Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz B-L-A-C-K #65725 üzenetére

    Csak én érzem azt, hogy ez a 7 éves logikának is semmi? Ettől bőven komolyabb feladatokat is el tudnék képzelni a gyerkőcöknek.

    A gyerek az érték fogalmát megtanulja már óvodában. Kb két-három hét ezt számokkal társítani. A feladat pedig egyszerű logika, ahol a számokkal ismertetik.

    (#65726) Totheground: Szintén ránéztem és megvolt, pedig kockázatelemző sem vagyok. :DDD

    De ha valakinek nem esik le egyből, még annak is ott a józan paraszti logika és a próbálgatás.

    Az alma legkisebb értéke 8, míg a körtéé 7 lehet, ha a szilva 1 (eltekintek a nullától jelen példánál). Mivel az egyes feltétel így nem teljesül, így tegyük fel, hogy a szilva kettőt ér. Ekkor az alma már csak 7-est veheti fel legnagyobb értékként, míg a körte a 6-ost. Ekkor sem teljesül a feltétel. Majd jön a szilva hármat ér feltételezés. Ekkor az alma maximum 6 lehet, míg a körte 5, teljesül az első feltétel is, tehát megvannak az értékek.

    Persze ezt bármelyik gyümölcsön elindulva egy 1 bites csemete is kilogikázza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák