Új hozzászólás Aktív témák

  • DanielLong

    senior tag

    válasz Lex Icon #69219 üzenetére

    Jöttem beszállni az OFFba :D. Ebben a vitamin témában nagyon otthon voltam, mígnem jött egy vékonybél fekély valószínűsíthetően táp.kiegek miatt. Akkor leálltam egyik napról a másikra mindennel, semmi de semmi különbséget nem éreztem. Azóta csak nagyon ritkán szedek bármit is, helyette viszont tripláztam a zöldség-gyümölcs bevitelt és dupláztam a változatosságot. Ha ez kiesik pár napra, akkor már érzem az igényt rá. Persze ez időben és energiában több, mint a megszokott 10-féle vitamint tolni.

    A kert kapcsán párom családja révén sok dologra rálátok. A paprika és paradicsom pl. meglepően komoly termést hoz náluk, még novemberben is a frisset ettünk a kertből, pedig nincs üvegház. Mellette persze van kudarc is. A gyümölcs talán kevésbé munkás. Barack sokszor elfagy, de amikor van, akkor bőven lesz lekvár. Almából több fajta esetén nyártól télig van termés. Nagyszülők elviszik préseltetni (spoiler: k*rva drága), de utána egész évre megvan az almalé mindenkinek. Meggy macerás, permetezni kell mindenképp, de mondjuk a bolti ára is heroin. Cseresznye ugyanez. Eperre van már ismerős, aki jó áron nagy tételben tud hozni és akkor egy nap alatt be van főzve 100 üveg a családnak, az 1-2 évig nálunk elég.

Új hozzászólás Aktív témák