Új hozzászólás Aktív témák

  • m72

    tag

    válasz apszi #252498 üzenetére

    Szeretnélek egy kicsit összezavari :DD Egy ösrégi trekkingről váltottam egy ugyanolyan bringára, mint amit Tin használ. Én arra jutottam, hogy az egyenes hát, a széles és puha nyereg nem feltétlenül, nem mindenkinek kényelmes. Ha csak elmész a sarki boltba, akkor lehet, de oda mindegy is. Egyenes hátnál a felső tested teljes súlyát az ülés tartja, míg ha kissé előrébb dőlsz, akkor támaszkodsz kicsit a kormányon meg a pedálozó lábakon is. Az új bringám kormánya kicsit alacsonyabb volt vásárláskor, mint a trekkingé. Azóta lejjebb engedtem a kormányt (megfordítottam a stucnit, kivettem alóla a hézagolókat). Kicsit jobb lett tekerni, de kényelmetlenné vált az ülés. Vettem egy keskenyebb ülést, ami ugyanolyan kemény kb. mint az előző. Ezzel már kb. jó (gondolom, ha kipróbálnék 6-8 féle ülést, akkor lehetne jobb is). Viszont a régi bringával, meg a régi beállításokkal az új géppel a betétes nadrág kényelmes volt, az új pozícióban viszont már túl puha lett együtt. Így akár egy keményebb ülést is használhatnák. Persze a betétes nadrágokat nem használni olcsóbb volt, mint 3. nyerget venni. Pár hete véglegesítettem is az alacsonyabb kormányt, levágtam a villa csóből, így már nem is visszaalakítható teljesen. Igaz én nem tekerek hosszúakat (30 - 75 km). Mondjuk én e.ü. okokból is akartam tehermentesíteni a hátam/derekam. Ugyan sok túrázót látsz egyenes háttal több száz km-t tekerni, de a bikepackingos világ meg jobban előre dőlve teker 1000 + km-es túrákat. Szerintem nem kényelmesebb az egyenes tartás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák