Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz mgoogyi #45497 üzenetére

    Érdekes téma. Kötvényoldallal mostanában nem sokat foglalkoztam, mert portfólióm ilyen szempontból úgy érzem jól szerepelt (21% Amundi Index Barclays Global AGG 500M, 6% iShares $ Treasury Bond 20+yr). Ettől függetlenül annyira én sem vagyok benne biztos, hogy ez az ideális hosszú távon. Jövőbeli viselkedésük lehet már nem így alakul.

    Mindenesetre közel 70%-nyi részvényarány mellett DD EUR-ban 25%, HUF-ban 15% volt, ami bőven elviselhetőnek tűnt. Jó döntés volt hedgelt ETF-eket elkerülni, hosszú lejáratú amerikai kötvények árfolyam emelkedése mellett USD erősödése is jól jött.

    Saját devizára hedgeléssel az is problémás nekem, hogy ezt nem egy BBB minősítésű országra értik valószínűleg. Ki tudja mi lesz itt akár csak 10 év múlva. Úgy vagyok vele, hogy lehet akkor már nem is itt fogok élni. Éppen emiatt hosszú távra nagy arányban a legtöbb magyar állampapírt sem tartom szerencsésnek. EUR-ra meg kicsit értelmetlennek érzem, ha egy teljes fejlett világot lefedő ETF-et veszek.

    Másik téma, ami mostanában foglalkoztat, de egyelőre nem igazán jutottam sokra:

    Hogyan lehetne racionálisan vállalt plusz kockázat mellett magasabb hozamhoz jutni, elsősorban smart bétán keresztül, részvény arány növelése helyett.

    Kérdések, amik felmerültek ezzel kapcsolatban:

    Melyek azok a faktorok, amik bizonyíthatóan működnek?
    Mekkora valószínűséggel fognak felül teljesíteni a jövőben is? (Pl. piac telítettségével eltűnik-e az előnyük)
    Hogyan érdemes köztük diverzifikálni?
    Mekkora legyen az arányuk teljes portfólióban (market cap weighted részhez képest)?
    Szabad-e időzítést megpróbálni velük? (Valószínűleg nem)

    Ezzel kapcsolatban keresek komolyabb kutatásokat, akár up-to-date könyveket is.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák