Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    Úristen, milyen gyökér emberek vannak. Költ a fizetős WinRAR-ra, de még CD-n meg is rendeli, Kaliforniából Angliába. Még büszke is rá, hogy fizikai másolat, meg ki lehet bontani, szőnyegre is ledobálja, kertbe is kiteszi, mert ünnepélyesen le kell filmezni, a világ 8. csodája. Aztán felteszi róla azt az 5 megás demo WinRAR-t, amit akár mobilnettel is le tudna tölteni néhány másodperc alatt, és beadagolni neki az online megvett termékkulcsot, hogy full verzióba kapcsoljon :W

    De egyáltalán ki a rák használ még optikai meghajtót? Nekem már nincs is jó ideje semmilyen optikai meghajtóm, utoljára 3 éve volt egy laptopban, de abban sem használtam soha, csak benne volt, meg az alaplap megmurdelt benne, azóta nincs semmilyenem. Kb. 11 éve nem használtam már optikai lemezt.

    Azt se értem, minek megvenni a WinRAR-t, meg egyáltalán miért kell zárt forráskódú, fizetős szutyokkal tömöríteni. A 7-zip ingyen, multiplatformosan, nyílt forráskódos alapon nyújtja ugyanazokat a funkciókat, a titkosítása és tömörítési foka még jobb is. A WinRAR csak annyit tud, hogy tud önállóan kibontható szeletekbe tömöríteni (7-zip-nél ki kell bontani az összes előtte lévő szeletet, akkor is, ha az adott fájl kizárólag a sokadik szeletben van), meg ha CRC hibás a fájl, akkor néha meg tudja javítani. Meg a grafikus felülete csilivilibb, ami kb. semmit nem ad hozzá.

    De még kommentálja is, hogy milyen szép fehér CD, csak az alja poros. Édes istenem. Annyira hülye, hogy fizikailag fáj nézni :(

    Ráadásul még okoskodik is egy kört, hogy a legfrissebb stabil verziót kell használni, nem bétát, mert az instabilllllll. Erre a csilivili, szutyok CD-jéről felteszi az 5.80-as verziót, amikor a legfrissebb stabil az 5.90-es kint van már kb. két hónapja, az Arch tárolójában lévő UnRAR meg 5.9.2-es (ami Windows-vonalon 5.92-nek lenne számozva), de az csak kibontani tud, meg nem kerül 30 euróba. Ennyire sötét legyen valaki, remélem be is keretezi, és kiteszi a falra, a család büszkesége lesz, volt pénz WinRAR-ra is. Facepalm kategória a köbön.

    Én már csak azért se vennék fizikai adathordozón semmit, mert egyszer felteszem lemezről (tegyük fel lenne meghajtóm hozzá), utána mit kezdek a lemezzel? Lehet egy újabb fizikai szemetet őrizgetni, régi verziókkal, amikor a legújabbat bármikor letölthetem a netről :W

Új hozzászólás Aktív témák