Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    Szerintetek hogy lehet azt a kitételt teljesíteni a KRESZ szabályai szerint, hogy előzés közben, ha menetirány szerinti bal oldalon ér minket az előzni tilos vége tábla, akkor vissza kell sorolni a jobb oldali sávba?

    Kezdjük ott, hogy általában kígyóznak az autósok, gyakorlatilag 5-6-7-8 autó vonatozik egy kamion vagy busz mögött, mert egyik sem meri megelőzni, persze egymás seggébe mind.
    Na most én 9. autósként kielőzök 8 autót előttem, plusz a kamiont.. DE, azért ez elég nagy táv tud lenni, és simán bele lehet futni olyanba, hogy 150-200m az előzni szabad rész.. na most akkor hogyan sorolsz vissza mondjuk az egymás seggébe haladó vonatba? :U
    Vagy mi van akkor, ha a delikvens elkezd előzni egy kamiont, és közben a kamionos vagy autós is elkezd gyorsítani(holott ezt a kresz tiltja - de ettől most tekintsünk el) és patthelyzet alakul ki, hogy vagy bemész elé de már most is előzni tilosban vagy, vagy pedig visszalassítasz és megpróbálsz belavírozni az előzni kívánt autó mögé, és a megelőzött autó közé.
    A KRESZ szerint az utóbbi a szabályos, de szerintem ez inkább a balesetveszélyesebb, mint az, hogy oké, elcsesztem, előzni tilosba értem, de mivel tiszta a terep szemből, így már befejezem 1 mp alatt az előzést.

    De rengeteg videót látok, hogy direkt drónnal nézik ezeket a helyeket(ahol amúgy soha semmi baleset nem történik, csak jó hely egy pénzbeszedésre) és büntetnek, mert nem ért vissza akár 50 cm-rel sem a záróvonal előtt. :U

    Eladó csúcs DLP házimozi projektor: https://hardverapro.hu/apro/projectiondesign_cyviz_f32_vizsim_mozigep_projekto_4/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák