Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz MPowerPH #208257 üzenetére

    én nekem ilyenkor az szokott eszembe jutni ilyenkor,hogy amikor olvasok mondjuk pubmeden(ha nem birok aludni ilyenekkel fárasztom magam hátha sikerül ;] ) egy kutatást, ott általában az van hogy egy adott kutatást kifejezetten vagy elit atlétákon tesztelnek, vagy edzett illetve kezdő sportolókon mivel van ami kezdőknél nem annyira hat, vagy fordítva
    talán kerékpárnál is így lehet, lehet hogy akik elég komoly szinten vannak technikailag és erőnlétben ott ők gyorsabbak egy adott pályán 29er-el,pár éve olvastam egy Parti András interjút,aki talán az átlagos magasságtól alacsonyabb(174cm)(bár mi az átlag? :U ) és mikor szóba jött a 29er re való váltás ő azt mondta
    ""Alacsony termete ellenére nem okoz neki gondot a nagy kerékméret. Mint elmondta, nem szenved csorbát a kezelhetőség olyan mértékben, mint amennyit segít az akadályokon átgördülésben."
    mig egy amatőr lehet nem tudná kihasználni illetve hiába lenne alatta gyorsabb bringa ha egy valamennyire technikás pályán nincs meg a pályához való technikája akkor az fogja korlátozni,mint ahogy ő is mondta hogy csorbát szenved azért a kezelhetőség, de szerintem a technikai tudásával ezt ő ki tudja korrigálni
    persze egy sima egyenes földúton való veretésen feltehetőleg gyorsabb lenne a 29 egy kezdőnek is de aki meg csak azon megy annak elég egy trekking is

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák