Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyuska111

    tag

    válasz viktorhu #3262 üzenetére

    De, ez pontosan így igaz. Hiába rendeled meg a Nesp. kapszuládat, az ugyanúgy 5g marad, nem lesz belőle 7g. A gépen sem tudsz változtatni, ugyanúgy 10mp alatt lezubog rajta. A Nespresso rendszer több sebből vérzik, ha a rendszer egyik elemét kicseréled, a többi még ugyanaz marad. Emiatt a Nesp. - mint rendszer, technológia - eleve alkalmatlan jó kávé készítére. Ez tény. Nespresso-val lehetetlen jó kávét készíteni, poddal lehetséges. Próbáltam mindkettőt, tudom (a N. nem saját volt, ismerősé). A sznobság nem az ese pod gép tulajokra jellemző éppen, hanem a Nespresso tulajokra, ese gépeknél ez nem is értelmezhető, széles fogyasztói körben annyira ismeretlen és marginális ez a rendszer (szerinted hányan tennék ki instára, hogy: 1.ese podot vettem 2. Nespressot vettem??). A podok valóban nem jól tömörítettek, ez 2x3mp alatt megoldható, nekem nem nagy ár egy jó kávéért. Összegezve: Nesp.gépet azért vesznek, mert kúl, szép a színe, meg a főnök feleségének is az van, másodlagos, hogy milyen kávét főz (rosszat), na ez az igazi sznobság, pod-ot meg azért, mert nagyon jó kávét csinál (ezt nem mondanám sznobságnak). A frissen őrölt kv+karos gép kombóhoz meg ne hasonlítsuk már, de nem is kell annyit vacakolni vele.

Új hozzászólás Aktív témák