Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redgold

    tag

    válasz karucz #300 üzenetére

    Köszi a tényleges adatokat és a véleményedet!

    Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

  • Antonio

    senior tag

    válasz karucz #300 üzenetére

    Fürdőszoba kérdés: írtad hogy lassabban melegszik fel, de maga a csempe taposó a padlón az felmelegszik nem? mert az sokat számít ha mezítláb kolbászol az ember

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz karucz #300 üzenetére

    Csak most olvastam ez a hsz-t.

    Gratula nagyon jól meg lett csinálva, már csak a napelemek hiányoznak! :D

    [ Szerkesztve ]

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • yOLORO

    csendes tag

    válasz karucz #300 üzenetére

    Szia Karucz!

    Nagyon köszi a hozzászólást.
    Én is önálló fűtésben gondolkodom és nagy segítség volt a hsz. -d a végső lépés felé :)
    Sajnos nem nagyon találtam eddig olyan felhasználót aki önálló fűtésnek használja így nem volt reális viszonyítási alapon a tényleges elhasznált áramról.
    Lenne 1-2 kérdésem:

    Milyen paneleket szereltettél a házadba? (Kivitelezőre gondoltam)
    Fűtő filmen nem gondolkoztál?
    Én ÉszakKeletMo. -n lakom. Nálunk ÉMÁSZ a szolgáltató.
    Náluk van "H" tarifa ami egy egyszerű vezérelt áram tarifa nem fix idő korláttal, hanem max. felhasználási idővel rendelkezik.

    ÜDV

  • Porcupain

    aktív tag

    válasz karucz #327 üzenetére

    Ár/érték arány? Mivel tud többet?:) Kb az egyik legdrágább az orziris!:D

    Én úgy tudom a "B" tarifia a vezérelt áram... A "H" tarifa = geo tarifa.

    2 méter belmagasságú szobába nem is 500Wattos panelt kell betenni, mert akkor le fog égni az ember feje.

    velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

  • lazov

    csendes tag

    válasz karucz #379 üzenetére

    Ampergondokra nem számítok, mert a lakásban bent van 3x16 Amper (a villanytűzhely + sütő kombó miatt kell - tilos az épületben PB-gázt használni a pincehelyiség miatt, vezetékes gáz meg ugye nincs, ezért van az egész infraprojekt), szóval bírnia kell, bármi lesz is.

    Kicsit elszontyolodtam a megjegyzésedtől, hogy a panelek ne kerüljenek munkaasztal széke fölé és kanapé fölé, mert mi pontosan oda raktuk.
    Abban bízom, hogy mégse lesz zavaró, mert semmi kedvem szétszedetni az egészet, bár jobban végiggondolva a panel felfüggesztésének mechanikáját, egy közepesen béna lakatossal tudok csináltatni olyan függesztéket panelenként 10 cm2 bádogból, ami eltartja a panellapot és nem lefele sugároz merőlegesen, hanem bizonyos meghatározott szögben.
    Szóval a sugarak irányán elvileg tudok változtatni, ha ez tényleg gond lenne.

    Hol tartunk most: fent van a hét panel, sivatagi por borítja a lakást a betonfúrás miatt és sík ideg vagyok, mert nagyon lassan halad a szaki.
    Az utóbbi két információ bár mellékes, azért örülök, hogy elsírhattam valakinek... :-)
    Elvileg ma este már kész, de úgy vettem észre próbahasználatkor, hogy a panelek festése igen penetráns szagot áraszt, úgyhogy a következő napokban fel lesz tekerve a termosztát, ablak kinyit és hajrá, hogy a festék összetevői kilevegőzzenek, és persze a szobák is közben.

    Eddig ennyi.

    Idén meglátjuk, mennyit bukunk az éjszakai áram hiányán, és aszerint lesz sürgős vagy kevésbé sürgős a kiépítése jövőre.

  • lazov

    csendes tag

    válasz karucz #382 üzenetére

    Nos, a panelek festékszaga fél nap próbaüzem alatt kiment, egyet kivéve, de annak nem festék, hanem valami vizeletszaga volt - egy igen régi pincében volt az áru, amikor átvettem.
    Leszereltem és ma visszavittem. Minden különösebb kötözködés nélkül kicserélték, korrektek voltak.
    A hálóban négy napja használjuk a paneleket, a nappaliban most fogom elkezdeni, ha felszereltem a cseredarabot (próbaüzem megvolt két napig, de érezhető volt a 22 m2 miatt a négyből az egyik panel hiánya).
    Most nekiállok a napi villanyóra-jegyzetelésnek, ha minden kész a rajtra.

  • anita.berki

    újonc

    válasz karucz #395 üzenetére

    Kedves Karucz!
    Köszönöm válaszod, nagyon megnyugodtam a számításaidat illetően.
    Mert nekem jóval kisebb lakást kell vele fűtenem.27nm a szigetelés most lesz megcsinálva egyik oldalon fűt a szomszéd ami nagy szerencse ezek szerint ja és az ablakok is újak lesznek.Ezért ajánlották az 1600w-os paneleket.Remélem hogy 20 foknál többet tudunk vele kifűteni úgy hogy nem lesz sok számla díj :N
    Nagyon új még ez nekem, nagyon félek tőle eddig csak gázzal fűtöttünk és a panelek se olcsók.De tényleg megnyugodtam egy kicsit a számításokkal kapcsolatban.Köszönöm még egyszer!!!!!!

  • pendre54

    addikt

    válasz karucz #401 üzenetére

    Üdv! Köszi, hogy jelentkeztél, a következők érdekelnének. Két szoba fűtését szeretném majd megoldani mennyezetre szerelhető infrapanelekkel, ezzel gyakorlatilag megtudnám szüntetni a gázfelhasználást a lakásban. Vezérelt áram van a lakásban, melegvíz előállítás villanybojlerrel, sütés-főzés villanytűzhellyel. Egy olyan társasházi lakásban lakok, ami a hatvanas évek elején épült kis méretű tömör téglából, a falvastagság 40 cm. Erre most kerül fel kívülről, egy 10 cm vastag Nikecelles hőszigetelő réteg. A lakás első emeleti, tehát alulról és felülről is van lakás. A nyílászárók 7 éve lettek kicserélve műanyagra, viszont eléggé közepes minőségűek.( 3 légkamrások, az üvegek 1,4 UG értékűek.)
    A hálószoba 15,3 m2-es keleti-déli tájolású, egy ablak van rajta ami keletre néz, a másik külső fal déli fekvésű. A nappali 17,5 m2-es déli-nyugati tájolás. Egy erkélyajtó és két ablak van rajta, ezek nyugatra néznek, a másik külső fal déli fekvésű. A szobák belmagassága 2,8 m. Az eddigi gázfűtésnél télen kb. 18-20 fok elég volt nekünk a szobákban, éjszaka 15-16 fok.
    Az eddig közölt paraméterek alapján az érdekelne, hogy kb. ugyanezeket a hőmérsékleteket tartva, szobánként saccperkb. mennyi watt kellene a fűtéhez. Még annyit, hogy olvasgatva különböző véleményeket, úgy gondolnám, hogy 400 wattos panelnél nagyobb teljesítményűeket nem szívesen raknék a fejem fölé, inkább a panelok darabszáma legyen több.
    Arra vonatkozólag lehet-e valami adatot kapni, hogy pl. egy olyan téli napon amikor éjszaka mínusz 6-8 C fok van, és napközben is fagypont alatt van a hőmérséklet, akkor 24 órából hány órát működnek a panelok, hogy tartani tudják ezt a 18 fok körüli hőmérsékletet.
    Előre is köszi a segítséget.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • asha07lcc

    tag

    válasz karucz #420 üzenetére

    Szerintem meg erős csúsztatás amit írtál. Városi lakásban az energiavámpírkodás azaz a szomszédos fűtött lakások nagyban módosíthatják ez eredményt.
    Ugyanezen logikával pl aki egy tömb közepén él az 5. emeleten és csak egy kis utcafront van a lakjásán az is szigetelve pl be sem fűt , mindíg 20c fok közelében van a lakás hőm.

    A mérésed a filtráció miatt nem elfogadható, mert csak abban az esetben lenne precíz, ha 1 évben infrával és 1 évben(de legalább 1 hónapon keresztül) klímával fűtenél. Akkor is az időjárási adatokkal legalább egy winwattal vegy egyéb hőszükséglet számító progival is ellenőrizni kellene.

    Ha van szabvány mérőhelyed ( pl van vezérelt áramod)a H tarifa rendeletben rögzített(Magyar Közlöny 172. szám) termék nem tagadhatják meg. Az, hogy valaki nem veszi igénybe igen sok oka lehet. Pl cxsak kiegészítő fűtésnél és már nem szabványos mérőhely esetén a megtérülése a mérőhely kiépítésnek(50-150e FT kb) nem biztzos, hogy jó. Viszont ahol több milliós talajszondás vagy levegős rendszer van ott egy kicsit hnehezen értelmezhető a beruházás 3-5%-át kitevő H tarifa(vagy geo) miért nem kerül bekötésre ami azonnali 33%-os megtakarítás üzemeltetésben.
    a 3,5 és 4,2 COP nem mond semmit illetve keveset ez a 7C külső 20C belső hőm-re érvényes viszonyszám mert a külső hőmérséklethez és a belső hőmérséklethez mért COP a léényeges ahol igen nagy eltgérés mutatkozik a klímák esetében. Ha van pontos márka,. típusod az többet mond.

    De akkor is nehezen hihető ha valami mondjuk 1 kwh elektromos energiából 4 kwh hőenergiát állít elő az miért fűtene azonos hatásfokkal és bekerüléssel, mint az ami 1 kwh energiából 1 kwh hőenergiát állít elő?

    Sajnos az a helyzet a fizika törvényei makacsok.

    A hőérzet egy másik dolog a sugárzó illetve a közvetítőközeges fűtés eltérő az emberi érzékelés szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • asha07lcc

    tag

    válasz karucz #422 üzenetére

    Mellélőttél:) ...

    10 éve klímával fűtők. családi házam van ... és sok embernek segítettem is abban hogy azzal fűtsön, méghozzá nem is egynek van elektromos kazánja, infrapanelos rendszere vegyestüzelésű kazánja, gázkonvektora sőt még kondenzációs kazánja is. Városban, vidéken egyaránt.

    Ezek olyan helyek ahol készséggel a mért adatokat is megosztják azzal akit érdekel.
    Azaz nem csak a saját hanem vagy 30-40 ember tapasztalata is megvan minimum.
    Márkákban sem egységes a kép. Toshiba, Changhong, Midea , Fujitsu Mitsubishi, Gree, Hitachi, Samsung stb. Nem a márka hanem az a lényeges technikailag feleljen meg. Itt is van ami jobb a többinél de az összes jobb az 1COP infrafűtésnél.
    De: Van az infrának illetve elektromos fűtésnek is létjiogoisultsága: ott ahol olcsón kis helyen jobban kell sugárzó hő, pl fürdőszoba. Vagy kiegészítő fűtésnek a klama mellé ha nagyon alacsony hőmérsékleten már esetleg (-20C körül) nem tudja leadni a kívánt teljesítményt.

    Esetleg ha teljesen zajtalan fűtés kell akkor is szóba jöhet az infra.

    Ha energiatakarékkos fűtés kell akkor viszont nem jöhet szóba igazán.

    nem csak a fizikaórán hanem a saját szememmel több száz helyen láttam már nemcsak az elméletet hanem a gyakorlatot is.

    És a fizika makacs dolog. Mérésre számolásra elvi gyakorlati összefüggésekre épít.

    Én sem sértésnek gondoltam, de aki klímában, jobb hatásfokban, vagy hőszivattyúban gondolkodik 6-10 címet tudok adni ahol meggyőződhet a dologról, közte olyan helyeket is ahol ez elektromos fűtést váltott ki.
    És évek óta működik mért adatokkal.
    Mondjuk szerintem nem offoló a dolog hiszen aziránt érdeklődnek itt nagy ritkán, hogy mi az ami a gázt kiválthatja (vagy lehetőségük sincs rá )és automatizáltan fűt. Nyilván az elektromos fűtés is eleget tesz ennek csak nem mindegy milyen eredeménnyel befektetéssel és üzemeltetési költséggel. ha 2 év alkatt megtérül egy klíma ára az elektromos fűtéshez viszonyítva és még 6-10 évig megy akkor nem kétséges egy kis számolást követően(amibe a szervízt/karbantartást bele kell venni) melyik a gazdaságosabb.

    Persze lehet szubjektív vagyok. Azaz szerintem mi a jobb azt írtam le:)

    Nézz be ide és itt is próbéáld elmagyarázni az energiatakarékos 1 COP-T:)

    http://itcafe.hu/tema/milyen_legkondit_a_lakasba/friss.html

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák