Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karucz

    csendes tag

    Sziasztok,

    Véletlenül tévedtem ide, úgy látom kerestek valakit aki kizárólag infrapanelt használ.
    Nos: 8 évig fűtöttem infrapanellel az előző "legénylakásom", egy 45 m2-es / 2.5m belmagasságú könnyűszerkezetes kisház. 10 cm-es falvastagság üveggyapottal + 10 cm hungarocell hőszigetelés. Helyileg Bp környéke, sajnos északi szomszéd nélkül - így abszolut szeles vidéken téli időszakban az átlagos villanyszámla fűtés többlete 20e Ft körül mozgott (december-március) - azaz kb 100-120e Forintból úsztam meg egy téli szezont. Ahogy (nem) illik vezérelt és normál áram relézve. És a végére hagytam a lényeget : összesen 3 db 350w + 2 db 500w-os panellel. Mindezt időkapcsolóval, 18 fok távollétben, 22 fok ha itthon maradtam. Viszont minusz 15 fok alatt ez nem elegendő, akkor 18-20 fok volt a maximum, rá kellett segíteni.

    Tavaly új házat építettünk, ez már 160m2. Sokáig hezitáltunk hőszivattyú terén, de akármennyire is tetszene az ötlet, a mi házunkra nem érné meg.
    Így ez is infrapaneles lett. Egy telet megértünk, itt már külön órát kapott a fűtés és igyekeztem ezt sűrűn leolvasni/rögzíteni, így ha valakinek segítség konkrét adatokat tudok adni. Ez a ház is könnyűszerkezetes, komolyabb hőszigeteléssel, hőkamerás bevizsgálással.
    A 160 m2-t itt már 6,5 kw fűti, itt már a -20-ban is vidáman ültünk a +23-ban. A vezérlés itt már komplett számítógépes házvezérlés, így net-ről irányítható, vezérelhető az egész cucc, igyekeztem mindent takarékosan beállítani. Így a telet 7750 kw-al fűtöttük ki, ebben benne van a most májusi hűvös időszak extra fűtése is. (ez is vezérelt/nappali vegyes fogyasztással értendő, igyekezve a vezérelt időszakba felfűteni, normál árammal szinten tartani)

    A fentiek száraz tények, nem célom senkit meggyőzni. Nekünk 600e Ft kerültek a panelek + vezérlés erre arányos része kb 150e Ft. A gázt nem úsztuk volna meg kompletten 2 MFt alatt, a hőszivattyú ugyanide kb 4 Mft lett volna.

    Többen jelezték hogy a fürdőszobát nem tudta kellően kifűteni az infrapanel. Az én tapasztalatom is az, hogy a hidegburkolatos - különösen a falon is csempézett helységek - sokkal lassabban melegszenek fel, azaz ezeket nem lehet takarékosan fűteni, itt stabil meleget kell tartani - vagy sokkal nagyobb teljesítmény kell a felfűtéséhez !

    Ha bárkinek kérdése van szivesen segítek.

Új hozzászólás Aktív témák