Új hozzászólás Aktív témák

  • Moddingfan

    senior tag

    válasz tildy #666 üzenetére

    Egyébként az állam részéről jogos, hogy szocpollal, stb. akarják a párok gyerekvállalásra sarkallani(az OK, hogy nem túl etikus, elismerem), mert nemsokára komoly gonban leszünk (nemsoká fut ki, azaz válik passzívvá az ún. Ratkó korszak generációja, ekkor volt a legnagyobb a gyermekszületés aránya Mo.-on). Hamarosan jóval nagyobb lesz az ország passzív népessége, mint az aktív, azaz kereső népesség. Mivel az aktív tarja el a passzívat, így a aktív számának csökkenése azt vonja maga után, hogy nem fogja tudni eltartani a passzív népességet, ergo az embernek még aktívként kell akkora vagyon felhalmoznia, hogy passzív korára képes legyen eltartani magát, ez vagyonfelhalmozás pedig a magyar átlagfizetésből sajnos nemigen megoldható. Megoldás: növelni kell az aktív népességet és mivel ösztönözzék az embereket, ha nem azzal, hogy pl. 2 gyermek után kapnak 2,4 milló Ft szocpolt (asszem jelenleg ennyi)? Mint már montam, cseppet sem etikus azért szülni, hogy lakást kapjál, ezt én is mélységesen elítélem, de az állam nemigen tud mást tenni, hogy növelje az aktív népességet a jövőre nézve. Megoldás lehet még az amerikai nyugdíj és TB minta, de jaj nekünk, ha ezt bevezetik Mo.-on :( Elnézést, ha ''kicsit'' eltértem a tárgytól :U

    Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

Új hozzászólás Aktív témák