Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Veron #54130 üzenetére

    Mivel az autó tartós fogyasztási cikk, ezért kezeld úgy pénzügyileg mintha mosógép lenne!

    Ugyanakkor mondom az én példám:

    Nagyjából 2018-ban kerültem a munkahelyemen olyan pozícióba, hogy jelentősen nőtt a fizetésem a jelenlegi lakáshitelünk törlesztőjéhez képest. Közben megszületett a második gyerekem (lépéskényszer a mozgásban, autó kell), közben asszony is visszament dolgozni.... szóval nőtt a bevétel.

    Ennek tudatában először körvonalazódva 1,5- 2 milla között nézegettem, amikor is rájöttem, hogy ezért 10+ éves alsó-közép gépet kap az ember. Sógorom tanácsára elkezdtem nézegetni a <5 éves gépeket (Corolla egyébként), merthogy ott már beesik a garancia után az ár, de egy 4-5 éves jól karbantartott autó gyak. majdnem új.

    Szóval hosszú belső vívódás után belementem a személyi kölcsönbe, amit 2,5 alatt visszatörlesztettem.

    A kamat az autó árának 8-10% volt. Jelen pénzügyi helyzetben rosszul nem jártam, de ugye ezt előre nem tudhattam, viszont ha 10%-ot esett volna az autó ára 2,5 év alatt, akkor sem bánnám, mert szükségem volt/van a megbízható, jó autóra, ami most már 7 éves (szóval repül az idő).

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák