Új hozzászólás Aktív témák

  • speedydb23

    senior tag

    Tegnap délután átvettem a GIGABYTE GE C420A C2 tápomat az Iponban, be is szereltem és számomra egy érdekes dologgal szembesültem.

    Eddig azt mondtátok, hogy szoftveres mérésre nem szabad hagyatkozni, de érdekes módon HWmonitor 3,3V és 5V feszültség értékeket stabilan mutatja a Gigánál míg az előző Aqprox tápomnál 3,3V-on 3,1V jött 5V-os ágon meg 4,78V jött ki a szoftver szerint.

    Ezek után én azt mondanám, hogy hihető a dolog, lehet nem annyira pontos mint egy multiméter, de ha nem irreális értékeket mutat akkor nagy az esély rá, hogy jót mutat.

    Egyébként mértem konnektor felől a fogyasztását a gépemnek, és F1 2012 saját benchmarkja alatt 194W és 255W között ugrált a műszer.
    (konfig: Asus P5B, C2D E8400 3,6Ghz 1,16V, HD4870, WD 500GB Sata3, 4×1GB DDR2 800mhz, LG DVD multi, 2db 14cm Xilence venti, 1db CM 9cm venti, Silentmaxx Coolflow vario 9cm-es ventivel)

    Az az érdekes, hogy az Aqprox tápom is ugyanezt produkálta, tehát hatásfokban nem volt rossz ténylegesen, csak hát a feszültségei szerintem nem voltak stabilak...

    Bocsi ha hosszúra sikeredett. :)

Új hozzászólás Aktív témák