Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karucz

    csendes tag

    válasz pendre54 #402 üzenetére

    Én könnyűszerkezetes házban élek, tehát nem biztos, hogy jó a referencia, illetve fogyasztási adatokat is erre vonatkozóan tudok adni.

    Én 2 illetve 3 db 250-es infrapanelt tennék.

    Viszonyításként egy kelet/dél fekvésű 20 nm2-es gyerekszobát 3 db 250-es panellel fűtünk, kb 9 nm2 üveg felület mellett. Ezzel ekkora szobák esetén a kinti -25 esetén is tudjuk a benti +25-öt tartani, úgy, hogy mindez vidéki kertesház, nem szélvédett helyen.
    .
    Tapasztalataim alapján fontos az elhelyezés, ne kerüljön közvetlen a fejed felé panel -> engem konkrétan zavar amikor pont a fejem felett fűt a panel. (2,5-ös belmagasság mellett)

    Fogyasztásra az én adataim nem feltétlenül lesznek relevánsak Nálad, de kerestem Neked olyan napi kw adatokat, amikor ilyen külső hőmérséklet volt (2012.02.14) Arányosítva a 30 m2-re 11,2kw volt a napi fogyasztás. Egyébként 2011-12 telén nem nagyon voltak ilyen kemény napok, ne rettentsen el ez a szám. Én egy komplett telet jellemzően 1.000 Ft/nm2 villanyszámlával úszok meg, de várhatóan Te az alacsonyabb hőmérséklet és a szomszédok miatt kevesebből fogsz kijönni.

    Mindezek mellett elgondolkoznék a helyedben egy energiatakarékos klíma beszerelésével. Mi a nyári meleg miatt szereltük fel, de télen -10ig sokszor használjuk fűtésre. Ha nem tervezed alul, akkor alacsony légkeringetéssel fog dolgozni, azaz meg sem fogod hallani a hangját és nem is érzed a légmozgást.
    November körül jó áron lehet hozzájutni 4-es COP-s darabokhoz :) Ugyan nagyobb befektetés, de nyáron is jól jön. Szerencsénkre egyre melegebbek a telek így tavaly szinte végig olyan kinti hőmérséklet volt amikor még optimálisan tudott dolgozni a gép.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák