Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Kobe #15583 üzenetére

    Szóról szóra ugyanezt tapasztalom. Eladói oldalról és vevő oldalról vagyok jelenleg a piacon egyszerre.
    Pécsen eladásra hirdetek kb 1.5 hónapja, Budapesten vevőként keresek.

    Egyszerűen siralmas minden hirdetési felület. Pécsen a lakásunk környékén lévő hirdetések és Budapesten a vásárlásra kiszemelt környékek esetében ugyanazt tapasztaljuk.

    Jóformán két nagy csoport van:
    - túlárazott ingatlanossal hirdetett lakások, sok esetben 9-10 hirdetés egymás alatt ugyanazzal a kezdőképpel, csak másik ingatlanossal
    - kretén magánhirdetők, akik már 1 éve hirdetik túlárazva, leírás mintha egy általános iskolás írta volna, képek szintén olyan kaliberek (lefotózva a hűtő az egész konyhából, vagy a szobáról a kép felét a ruhaszárító teszi ki tele ruhákkal.

    Egy-két kivétel van csak, de azok meg méret/elrendezés miatt nem jönnek szóba.

    Felhívtam eddig 3 magánszemélyt, ingatlanosokkal nem is foglalkozom.
    Az első semmit nem tudott a lakásról, kb zavarban volt és a kérdéseimet tolmácsolta a mellette ülő feleségének, aki vagy súgta neki az adatokat, vagy épp bólogatott és közben a faszi közölte velem, hogy "igen-igen itt bólogat mellettem a feleségem".

    A második ember hirdeti saját maga is, illetve 8 darab ingatlanossal is hirdeti. Felhívtam azt a hirdetést amin közvetlenül ő hirdette (mindegyik hirdetés, az övé is 29.9 millióért volt fent. Elmondta, hogy milyen a lakás, megköszöntem és elköszöntem. Aznap 4x hívott vissza, hogy az ár irányár ám és alkuképes, jöjjek el nyugodtan megnézni, alkudjak, különben is elege van az ingatlanosokból, már majdnem 1 éve hirdetik neki és nem tudják eladni. Ezentúl csak ő fogja hirdetni és este módosítja is a hirdetést, tesz fel képeket. Megnézem este a hirdetést, erre az okostojás tett fel képeket és módosította a hirdetését, de DRÁGÁBBRA emelte az árat, miközben egész nap zaklatott, hogy alkudjak ám.... :W

    Harmadik ember tök vakon a saját lakásával, mert ő nem élt ott, csak befektetésnek vette 5 éve. 16x elmondta, hogy egy hölgy lakik ott jelenleg albérletben és nagyon rendetlen és mikor felmegyünk megnézni a lakást ne tegyük ezt szóvá neki...

    Ennyit vevői oldalról, eladói oldalról meg ostromolnak az ingatlanosok a hülyeségeikkel, hogy húúú most éppen van olyan ügyfélkörünk akik ilyen lakást keresnek, meg húú van épp egy fiatal pár/befektető/elvált anyuka aki pont ilyet keres. Mikor mondom nekik, hogy oké, akkor hozzad ide és hajlandó vagyok veled együttműködni és ha tényleg van érdeklődőd akkor jöhet, de csakis ESETI MEGBÍZÁSI SZERZŐDÉSSEL, akkor megy a hebegés, hogy jaj hát jobb lenne határozatlan idejű szerződést kötni bla bla...

    Komolyan, mintha az egész piac egy elmegyógyintézet lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák