Új hozzászólás Aktív témák

  • DUB Inc.

    aktív tag

    válasz S-eye #599 üzenetére

    A mono vs split kérdésében döntsön mindenki belátása szerint, nem kell másokra hallgatni. Mono esetében az egyetlen hátrány a fagyvédelem, amire többféle lehetőség van. Ha nagyon félted a cuccot (érthető), akkor fagyállózni kell. Lehet az egész rendszert, lehet hőcserélővel leválasztani, de még a hőcserélős megoldásból is van több lehetőség. Ha ezt nem akarod, akkor fagymentesítő szelepet építesz be, vagy szünetmentes tápról plusz keringető szivattyút. Én 2 telet nyomtam le csak fagymentesítő szeleppel, gond nélkül...

    Láttam olyan megoldást is, hogy akinek pincében van a fűtési rendszere, az a gravitációt használta fagymentesítésre. Bármelyik jó lehet plusz védelemnek, mert ugye amíg van áram, addig védi a gép is magát.

    Ez a hátrány, de van előnye is. Nem kell "gázos" ember a telepítéshez, nem vagy kitéve a hibás gázoldali telepítés miatti meghibásodásnak, készülék csere esetén (tönkremegy, nagyobbat, vagy szebbet szeretnél) negyed óra alatt lebontod és a kész rendszerre már kötöd is rá a másikat. Nálam is így volt nemrég.

Új hozzászólás Aktív témák