Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz Kaci84 #215692 üzenetére

    a technika nem fogja megkönnyíteni a mászást.
    én ugyanazon a dombon 5 kilóval nehezebb testsúllyal jelenleg (de 5 kilóval könnyebb országúti kerékpárral) semmivel sem megyek fel gyorsabban, mint amikor 5 kilóval könnyebb voltam de a trekkinggem nehezebb volt 5 kilóval(ez egy rövid 1.5km-es 5% os emelkedő állóképesség pedig jó most is)

    trekkinggel sem kellene hogy égjen a combod! (én nehéz trekkingel is tudtam "repülni felfelé ha megvolt a kellő edzettség)érdemes lenne egy pedálfordulatmérőt beszerezni,és törekedni a magasabb pf-re . de gyanítom hogy "alacsony" (50-60kb.) pf-el mehetsz ami nem jó, minenképpen menj pörgetősebben. nem kel pattogni a nyeregben,fokozatosan emeld,ehhez nekem is évek kellettek, illetve egy kisebb hajtókart könnyebb megpörgetni szerintem.Persze lassabban fogsz menni,majd több ezer km után már nem,de ez ilyen sport,itt alapvetően keringésből tekerünk nem erőből,a keringést meg pörgetéssel vesszük inkább igénybe.
    de az a kerékpár sem biztos hogy jól van beállítva mennyire van kinyújtva a lábad?
    nem vagyok bikefitter,de nekem az a két tipp sokat segített a beállításban hogy üljek rá a nyeregre, támaszkodjak a fal mellett meg, és legyen olyan magasan a nyereg amikor még a sarkammal szépen tudok tekerni.illetve még éppen ne mozogjon a csípőm tekerésnél,millió dolgot lehet ezzel kapcsolatban mondani, de indulj ki mondjuk ezekből kezdj kisérletezni és indulj el tekerni ,közbe érezni fogod és majd megállsz állítgatsz,próbálsz emelkedőzni,kicsit szokod,kicsit állitgatsz,és majd ki fog az alakulni.de tartózkodj a szélsőségektől,mindig kicsit állíts,és tekerj sokat, mert hozzá kell "erősödni"(törzs-nyak,stb) ha "benne vagy" akkor a tűréshatárod is nagyobb lesz,ahogy egyre többet tekerek úgy tudom távolabb vinni a nyerget és a kormányt egymástól,mondjuk én erősítek is törzsre(plank,haskerék,felülés tárcsával,stb)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák