-M1 III butítása, hanem ugyanaz a tudás egy kisebb vázban, jobb szigeteléssel és egy picit jobb AF-el. Tehát nem igaz az, hogy ez kvázi ugyanaz, mert valószínűleg a szoftveres újítások egy része az E-M5 III-től újabb processzornak is köszönhető. Én úgy tudom, hogy a kézből kitartható HI-RES mode-hoz az E-M1 II-nél erősebb cpu és egy picit jobb stabilizátor szükséges, tehát ezt biztosan nem tudják firmware frissítéssel megoldani.

    Az ár húzós, köszönhetően a jó magyar Ft-nak, de ez nem a japánok dolga, hanem a miénk lenne. Őket tökre megértem, lehozták kis méretben az E-M1 III tudását, azaz végre pici méretben is készíthetek kézből 50mpx-es fotókat, ez pl. nagyon jó dolog. A képminőség natív 20mpx-elt nézve nem lesz jobb, de igazság szerint az OM-1 sem jobb feltétlen, csak gyorsabb. Ennyi van az MFT-ben és nem több. Ami gáz, az a 4K 30 fps-el és a micro-USB, valszeg az a szenzor csak ennyit bír, a micro-USB-hez meg nem nyúltak, mert magához a vázhoz se. Szerintem mindenki boldogan fogadta volna ezt 430 ezerért, de nem ennyi lett, ahogyan semmi se kerül már annyiba, mint 2 évvel ezelőtt, sem itt, sem más gyártónál.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101589 üzenetére

    Nem teljesen értelek. Neked nagy méretű vázad van, van hová tovább lépned, OM-1-nek hívják, drága, de a lehetőség ott van. Ez az OM-5 pont nekem előrelépés, E-M5 II után. Tökre más a célközönsége egy nagy markolatos váznak, meg egy picikének.

    Próbáltam jelezni, hogy azért az nem igaz, hogy csak szoftveres frissítésről van szó, ennek ellenére továbbra is ezt mondod, csak nem értem miért. Az E-M5 III-hoz képest +1 FE-vel jobb stabit kapott és új CPU-t, ennek hatására nyílt meg pár új szoftveres fejlesztés, amiből a kézi HI-RES mód pont hogy messze jobbá teszi a gépet az elődjétől. Azokban az esetekben ahol ez használható (az én témáim 80%-ban biztosan) jelentős javulás érhető el, akár csak úgy is, hogy visszaméretezem és zajszűrőként használom a többlet infót. Ezek ugyan szoftveres újítások, de csak úgy jöhettek létre, hogy új hardvert kapott. Igen, rendszeren belül ez már létezett, de más ligában, egy nagyobb vázban, ami az én táskámban el se férne már.

    Bárki: Van itt valaki, aki bármilyen márkát is használ és mindig frissít a következő generációra? Aligha hiszem. Ez a váz az eredeti E-M5 esetleg E-M5 II tulajoknak lehet előrelépés, vagy akiknek fontos a kézi HI-RES és nem akarnak E-M1 III-at cipelni. Esetleg, aki elégedett az olcsó 1.8-as fixeivel és úgy dönt, az E-M10 szériából feljebb jönnek, de azt a méretet továbbra is szeretnék tartani.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #101602 üzenetére

    Valószínűleg igen. Az E-M5 II-t imádom, de az a 16MPX épphogy elég, ha kicsit vágni kell belőle, már necces és sokszor zajt is kell szűrnöm. Az 50 mpx-es móddal szerintem jóban leszünk. :) No meg a stabi az kb. +1.5 FE-t fog meg, így nekem határozott az előrelépés, kivéve a fém vázat.

    Az a problémám, hogy most költözök lakásfelújítás után végre sajátba és hát az sokat elvitt. Ha viszont nem most venném, hanem csak tavasszal, nincs rá 5 év gari. Szóval ezt kellene még fejben rendbe raknom. :D

    Hosszútávon valami olyasmi gondolataim vannak, hogy marad az MFT a kis méret miatt és ha megtehetem, 1 célterületre (UWA) FF vagy sokkal inkább Fuji KF hogy még a számomra kedves 4:3 arány is maradjon. De kitudja, lehet nem fog ennyire érdekelni akkor már a fotózás és csak teló... Most viszont még MFT, bárhogy is számolok, nekem ez megéri és előrelépés is.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #101603 üzenetére

    Szerintem itt most huszadrangú, hogy kinek tetszik és kinek nem, engem az zavart, hogy azt állítod, szoftveres update + logo miatt kell többet fizetni. De ez nem igaz, mert mindenki tudja azóta már, hogy ez elődhöz képest új cpu és új stabi is került, tehát valótlan ez az állítás.

    A többi nem zavar, nekem tetszik, leszámítva, hogy nem Olympus van ráfirkantva, neked nem tetszik, ezzel nincs is semmi baj.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz 0519 #101606 üzenetére

    Igen, szoftver fejlesztőként tudom, hogy az nem kevés pénzt jelent. Egyébként itt tényleg a kézi HI-RES mód a vízválasztó, aki azt ki tudja használni, olyan részletességű képek érhetőek el vele, ami csak tripoddal volt elérhető az E-M5III / E-M1 II párosokkal. Ez nagy előny, felhasználhatod zoomra vagy zajszűrésre is. Sokkal nagyobb előnynek gondolom, mint hogy + 0.5 vagy 1 FE-vel jobb stabi van benne, mint az elődmodellben. Aki viszont kevésbé tudja ezt kihasználni, annak tényleg nem lesz nagy eresztés a váz, de az látja mi a jövő és eldöntheti, hogy még "olcsón" vesz E-M5 III-t vagy megy másfelé. :)

    Többiek: Egyébként nem tudhatjuk, hogy a háttérben milyen szerződések íródtak átvételkor, lehet, hogy nem is jöhetne már firmware frissítés az Olympus alatt fejlesztett Olympus feliratú régi vázakhoz. Ez esetben tökjó, hogy itt az új gép, amihez meg már jöhet. Az idő választ ad majd ezekre. Az, hogy ilyen döntések vezettek ahhoz, hogy csődbe menjenek is erős szerintem, mert az Olympusnak nagyon régóta nem a fényképezés a fő profilja és ha fekete világban járkáltak, vagy csak simán nem megy jól a szekér, akkor mindig a fő ágat mentik, a veszteséget meg átkönyvelgetik máshová. Most fog kiderülni, mire jutnak, kaptak egy modern gyárat, alacsony logisztikai költséggel tudnak gyártani és a fő profil az a fényképezők és objektívek gyártása. Ami érdekes ebben a történetben, hogy a Panasonic nem cserélt gazdát, mégse látok ott eget rengető fejlesztéseket, a GH6-t nem tudom egyértelműen jobbnak mondani az OM-1-től, pedig ott tényleg volt idő fejleszteni. Közép kategória MFT vonalon meg nincs is, maradtak a régi vázaknál. De a Nikont se szapulták, mint késő belépőt, hogy a Z6 II és Z7 II szinte ugyanaz lett, csak erősebb cpu-val. Vagy szapulták, csak lemaradtam róla? Nincs már akkora pénz ebben az iparban, rá kell állni a szoftverfejlesztésre rendesen.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz MrChris #101622 üzenetére

    Lehettél volna annyira "korrekt", hogy legalább a legolcsóbb FF géppel példáloztál volna. Most mihez kezdjünk, ez egy kb. háromszor annyira kerülő Sony!

    Az a baj, hogy én is terveztem jövőre dzsungelezni, de lehet szólni kéne az OM Systemnek, hogy adja el a nemrég szerzett gyárat, meg úgy mindent, mert bár úgy hirdetik, hogy outdoor kamera, valójában csak hegymászós rendszer, talán arra elég dinamikával (szigorúan csak az alacsonyabb hegyekre jó, ahol nincs hó), másra nem valami jó sajnos. :(

    Én azért megpróbálom 1 db vázzal + 1 db telóval lehozni azt a nyaralást, hátha összejön és még értékelhető képek is születnek.

  • jaanoo89

    aktív tag

    Az E-M5 II-ről elkezdett leválni az a bőrhatású anyag a markolatról. Igazából még tartja, csak már alá tudok nyúlni. Szerintetek ha becsöpögtetek oda pillanatragasztót és rászorítom, az megoldás lehet?

  • jaanoo89

    aktív tag

    Nem tudom, volt-e már, de érkezik a Laowa 6/2, 180 grammal és 58mm szürőzhetőséggel. Sarkok MFT-n vajon milyenek lesznek? :D

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102005 üzenetére

    "sajnos a 40150 f4 már drágább és még nem láttam akciózva"

    Pedig most jókora akció volt, 75 ezer Ft pénzvisszatérítés. Csak nem lettem kisegítve az akcióval, mert se állványról, se kézből nem bírtam még olyan képet lőni vele 100mm alatt, (de főleg 40mm-en) hogy a képet végig nézve a komplett bal fele ne legyen életlenebb a jobbtól. Szóval megtartom így, hogy van furcsa PRO optikám olcsóbban, vagy elállok tőle és gondolom veszek másikat eredeti áron. Hozzáteszem ez a 2. PRO optikám, a 8-25 is ilyen volt, csak ott meg a jobb oldal volt rossz, annyira nem akartam ezt elhinni egy PRO objektívről, hogy összelőttük aginoréval, de az övé meg jó volt. Az is ment vissza, az "olcsó" 9-18 maradt, mert nagyon idegtépő állandóan visszavinni az objektíveket ilyenek miatt és feladtam a PRO-ságot, nagylátóban, jó az is. :)

    Szóval ha tudnék valamit kifogásolni a rendszerben az nem az, hogy drága, hanem, hogy amikor akció is van (én csak akkor veszek) nagy arányban nem tökéletes optikát kapok és ez feszkó, idő, görcsölés stb.

    0/2 jó Olympus PRO objektív.
    1/2 jó 17/1.8
    1/2 jó 45/1.8
    1/2 jó 25/1.8
    0/2 jó Panasonic-Leica 12-60

    és a végére: 2/2 jó kitobi, 1/1 jó 9-18 és 1/1 jó 60-as macro. :D

    Tehát létezik olyan, hogy tényleg jót fogok ki még akciózva is (illetve általában a 2. már jó lesz), nem tudom milyen lenne az arány, ha mindig csak teli áron vennék, lehet ugyanaz, de ez akárhogy nézzük, nem okés.

    Ha az ember nem vár akciókra, akkor valóban drága rendszer lett, új belépőként érdemes lehet másfele is kutakodni ilyen árak mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #102016 üzenetére

    Termékcserére nem tudom hogy lehet megoldani a pénzvisszát, arra dec 31 dátum kellene, a napokban eldől, még elmegyek egy utolsó körre. Felfoghatom úgy is, hogy 150mm-re legalább elmúlik ez és ott milyen szép képet ad, de azért ez így akkor is savanyú.

    A 45-el nekem olyan storym volt, hogy az volt az utolsó, amit nem weben rendeltem, hanem személyesen a zöld boltban vettem. Elmentem szembe álltam a parlamenttel és olyan képet lőttem vele még f/4.0-ra rekeszelve is, hogy a fényképezőn alig kellett belenagyítani, hogy lássam a két oldal között a különbséget. F/1.8-on pedig botrányos volt, még F/5.6-on is voltak különbségek, kb. f/8.0-ra rekeszelve lett jó. Visszavittem a boltba, ahol azt a választ kaptam, hogy mit akarok nyitva, simán lehet ekkora különbség a két oldal között, ha tájképezni akarok f/11-re rekeszeljek. Mondom szerintem meg nem kéne nyitva se nagy különbségnek lenni fixnél, max kicsit rekeszelve már főleg nem, különben veszek egy sötét zoom-ot és rekeszelek f/11-ig. Ott próbálgatták a boltban (nem végtelen témánál), nagyon rossz jelenet volt, alig akarták visszavenni, mert hát az objektív jó, hisz bekapcsol a gép. 1 évvel később volt a piros boltban akció úgy, hogy még pénzvissza is járt érte, szóval újonnan 50-ért elhoztam, mondom ennyiért megéri nekem, max tájképezni nem használom, de portréra (amit keveset lövök) ennyiért ok. Azért elvittem azt is tesztelni már csak érdekességből is és lám, teljesen nyitva is makulátlan és olyan hihetetlen éles, hogy öröm ránézni. Szóval óriási a szórás. No, azóta csak neten rendelek mindent.

    Szóval jó a 45/1.8, nagyon jó, ha jót fogsz ki.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #102016 üzenetére

    "Te különösen peches vagy, de amúgy sem OK a minőség mostanában már a PRO vonalon sem."
    Tapasztalat?

    Fene tudja, mennyire vagyok peches. Valami itt nem ok az tuti, de pl. költözés után a beépített sütő, főzőlap, hűtő, mosogatógép, mosógép, tv jó lett, amiket sokkal macerásabb mozgatni, szóval inkább az objektíveket választom, ha valamivel mindenképp muszáj szívni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #102021 üzenetére

    Ha kapok újat, akkor a számla is új, amire nem jár pénzvissza, ezt meg még nem regisztráltam be, de majd utána járok.

    Azzal a 45-el lesz valami úgy, hogy egy zoom a végén látványosan jobb, mint egy fix rekeszelve. Arról volt teszt netszerte, hogy a 12-40 képszélen élesebb a 12/2-től, de azért a túl végén aligha lehet jobb a 45-től. Tavasszal lesz időm ilyesmire, ha gondolod majd összelőhetjük az enyémmel, tippre f/2.5 és felett nem fog az a zoom vele lépést tartani, akárhogy is rekeszeljük majd a zoomot. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #102016 üzenetére

    "Visszatérve a te 40-150-edre, azon nem gondolkodtál el, hogy javítást kérsz rá, vagy méginkább termékcserét?"

    Most voltam a mintaboltban, kiderült, hogy még elállásra sincs jogom, nemhogy termék cseréjére.

    Tehát neten adtam le a rendelést, de személyesen vettem át, még 14 napon belül vagyok, vittem képet is, látták, egyértelműen decenteres. Viszont mivel személyesen vettem át, nincs jogom elállni, a cserét eleve nem ajánlották fel, tehát egyetlen opcióm az maradt, hogy javíttatom. (Volt már javítás egy másik objektív kapcsán, az 3 körös volt, baromi hosszú idő és tökéletes nem lett, csak elengedtem, mert óriási akcióban vettem és nem náluk)

    Meghallgattattak velem egy videót, ami erről szól, de én speciálisan az esetemet nem hallottam ki, amit jeleztem is. Netszerte azt olvasom sok helyen, hogy mindegy, hogy személyesen veszem át, a rendelés módja számít, azaz a neten írtak szerint járna az elállási jog is, ha ezt választanám. Jeleztem feléjük, hogy pont volt 1 évvel ezelőtt egy ilyen eset, a 12/2-vel, ott elállást választottam, szintén netes rendelés és személyes átvétel. Akkor felajánlották a cserét is, de az elállás mellett döntöttem. Idén már ehhez nincs jogom, de hogy tavaly akkor miért volt ehhez jogom, azt nem tudni.

    Szóval leírtam nektek, hogy tudjatok róla, nem fogom átnyálazni a fél webet újra emiatt, de érdekelne, hogy lett volna ehhez jogom csak a mintabolt szerint nem, vagy tényleg változott valami tavaly óta és egyáltalán nincs ehhez már jogunk.

    Nyilván választási lehetőség hiányában kértem a javítást, nem kaptam más opciót.

    [ Szerkesztve ]

  • jaanoo89

    aktív tag

    Azóta kaptam egy hívást, hogy mégis van jogom hozzá, sőt, lesz lehetőségem megnézni egy másikat is teszt erejéig. Hát őszintén kiváncsi vagyok a tesztpéldányra, ugyanazon a helyszínen kipróbálom.

    Igazából nem is ennek örülök nagyon, hanem hogy megmaradt a segítőkészség, nem tervezek kilépni a rendszerből, valszeg még egy valag pénzt ott hagyok náluk, de csak tökéletes példányt fogadok ezentúl el. :)

  • jaanoo89

    aktív tag

    Miután a Mintabolt viszonylag hamar felhívott és elnézést kértek, én ezen sorok után sokat már nem rugóznék, hiszen élhetek a jogaimmal. Az volt az igazán furcsa, hogy a megszokott (mindig segítőkész) páros dolgozik ott már évek óta, tavaly pepitában egy ugyan ilyen helyzet előfordult, akkor termékcserét is ajánlottak (csak a kipróbált teszt 12/2 eléggé életlen volt, az enyém meg decenteres a jobb oldalra, lakásfelújítás közepette mit szenvedjek ekkora szórású objektívvel, lemondtam róla) és hogy van jogom elállni, az pedig fel sem merült. Most viszont ez a fülhallgatós story nem volt valami szimpatikus, mert ha fel vannak készülve az esetre, akkor miért nem volt benne a videóban az én esetem? Illetve ez a páros tavaly tudta a jogszabályokat, idén már nem. Tény, hogy én nagyon figyelem a decenterességet, mert a fő témám a tájképek és már nem 1 objektívet vittem vissza (ami akár gyanúra is adhat okot, bár képet is vittem magammal), de ugyanakkor törzsvásárló vagyok 4 Olympus géppel a családban és ennél több objektívvel (amik között voltak elsőre is jó példányok), szóval meglepődtem, hogy ott a helyszínen csak így tudtuk ezt megoldani. Rákerestem angol oldalakon, tele a net decenteres storykkal, meg hogy amit én is tapasztaltam, a szerviz elsőre nem csinál semmit. Szóval jó lenne, ha az OM System nekiállna nagyobb arányban normális objektíveket gyártani (tud nagyon jókat is), mert ez az eladónak és a vevőnek is marha kellemetlen. Simán lehet, ha kiszámolnám a Senior programozói béremmel ezt az időt, amit tesztelésekkel töltöttem (hogy biztosra menjek) ahelyett, hogy programoztam volna, már buktam az összes pénzvisszatérítést az évek során, valamint a gépemet is amortizálom, stressz, stb. Stb. Ha pedig ezt a gondolatot tovább viszem, előbb lesz hajlandó az ember lemondani a kis méretről és egy tőkeerősebb, valószínűleg tesztelésre is többet költő vállalat termékeit választani.

    De hogy a lényegre térjek, lett lehetőségem a Mintabolt jóvoltából egy teszt példányt kipróbálni és úgy éreztem, szeretnék még biztosabbra menni, tehát éltem a lehetőséggel, amit ezúton is köszönök. Ugyanazon a helyszínen, ugyanazokkal a beállításokkal nagyjából ugyanolyan fényviszonyok közt kipróbálva, a kapott tesztpéldány gyakorlatilag tökéletes. Szokták mondani, hogy egyik zoom sem teljesen tökéletes ilyen téren, de ez nagyon közel áll hozzá, 100%-os nagyításban, 40mm-en nyitva is nagyon szép egyenletes képet ad a két szélen, míg a kép közepe pontosan ugyanolyan éles, mint az én példányom. Ha ilyen példányt kaptam volna, egy szót sem szólnék. Szóval létezik olyan 40-150/f4 ami jó, a bibi az, hogy nekem egyelőre ilyenem nincsen. A javítás mint lehetőség eleve nem szimpatikus, hiszen honnan tudjam, hogy ugyanolyan paraméterekkel kapom vissza a megbontott objektívemet? Pl. Az Apple meg is jegyzi az okosóráknál, hogy ha kijelzőt cserélsz mert mondjuk betörted, megcsinálják, de csökkenhet a vízállósága. Nem vagyok mérnök, nem tudom pontosan mennyire babrálnák meg, de egy PRO objektívről beszélünk, nem kevés pénz, nem jó szerintem, ha javítással kezdődik a story. Szóval majd hétfő/kedd magasságában kiderül, milyen lehetőségek maradtak. Annak örülök, hogy láttam egy jó példányt, annak viszont nem, hogy ez megint nem kevés időmbe, kellemetlenségbe került.

    Aki kíváncsi az objektívre, a jövő hét közepén már vissza viszem. Szerintem jó darab, jól áll közepes méretű vázon, órákat lógott a nyakamban, meg se éreztem, elég éles, túrázni nagyon jó lehet vele.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz forceberg #102083 üzenetére

    Igen, ez a magyar valóság, de ők idáig nem voltak ilyenek, viszont ez a videó tudtommal már nem először került elő, ami nem szép dolog. Technikailag akkor mi vagyunk a gyártó tesztelői? Majd mi teszteljük tovább a szervizük hatékonyságát is?

    Ilyet egyébként csak márkahű emberek szenvednek végig, most megnéztem a Fuji X termékkínálatát, hát nem semmi, mennyire kiépítették a rendszert. Amikor én MFT-s lettem, nagyjából 1 kitobijuk volt csupán. :D Szóval választási lehetőségünk jobban van, mint annak idején volt, az ottani minőséget mondjuk nem ismerem, az árak egekben, de van egy szint ami után feladja az ember, mert a szabadideje és hogy a jövőben ne vegyen stresszesen objektívet, az fontosabb a pénztől.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102093 üzenetére

    A fuji lehet, hogy szépen kiépítette az obi és váz kollekcióját, csak baromi drága is lett (vagy már a kezdetektől az). Lehet ez az ára a jobb minőségnek.

    Én nem az olcsósága miatt lettem MFT-s, hanem elsősorban a méret miatt, illetve amiatt, hogy amikor elkapott az E-P1 láz, egyedül ebben az egy gyártóban volt fantázia MILC vonalon, tükrös világot meg eleve szerettem volna kihagyni. Van egy elég jó szettem, 9-18, 25/1.8, 45/1.8, 60/2.8. A családban egy kitobi meg utazoozom, ezekkel már szinte mindent is le lehet fotózni. Viszont képminőségben előrelépni, illetve bővíteni nem tudtam tele és uwa téren se. Sorra jöttek a rossz példányok.

    Hosszabb távon gondolkodva, az E-M5 II nagyon nem mai csirke, a telét és az UWA-t valahogy csak megoldanám, előbb-utóbb úgyis kapnék jót is, nagyjából 1.2-1.5 misi van még bennem, amikor azt mondanám, mindenem jó, kész az egész és a gépem sem régi. Viszont ezt a pénzt bele lehet rakni más gyártóhoz is, akár gép + UWA kezdéssel és ha az beválik, lehet szépen lecserélni a szettet. Lehet hogy nem szívnék, vagy csak annyit, mint amennyit még ezzel a telével és uwa-val meg új géppel fogok, de már akkor is megérte, mert van egy újabb, jobb képminőségű szettem. (Ami nagyobb picit és drágább is)

    Ha biztosra tudnám, hogy ezentúl semmivel se szívnék MFT vonalon, még mindig maradnék. Igazából ezt kell magamban lezongorázni, mert a bizalmam eléggé megingott. (Egyébként elromlani nem igen romlott el tőlük semmim, leszámítva az ezeréves E-P1 stabiját, de az megszolgálta az árát bőven, szóval ha sikerül jót a kezembe kapni, az állja a sarat.)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz aginor #102107 üzenetére

    “Ez butaság, de látom, azóta ők is rájöttek.”

    Igen, Te ezekről lemaradtál, azóta minden megoldódott. A mintapéldányt visszavittem, ha valaki meg akar bizonyosodni milyen a 40-150/4, az megteheti. Ezúttal pedig korrektnek gondolom azt is megemlíteni, hogy a Mintabolt segített volna a lehető legjobban megoldani a helyzetet, de végül elálltam a terméktől.

    Lakásfelújításnak épphogy vége (aki ilyet végig csinált napjainkban, az nem akar egy jó ideig semmi negatív dolgot magára venni), szóval nem akartam vállalni egy újabb példány megnézését. Mindenképp le kell nyugodjak, addig használom azt, amim van, maximum megcserélem a nyaralásokat és nem sivatagba meg magas hegyre megyek velük.

    Viszont ez egy jó időszak is egyben arra, hogy mélyrehatóan megnézzem a konkurenciát is, mert évek óta nem volt lehetőségem, sem időm fejlesztésbe fogni. Azóta esetleg változhatott pár dolog. Gondolok itt olyasmikre, hogy pl. A Fujifilm vett egy Olympus gépet és rájöttek, hogy az IBIS jó. :R
    Vagy a Sony végre gyárt normális ergonómiájú gépeket, esetleg a Pentax Milc-et… Ebből az elsőt el tudom képzelni, de a többit is kiderítem. Aztán ki tudja, lehet találkozunk még MFT-s ügyek kapcsán.

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102109 üzenetére

    Lehet, de a belvárosban nem sok távoli téma van. Én nem javaslom a decenterességet közeli témán tesztelni. Pl. egy tele objektív esetében simán lehet, hogy nem sikerült precízen merőlegesen állnod és a témád néhány méterre van, simán kaphatsz fals képet is az objektívről, azt hiszed, hogy az, miközben meg nem. Illetve 1 méteres távolságban itthon majdnem mindegyikkel tudtam tökéletes képet lőni, de az egy tájkép esetén nem sokat jelent.

    A legjobb módszer az (ezt több blog is megemlíti), hogy a téma legyen jó messze. A Duna kb. 350 méter széles Budapesten, amelyik objektív ott nem vérzett el, az sehol sem.
    (De általában 20-30 méter is elég volt)

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102122 üzenetére

    "Nem tudom külföldön hogy megy ez, mert olvastam fórumokon, hogy valaki elhoz 2-3 obit és kiválasztja melyik jó neki, a többit visszaküldi."

    Pont ez jutott az eszembe a hétvégén, sokat agyaltam az elmúlt pár napon. Mennyire lett volna az etikus, hogy ha már a 8-25-ből is kettőt rendeltem volna, tehát pontosan tudom, hogy aginor elöl elvittem volna a jó példányt, illetve az enyémet is. (Ő enélkül is vett volna ugyanúgy.) Jogilag ezt megtehetem és teljesen más a pszichológiája a rossz példány visszavitelének, ugyanis az így is úgy is vissza lesz adva, de utána nem rajtam van a "teher", hogy a következő vajon jó lesz-e és ha ultra peches vagy, hogy az se, akkor Te magyarázkodsz, ugyanis azt úgy sem hiszik el, hogy 2 PRO objektív rossz.

    Igazából az egész decenter témához felkészületlenül állnak az eladók, sokan a jelenséget se ismerik, az egyik zöld boltban megpróbálták igazolni a 45/1.8-al, hogy az tuti jó, csak én vagyok a béna 10 év rendszerhasználat után, hogy 50 képből nem tudtam egyenletes élességűt lőni. Kérdeztem, hogy hogy szeretnék bebizonyítani, esetleg elkísérnek a rakparthoz, most pont ráérek, de nem, ott a boltban, ahol nem volt 3 méter hely sem. Aztán nem jött össze, utána azt mondták, hogy de nem is lehet ekkora elvárásom, hogy a 45-ös nyitva vagy kicsit rekeszelve egyenletes legyen... Micsoda?? Na add vissza a pénzt kérlek, majd a kövi akciónál újra próbálkozom. Jött is másol egy jókora akció, annyira jó áron, hogy azzal már bevállaltam volna, hogy akár f/2.8-on sem egyenletes, de portréra azért az árért attól még jó. Azért kimentem megnézni és lám, annyira jó példány, hogy nyitva is makulátlan. Amúgy hiába mennék vissza megmutatni, valszeg nem érdekli, de vajon hány emberrel játssza ezeket újra el azóta is? Az egész story egyébként a Panasoniccal kezdődött. Bementem a szervizbe, elmondtam mi a helyzet, kikapta a kezemből az objektívet, elment egy helységbe ahol nem csukta be az ajtót, 2 kattanást hallottam, majd visszejött, 5 perc se telt el és azt mondta, már jó, csak meg kellett dönteni a frontlencsét, mert valszeg nekivágtam valaminek (nyilván) de most már jó. Kérdeztem, hogy ki csinálta ezt ilyen gyorsan? Hát mázlim van, mert pont bent van a technikusuk. Dehát egy szót sem hallottam, hogy tudtad elmondani neki mi a baja és hirtelen lett eszköze hozzá és hirtelen tudta milyen irányba kell megdönteni és hirtelen beállította és letesztelte és azt állítja hogy jó és még 5 perc sem telt el? IGEN! Csak úgy tudják a továbbiakban javítani, ha újra kipróbálom, hiszen most jó... Áhh szóval annyira szürreális storyk ezek, nem mesélném tovább, de úgy megviselt, hogy akkor leraktam a felszerelésemet 3 hónapra és megedződtem jogból.

    Valahogy alkalmazkodni kell a helyzethez, lehet, hogy tényleg a 2 objektív berendelése lesz a megoldás...

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102131 üzenetére

    "Nem kell mondanod semmit."
    Igen, no de indokolni azért illik, főleg, ha szeretnél jó kapcsolatot ápolni a bolttal, mert terveznél ott még 2-3 dolgot venni... Egy szint felett ez már kínos mindenkinek.

    "Az eladó, mint avanzsált szakértő mindent a vevőre fogott"
    Na ez tipikus szerény kis hazánkban. A Panasonic szervizben is akárhányszor voltam, az ügyintéző profin értett az objektív tervezéshez, hi-fi tornyokhoz, tv-khez, mindig valami más gonddal álltak körülöttem és mindenkit kiosztott. De ha ennyire penge mindenből, miért áll ott, ahol? :D

    "Van aki nyaralásra, eseményre vesz egy obit és 14 napon belül visszaviszi. Az már használt. Kis por belemegy vagy 1-2 pici karc rákerül."
    Azt hiszem ilyen esetben nem kötelező visszaadni a teljes vételárat, hiszen kárt szenvedett a bolt. (Ebben nem vagyok biztos, logikusnak tűnik viszont.)

    Részemről túl tárgyaltuk. Én most eldöntöttem, hogy ez egy jó időpont megnézni másokat is, a másik retró vázakat gyártó vállalat is szimpatikus és végre ésszerű termékpalettája is lett, a gépekbe pedig elkezdett IBIS-t rakni, én rájuk próbálok valószínűleg egy gép + objektívvel, ha az jó és tetszik, akkor megindulok...

Új hozzászólás Aktív témák