Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz tildy #530 üzenetére

    a vállalati cafeteria valóban mehet abba is. ha van ilyentek, kérdezz rá.
    a vegyest leírtam feljebb: klasszikus életbiztosítás, nagy kockázati össszeggel, valamint nem választható befektetéssel, tehát a biztosító fekteti be a pénzt, kb 80% állampapír és társai, 20%-ban pedig kevésbé kockázatos kötvény. ilyenre írtam fentebb a konkrét példát.
    unit:a biztosító által felajánlot alapokból, portfolióból válogathatsz. alapesetben kicsi kockázati szolgáltatásokkal. ezeknél külön kell megfizetni az ilyen tipusú szolgáltatásokat.
    pl. ha azt mondod, hogy be akarsz fektetni 20.000Ft-ot, akkor mind a 20k-tbefektetik, az általad megadott helyre. ezen felül külön felszámolják a költségeket, amit szintén befizetsz, de értelemszerűen, ez nem kerül befektetésre. a vegyesnél havonta fizetsz 20k-t és abból befektetnek, leveszik az adminisztrációs költséget és a kockázati díjrészt ( haláleseti szolgáltatásra). ez az összeg évenként változik, de erről te semmit nem veszel észre hiszen egybe fizeted az összeset. ( próbálok nem biztosítóúl beszélni, de ha nem érted szólj). a lényeg, hogy a unitoknál nem a biztosítási védelem az alapelv, hanem a befektetési szabadság. természetesen ezekhez is lehet plusz pénz fejében kockázati biztosításokat kötni, de az már egy másik szolgáltatás.

    szerintem...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák